وحشتناک ترین رسوم باورنکردنی دنیا+ عکس
آداب و رسوم گاو بازی وحشتناک ترین رسوم دنیا سنت های دنیا ، عجیب ترین آداب و رسوم ، اداب و رسوم هند ، عکس گاو بازی ، اداب ورسوم را در آکاایران بخوانید

 

ترسناک ترین سنت‌ های دنیا برای تبدیل شدن پسربچه‌ ها به یک مرد واقعی! +عکس

سنت‌های زیادی در دنیا وجود دارند که ما به بعضی از آن‌ها دیگر عادت کرده ایم مثلا سنت‌هایی مثل برگزاری عید نوروز، برگزاری کریسمس و… با این حال کره زمین ما پر از فرهنگ‌ها و سنت‌های عجیب و غریب است و در کشوری سنت‌ها و آداب و رسوم خاص خود را دارد که به نوعی نشان دهنده نوع تفکر و طرز فکر مردم آن کشور است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید هنوز هم رسم و رسوم‌های بسیار شوکه کننده‌ای در این دنیای مدرن انجام می‌شود، می‌خواهیم تعدادی از رسم و رسوم عجیب دنیا را به شما معرفی کنیم.پس با ما همراه باشید.

1.  خوشامد گویی ناهنجار به دبیرستانی های تازه وارد، آمریکا
در این رسم خطرناک که در اصطلاح Hazing  گفته می شود، کسانی که تازه وارد کالج شده اند، با صحنه های نه چندان خوشایندی مواجه می شوند. در این خوشامد گویی نامتعارف تازه واردها به چیزی بسته می شوند و با شوخی های خطرناک، آزار و اذیت و حتی آب پاشی مورد استقبال با سابقه تر ها قرار می گیرند. با اینکه اجرای این رسم ممنوع شده و حتی یک کشته هم برجای گذاشته اما اجرا کنندگان حاضر نیستند، دست از این کار خطرناک خود بکشند.

2.پرش از ارتفاع

این سنت تا حدی شبیه به بانجی جامپینگ است، اما از آن بسیار ترسناک‌تر و التبه خطرناک‌تر است! مردم واناتو هر ساله در زمان درو محصولات این کار را انجام می دهند، اما انجام این سنت فقط از مردان انتظار می‌رود! هر ساله مردم روستاها یک برج چوبی جدید می سازند و مردان باید از ارتفاع 3 تا 30 متری آن بپرند.
مردانی که می‌خواهند جزئی از جشن باشند داوطلب می‌شوند و از برج چوبی بالا می‌روند تا به بالای برج برسند و بعد خودشان را از بالا به پایین پرتاب می کنند و سرعتشان به 20 متر بر ثانیه می رسد و تا جایی که می‌توانند به زمین نزدیک می شوند. اما اشتباه اول آن ها اشتباه آخرشان خواهد بود و هر اشتباه کوچکی می تواند به جراحت‌های سنگین و حتی مرگشان منجر شود. علاوه بر اینکه این کار برای جشن درو محصولات صورت می‌گیرد، برای پسران نوجوان به منزله ورود به دوران جوانی و مرد شدن تلقی می‌شود.

مراسم عجیب در جهان,عجیب ترین مراسم دنیا,ترسناکترین مراسم دنیا

3.رسم حلقه انداختن دور گردن

یکی از رسم و رسوم عجیب دنیا که بیشتر در تایلند و قبیله های آفریقایی و بخش هایی از ویتنام رواج دارد، فرهنگ حلقه انداختن دور گردن است. با توجه به مشاهدات و تحقیقاتی که در این زمینه شده مشخص شده که این حلقه ها به شکل فنر، از سن ۲ سالگی دور گردن خانم ها انداخته می شود، بعد از مدتی این حلقه ها باعث دراز شدن گردن می شود، در واقع از نظر مردم این قبایل، دراز بودن بیش از اندازه ی گردن یکی از نشانه های زیبایی است. اگر چه، خیلی ها با این نظر مخالفند و بر این باورند که این، یک رسم وحشتناک است که باید هر چه زودتر قدغن شود.

رسم حلقه انداختن دور گردن

4.خونریزی بینی

اگرچه خونریزی بینی اتفاق آزاردهنده ای است، اما آنقدرها هم سخت نیست و بدترین اتفاقی که برای یک نفر می افتد تلقی نمی‌شود و خیلی وقت‎ها بدون هیچ گونه دردی به صورت طبیعی برای آدم ها اتفاق می‌افتد. اما این بدین معنی نیست که سنت خونریزی بینی که مربوط به مردم قبیله سامبیا در پاپوا گینه نو است، سنت عجیب و غریب و آزاردهنده‌ای نیست!
خونریزی بینی در حالی اتفاق بدی نیست که طبیعی رخ داده باشد، نه اینکه از روی قصد کاری کنند که بینی دچار خونریزی شود! در این قبیله پسران را به یک درخت می بندند تا راه فراری نداشته باشند و بعد یک تکه از یک گیاه تیز مثل نی را آنقدری در بینی پسربچه های بیچاره‌شان فشار می دهند تا بینی‌شان به خونریزی بیفتد تا بالاخره بعد از این سنت عجیب و غریب به عنوان یک مرد واقعی توسط قبیله پذیرفته شوند!

مراسم عجیب در جهان,عجیب ترین مراسم دنیا,ترسناکترین مراسم دنیا

5.گاو بازی، پامپلونا، اسپانیا
اگر چه این رسم ممکن است که به چشم بغضی ها مثلا خود اسپانیایی ها یک تفریح باشد با این حال در بسیاری از مناطق دنیا مورد انتقاد قرار گرفته است. مراسم گاوبازی از سال ۱۹۱۰ تا الان در کشور اسپانیا مرتبا انجام می شود. به زبان خیلی ساده، مردم در این مراسم سعی می کنند تا گاوها را عصبانی کنند و آن ها را به سمت خود بکشانند! این مراسم بعضی از وقت ها چندین کشته در اثر برخورد شاخ گاو خشمگین با بدن تماشاچیان و شرکت کننده ها دارد و همیشه هم تعدادی مصدوم! با این حال ظاهرا هیچ کدام از این ها باعث نشده تا اسپانیایی ها از این کار دست بکشند و همچنان به انجام آن پافشاری می کنند. گفته می شود که در آخرین مراسم، ۱۵ نفر کشته شده اند.

آداب و رسوم, گاو بازی, وحشتناک ترین رسوم دنیا

6.رسم زندگی کردن با مرده ها

یکی از عجیب ترین رسم و رسوم هایی که در دنیا وجود دارد، زندگی کردن با مردگان است که بیشتر در بعضی از قبایل کشور  اندونزی به چشم می خورد. آن ها اجساد افرادی که دوست دارند را به جای این که دفن کنند، در خانه نگهداری می کنند شاید از نظر خیلی های این یکی از رسم و رسوم عجیب دنیا و البته رسمی نشدنی باشد، با این حال آنها با این اجساد مرده تا زمانی که مراسم سنتی خاکسپاری تمام شود، زندگی می کنند.

رسم زندگی کردن با مرده ها

7.مراسم پرش از روی گاو

این سنت شاید یکی از عجیب ترین سنت های این لیست برای تبدیل پسربچه ها به مرد واقعی است. در اتیوپی، پسران جوان باید در یک سنت عجیب و غریب شرکت کنند و سه بار از روی چهار گاو درشت اندام بپرند تا به یک مرد واقعی تبدیل شوند. اما تا این جای کار که خیلی سنت بدی به نظر نمی رسد و جالب هم هست! اما مسئله ای که باعث عجیب شدن این سنت می شود این است که در این سنت، زنان به جای مردان زجر می کشند!
چراکه در طول برگزاری این رسم یک گروه از دختران جوان که معمولا از بستگان و دوستان پسری که می خواهد مرد شود هستند، شروع به پریدن و پایکوبی می کنند و قبل از اینکه مراسم پریدن آن پسر روی گاو شروع شود؛ خودشان با دست خودشان چوب هایی به دست یکی از مردان قبیله می دهند تا کتکشان بزند تا خون از همه جای بدنشان سرازیر شود! دختران قبیله با این کار نشان می دهند که حاضر هستند درد را به خاطر مرد شدن پسران قبیله تحمل کنند! اما اینکه چرا باید در سنت مرد شدن یک پسربچه، دختربچه ها و زنان درد بکشند، اصلا دلیل مشخصی ندارد.

مراسم عجیب در جهان,عجیب ترین مراسم دنیا,ترسناکترین مراسم دنیا

8. شیرجه آغاز سال نو، سیبری، روسیه
در روسیه، شیرچه روی های حرفه ای، آغاز سال نو میلادی را با شیرجه زدن در عمیق ترین دریاچه آب شیرین دنیا یعنی بایکال جشن می گیریند. آنها پس از اینکه بخشی از یخ های سطح دریاچه را شکستند و به آب رسیدند، به درون این دریاچه 40 متری بپرند و یک درخت را در کف دریاجه قرار دهند و بعد هم دور آن رقص و پایکوبی می کنند.

ظاهرا شیرجه زدن در دریاچه آنهم برای شیرچه روی های حرفه ای کار چندان سختی نیست، اما در هر صورت بایکال عمیق ترین دریاچه دنیاست.

آداب و رسوم, گاو بازی, وحشتناک ترین رسوم دنیا

9.رسم مرگ تنها

همه ی چیزی که ما یا حداقل اکثر ما از اسکیموها می دانیم این است که آن ها در سرمای بسیار زیادی معمولا در مناطق قطبی زندگی می کنند و نوع لباس خاصی دارند که بتواند آن ها را در برابر سرما محافظت کند. اما آن ها یک رسم بسیار عجیب و شناخته نشده هم دارند و آن هم این است که فرد پیری را که در بستر مرگ است و یا خیلی پیر است را روی تکه یخی شناور می گذارند. اسکیموها بر این باورند که این کار باعث می شود تا افرادی که پیر شده اند، به این باور برسند که باری بر روی دوش دیگران نیستند…. رسمی که واقعا ترسناک و دردناک است و برای خیلی از ما قابل باور نیست.

رسم اسکیموها

10. درخت های کریسمس
بسیاری از ما با درخت کریسمس آشنا هستیم؛ در ختی زنده یا مصنوعی که با آغاز سال نو میلادی زینت بخش بسیاری از خانه های مسیحی می شود. تا اینجا هیچ مشکلی وجود ندارد. اما مشکل از جایی شروع می شود که این درختان بعضا باعث آتش سوزی می شوند و طبق آمار از سال 2003 تا 2006 میلادی، 240 نفر قربانی این آتش سوزی ها شده اند.

درست است که آمار این آتش سوزی ها نسبتا کم است، اما به هرحال از بین رفتن انسانها، انهم در روزهای آغاز سال نو، امری دردناک است.

آداب و رسوم, گاو بازی, وحشتناک ترین رسوم دنیا

11.رسم بریدن انگشت ها

در کشور اندونزی قبیله ای به نام دنی وجود دارد که آن ها غم و اندوهشان از مرگ عزیزانشان را به نوع خاص جلوه می دهند. مرگ یکی از عزیزان خانواده های این قبیله هم از نظر روحی برای آن ها درد بزرگی است و هم آن ها غم و اندوهشان را با درد و رنج فیزیکی نشان می دهند. آن ها معمولا غمشان را با بریدن بعضی از انگشت هایشان نشان می دهند.

این رسم یکی از رسم و رسوم عجیب دنیا است که در واقع برای راضی نگه داشتن روح از دست رفته ها انجام می شود. بسیاری از مردم جهان بر این باور هستند که باید این رسم برای همیشه ریشه کن شود.

رسم بریدن انگشت ها

12. اونباشیرا، توکیو، ژاپن
این رسم که معنای تحت اللفظی آن ستون های غرورانگیز است و هر شش سال یکبار در پایتخت ژاپن برگزار می شود، دو بخش به نام های یاماداشی و ساتوبیکی دارد که اولی در ماه می و دومی در ماه آوریل انجام می گیرد.

در مراسم ماه می که بخش خطرناک این سنت محسوب می شود، مردان به جنگل می روند، درختان را قطع می کنند، به تنه درخت ریسمانی می بندند، سوار آن می شوند و بعد از بالای کوه به سمت پایین می آیند.در این مراسم خیلی ها زخمی و حتی کشته می شوند.

13.رسم آدمخواری

جنگل های آمازون همیشه برای همه ی ما جالب و اسرارآمیز بوده اند و دلیل این اسرارآمیز بودنشان هم دور دست بودنشان بوده است. این جنگل ها دور افتاده اند و مسیر دسترسی به آن ها سخت، در قسمت هایی حتی نمی توان اصلا وارد شد با این حال در عمق همین جنگل های اسرار آمیز قبایلی زندگی می کنند که یکی از رسم و رسوم عجیب دنیا متعلق به آنهاست.

در جنگل های بارانی آمازون در نزدیک مرز دو کشور ونزوئلا و برزیل، قبیله ای به نام یانومامی زندگی می کند که به خاطر رسم آدمخواری شان مشهور هستند. شاید برایتان باور پذیر نباشد اما هنوز هم در این دنیا قبایل آدمخوار وجود دارند و زندگی می کنند که یک نمونه ی آن ها همین قبیله ی یانومامی است، آن ها جسد یکی از افرادی از قبیله که مرده است را می خورند.

آن ها بر این باور هستند که از این راه، روح مرده در آرامش خواهد بود.

رسم آدمخواری

منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :

آکاالکتریک تولید کننده انواع سطل زباله و سبزی خرد کن