عجیب ترین آیین های سنتی ازدواج در کشورهای مختلف دنیا
گرچه برخی از آداب و رسوم از نگاه غریبه‌ها عجیب و غریب می‌نماید، اما به مرور زمان نزد صاحبان این آداب به صورت یک امر عادی و سنت طبیعی درآمده است.در ادامه به معرف

عجیب‌ترین آداب و رسوم ازدواج در جهان/ داماد در شب عروسی فلک می‌شود! -  خبرآنلاین

آکاایران: یکی از آیین هایی که در سراسر جهان و در میان هر قوم و قبیله ای به صورت مشترک وجود دارد، سنت پسندیده ی ازدواج است. البته نمی توان از این اصل گذشت که ازدواج کردن یکی از زیباترین اتفاقات هر شخصی در زندگی شخصیش است اما در این رسم مشترک و زیبا در برخی از نقاط جهان، آداب و روسومی به کار  برده می شود که باعث شده تا لیستی خاص و متفاوت به نام آداب و رسوم عجیب ازدواج در جهان ایجاد شود. در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا,تصمیم داریم تا به اتفاق شما عجیب ترین آداب و رسوم ازدواج در جهان و در کشورهای مختلف را معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

کنیا

اولین کشوری که برای بررسی آداب و رسوم عجیب ازدواج در جهان مورد بررسی قرار دهیم، کشور کنیا است.در کشور کنیا در طول مراسم عروسی، پدر عروس باید روی سر و سینه دخترش ُتف کند. شاید این مراسم خیلی عجیب و غریب و نا محترمانه به نظر برسد اما سمبل خوش شانسی و خوشبختی است و نشان دهنده این است؛ دختر نباید جرئت داشته باشد که روزی همسرش را ترک کند.

در اینجا پدر عروس بر روی صورت عروس تف می کند! + تصاویر | بهداشت نیوز

چین

در مناطقی از چین گریه کردن جزئی از آمادگی های قبل از ازدواج است. عروس از یک ماه قبل عروسی هر روز یک ساعت گریه می کند و ده روز بعد مادر و مادربزرگ و سایر اعضای خانواده اش هم به او ملحق می شوند تا با او هم دردی کنند.

رسم عجیب دختر تازه عروس در چین (عکس)

فرانسه

در کشور فرانسه مهمانان باقیمانده غذاها و نوشیدنی ها را جمع می‌ کنند، آن ها را داخل یک قابلمه می‌ ریزند و آن را به عروس و داماد می دهند و می‌دانند که انجام این کار باعث ایجاد انرژی مثبت در زندگی آن ها می‌ شود.

انتقام جانانه مادرشوهر از عروس شب اول ازدواجش!

مالزی و اندونزی

در مالزی و اندونزی رسمی وجود دارد که مهمانان عروس و داماد را مجبور می کنند که تا سه روز اول بعد از ازدواج؛ هر گز خانه را ترک نکنند و حتی به حمام هم نروند تا از شر ارواح پلید و شوم در امان باشند.

مغولستان

در کشور مغولستان زمانی که می خواهند مراسم عروسی را برگزار کنند و برای آن برنامه بریزند؛ یک جوجه را می کشند؛ سپس کبد او را بیرون می‌ آورند. اگر کبد سالم باشد، عروس و داماد می توانند تاریخ مراسم عروسی خود را تعیین کنند؛ در غیر این صورت آنقدر این کار را تکرار می‌ کنند تا به کبد سالم یک جوجه برسند.

کره جنوبی

در کره جنوبی بعد از مراسم عروسی، قبل از این که عروس و داماد به خانه خودشان بروند، رسم است ساقدوش ها و خانواده ها؛ داماد را به فلک می بندند و ضمن پرسیدن سؤال با چوب یا ماهی خشک به کف پاهایش می زنند؛ البته این کار بیشتر جنبه سرگرمی دارد و معیاری برای سنجش قدرت و شخصیت اوست.

عجیب ترین ها کره‌جنوبی پایان گرفته‌اند پیش خانه شوند خشک‌شده کفش‌ها  داماد‌های می‌یابد | پیام رسان سروش پلاس

 

اسکاتلند

این مراسم قبل از شروع عروسی اتفاق می افتد و دوستان عروس و داماد سر و صورت خود را سیاه می کنند و لباس های عجیب و غریبی می پوشند. در واقع انجام این کار نشان دهنده این است که آن ها می‌ خواهند ارواح پلید و شیطانی را دور کنند.

هند

در کشور هند خیلی به بد شانسی و نفرین شدن اعتقاد دارند و در مورد ازدواج هم خیلی به این مسئله توجه می‌ کنند و عقیده دارند باید اقداماتی را انجام داد تا باعث جلوگیری از مرگ و هرگونه تنش دیگر بشود. در مراسم عروسی عروس را به عقد یک درخت موز در می آورند و از آن درخت می خواهند که او را از ارواح پلید و شیطانی دور کند.

خانم هایی که در هند با درخت ازدواج می کنند+عکس

آلمان

در این کشور مهمانان در خانه عروس جمع می شوند و ظرف و ظروف شکسته خود را به آنجا می آورند. آن ها عقیده دارند که انجام این کار باعث ایجاد خوش شانسی برای عروس و داماد می شود و نماد غلبه آنها به چالش‌ ها و سختی‌ های زندگی است.

منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :