زنان در مراسم عزاداری زمان قاجار + عکس
عزاداری و عزاداری زنان و عزاداری زنان قاجار و عکس عزاداری زنان در عهد قاجار را در اکاایران ببینید ، را در آکاایران بخوانید

 

زنان در عزاداری دوران قاجار (عکس)

در تهران نزدیک به دویست هیات مراسم عزاداری را در عصر قاجار برگزار میکردند. در ادامه عکسی از عزاداری زنان قجری را مشاهده می کنید.

 

در عصر قاجار با شروع ماه محرم خیابان ها و کوچه و شهر به پرچم های سیاه مزین می شد و در تهران در نزدیک به دویست هیات مراسم عزاداری بر قرار بود؛ در این میان شاهان نیز همراه با مردمی که رسوم و آداب عزاداری محرم را به جا می آوردند مراسم سوگواری برگزار می کردند.
ناصرالدین شاه قاجار که سخت خود را شیفته معصومین و بویژه امام حسین(ع) نشان می داد شاید بیش از دیگر شاهان قاجار خود را پایبند به عزاداری عاشورا می دانست. او در طول دوران سلطنت خود با ساخت تکیه دولت که گفته می شود بر اساس ساختمان "رویال البرت هال" در لندن طراحی شده بود هر شب مراسم روضه خوانی و سوگواری برگزار می کرد. در این میان مورخان علاقه زیاد شاه به اجرای نمایش تعزیه را دلیلی بر بنای تکیه دولت در دوره او می دانند.  
در آن روزها عکاسان دربار و غیر دربار نیز بی کار نبوده و مراسم عزاداری و آئین های عزاداری را به ثبت تصویر می رساندند. عکس هایی که کسانی چون محمد حسن میرز، آنتوان سوریوگین، عبدالله قاجار و تنی چند از دیگر عکاسان قاجار از آئین ها عزاداری عصر قاجار گرفته اند امروز خود یکی از منابع مستند فرهنگ عزاداری در یکصد سال گذشته است.
 

عکس: زنان در مراسم عزاداری زمان قاجار

زنان در عزاداری دوران قاجار (عکس)

Noandish.com::: حضور زنان در عزاداری حسینی در دوره قاجاریه (+گزارش ...

زنان در مراسم عزاداری زمان قاجار + عکس 4.6/5 23
منبع : شفاف , فرارو- / ل
منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :