وسایل و قوانین ممنوع و غیرقانونی در قطر برای جام جهانی 2022
اطلاع از موارد و اقلام ممنوعه در جام جهانی قطر 2022 اهمیت بسیاری دارد. زیرا اگر هر کدام از قوانین را زیر پا بگذارید ممکن است باعث ایجاد مشکل برای گردشگران شود.

این کارها در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ممنوع است + عکس

آکاایران: قبل از برنامه ریزی برای سفر به هر مقصدی، مهم است بدانید که در هیچ مقطع زمانی نباید قوانین کشور را زیر پا بگذارید، در غیر این صورت، حتی سفارت نیز ممکن است نتواند به شما کمک کند. 
برای این کار بهتر است، که قبل اطلاعات سفر در مورد قوانین اساسی مقصد اقامت خود اطلاعات کسب کنید، قوانین و آداب و رسوم محلی نشان دهنده این واقعیت است که قطر یک کشور اسلامی است.
 شما باید همیشه به سنت ها، آداب، قوانین و مذاهب محلی احترام بگذارید و مراقب اعمال خود باشید تا مطمئن شوید که آنها باعث توهین نمی شوند به خصوص برای جام جهانی 2022.

اگر می خواهید برای جام جهانی 2022، به این کشور بروید، توصیه می کنیم موارد ممنوعه ای که در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا مطالعه خواهید کرد را رعایت کنید تا دچار مشکل نشوید . در ادامه اصلی ترین موارد ممنوعه در سفر به قطر را بررسی کرده ایم.

قطر در ایام جام جهانی ممنوع الورود شد! | خبرگزاری فارس

 

موارد ممنوع کشور قطر در جام جهانی 2022 کدامند؟

کشور قطر یک کشور اسلامی است و قوانین آن، طبق دستورات اسلام است. این موارد برای مسافرانی که از کشورهای غیر مسلمان به قطر می‌روند، تعجب آور است.

درست است که کشور ما نیز یک کشور اسلامی است. اما قوانین مربوط به اسلام در کشور ما به اندازه قطر سختگیرانه اجرا نمی‌شود. بنابراین ممکن است در صورت هنجار شکنی و یا تخطی از قوانین در این کشور، به دردسر بزرگی دچار شوید. به همین دلیل، در ادامه موارد مهمی که باید در سفر به قطر برای تماشای بازی‌های جام جهانی رعایت کنید را آماده کرده‌ایم. شما می توانید با تور جام جهانی قطر به این کشور سفر کنید. جاهای دیدنی زیادی برای بازدید در قطر وجود دارد که عمدتاً مسافران را جذب می کند. اما در سال 2022، جام جهانی فوتبال رکورد تعداد بازدیدکنندگان را به این کشور جذب خواهد کرد.

الدوحة تنفي صحة المنشور المتداول "قطر ترحب بكم" | سواح هوست

قوانین پوشش مناسب کشور قطر برای جام جهانی

پوشش مردم محلی قطر، از عبا و دشداشه تشکیل شده است. این کشور محدودیت زیادی برای پوشش گردشگران و بازدید کنندگان جام جهانی برقرار نکرده است. طبق اعلام این کشور، مسافران تا زمانی که به سنت و فرهنگ این کشور احترام بگذارند، می‌توانند آزادانه در آن تردد کنند.

پوشش مناسب برای زنان و مردان توسط مسئولین این کشور به صورت کامل شرح داده شده است. خانم‌ها باید خود را از بخش شانه تا پایین زانو بپوشانند. همچنین پوشش آقایان باید شامل لباس‌های آستین بلند و پوشش پا تا زیر زانو است.

قوانین کشور قطر؛ موارد مهم و آن‌چه باید مراقب باشید | آویسا تراول

 

محدودیت ابراز محبت در کشور قطر

در کشور قطر شما این امکان که بخواهید به معشوقه خود ابراز محبت کنید، وجود ندارد. هیچ استثنایی برای سن، جنسیت، رابطه شما با شخص دیگر یا موارد دیگر وجود ندارد و در صورت گزارش، پلیس شما را دستگیر می‌کند.

در واقع این بخشی از فرهنگ مردم قطر است. بنابراین به یاد داشته باشید که هرگز در محیط‌های عمومی، ابراز علاقه نکنید!

علاوه بر این، هرگونه روابط خارج از پیوند زناشویی مثل رابطه جنسی و یا حتی لمس دست جنس مخالف، جرم محسوب می‌شود. به همین دلیل ممکن است در هنگام اقامت در یک هتل، از شما گواهی ازدواج بخواهند. این نیز یکی دیگر از مواردی است که باید در کشور قطر رعایت کنید.

همچنین این کشور اعلام کرده که ورود همجنسگرایان به این کشور، اکیدا ممنوع است.

قوانین عکاسی در جام جهانی قطر 2022

قوانین مربوط به عکاسی یکی از مواردی است که در کشور قطر، بسیار سختگیرانه اجرا می‌شود. در صورتی که بخواهید در این کشور عکاسی کنید، باید ابتدا از فردی که قصد عکاسی از او را دارید، اجازه بگیرید. در غیر این صورت، امکان دارد که این کار شما به پلیس محلی گزارش شده و به دردسر بیفتید.

اگر خبرنگار هستید و برای پوشش اخبار و تصاویر جام جهانی، قصد عکاسی در این کشور را دارید، باید با خبرگزاری کشور قطر تماس بگیرید و از آنها، یک مجوز مطبوعاتی دریافت کنید. بعد از این کار، باید دوربین و تجهیزاتتان را با استفاده از گمرک، وارد قطر کنید. پس از گرفتن مجوز، می‌توانید تصاویر مورد نیاز خود را ثبت کنید! اما همچنان باید محتاط باشید.

وسایل ممنوع و غیرقانونی در کشور قطر برای جام جهانی 2022

هر کشوری برخی از لوازم و اقلام را غیرقانونی می‌داند. کشور قطر در این مورد بسیار سختگیر است و در فرودگاه، وسایل و چمدان افراد به دقت چک می‌شوند. در صورتی که یکی از موارد زیر را به همراه داشته باشید، مجرم شناخته شده و تحویل پلیس داده می‌شوید:

  • کتاب‌های مذهبی غیر اسلامی مثل تورات، انجیل و…
  • مواد مخدر
  • محصولات غذایی تولید شده از گوشت خوک و حیوانات حرام گوشت
  • مشروبات الکلی و نوشیدنی‌های مستی آور
  • فیلم، تصویر یا لوازم مربوط به پورنوگرافی

 

قانون مواد مخدر در قطر

مجازات استفاده و یا قاچاق و نگهداری مواد مخدر شدید است. مجازات می تواند شامل مجازات های طولانی مدت حبس، جریمه های سنگین و اخراج باشد.
بسیاری از مردم از طریق فرودگاه بین المللی حمد در مسیر خود به مقاصد دیگر تردد می کنند. این فرودگاه از آخرین فناوری امنیتی استفاده می کند، همه کیف ها اسکن می شوند و مسافران ترانزیت که حتی مقادیر باقیمانده مواد مخدر را حمل می کنند، ممکن است دستگیر شوند.
برخی از داروهای تجویز شده و بدون نسخه ممکن است مواد کنترل شده در قطر باشند. اگر نیاز دارید که دارویی را به قطر بیاورید، مطمئن شوید که نسخه رسمی پزشک، یادداشت بیمارستان یا نامه ‌ای از پزشک عمومی خود را همراه داشته باشید که در آن جزئیات دارو، مقدار تجویز شده و دوز ذکر شده باشد. این یادداشت یا نامه نیز باید به امضای پزشک مشاور و مهر بیمارستان یا جراحی برسد. 

قانون الکل در کشور قطر جام جهانی 2022

قانون الکل در کشور قطر جام جهانی 2022

قانون الکل

نوشیدن الکل یا مست بودن در ملاء عام جرم است. برای مثال، نوشیدن مشروبات الکلی در یک مکان عمومی می تواند منجر به محکومیت حداکثر 6 ماه زندان و یا جریمه نقدی تا 3000 ریال قطری شود. 
الکل فقط در رستوران ها و بارهای دارای مجوز هتل در دسترس است و مهاجرانی که در قطر زندگی می کنند می توانند الکل را بر اساس سیستم مجوز دریافت کنند. 
در کشور قطر نباید الکل را با خود حمل کرد، زیرا جرم محسوب می شود، سن قانونی نوشیدن الکل در قطر 21 سال است، بنابراین  مکان هایی که مشروبات الکلی سرو می کنند، هنگام ورود، کارت شناسایی عکس دار را از شما می خواهند.

نحوه رفتار و ارتباط با افراد در کشور قطر برای جام جهانی

در فرهنگ مردم قطر، دراز کردن پاها در صورتی که کف پا یا کفش نمایان شود، نوعی بی احترامی است. بنابراین بهتر است هنگام تردد در محیط‌ها و مکان‌های عمومی، این موضوع را به یاد داشته باشید.

همچنین صحبت و گفتگو با جنس مخالف (در صورتی که هیچ ارتباط یا نسبتی با فرد نداشته باشید) در این کشور عملی ناپسندیده است. بنابراین به این مورد هم دقت بسیاری داشته باشید.

همچنین ابراز احساسات یا اظهار نظر به صورت مبتذل، و یا با ژست و زبان نامناسب در مکان‌های عمومی، می‌تواند برای شما مشکل‌ساز شود. در صورتی که شخصی این کار شما را به پلیس گزارش دهد، ممکن است دچار مشکل بزرگی شوید و حتی برای مدتی دستگیر شوید.

کویتی‌ها هم یارانه‌بگیر می‌شوند! | یارانه غیرقابل باور دولت برای شهروندان -  همشهری آنلاین

شهر دوحه پایتخت کشور قطر

قوانین غذا خوردن در کشور قطر

در کشور قطر، غذاهای خوب و متنوعی وجود دارد. در صورتی که با شکم خود مهربان هستید، می‌توانید به یک رستوران در این کشور مراجعه کنید و غذای لذیذی را سفارش دهید. اما نکته‌ای وجود دارد که باید آن را رعایت کنید!

بسیاری از غذاها در این کشور با استفاده از دست خورده می‌شوند. اگر دقت کرده باشید، همه قطری‌ها غذای خود را با دست راست می‌خورند. در صورتی که شخصی با دست چپ شروع به غذا خوردن کند، آنها به او اخم می‌کنند و ممکن است برخورد زننده‌ای با او داشته باشند.

این به این خاطر است که در قطر، افراد رعایت بهداشت شخصی خود را با استفاده از دست چپ انجام می‌دهند. به همین دلیل باید در هنگام غذا خوردن، حواستان به این موضوع که با کدام دست غذا می‌خورید، باشد.

دعوت به شام توسط مردم محلی قطر

مردم قطر، مردم خونگرمی هستند و ممکن است شما را که یک شخص غریبه هستید، به صرف شام در خانه‌شان دعوت کنند. نکته‌ای که در اینباره وجود دارد، این است که رد دعوت شام در کشور قطر، نوعی بی ‌احترامی محسوب می‌شود.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم قطر - کجارو

شاید در ایران ما دعوت شام خانواده، دوستان و یا حتی خویشاوندان را رد کنیم؛ اما این کار در کشور قطر، بی احترامی به میزبان تلقی می‌شود. بنابراین سعی کنید که دعوت شام از طرف قطری‌ها را رد نکنید.

کلام نهایی

شاید از خواندن بعضی از این موارد ممنوعه تعجب کرده باشید. بهتر است بدانید مردم کشور قطر نسبت به فرهنگ خود بسیار حساس هستند. پس بهتر است سعی کنید قوانین گفته شده را رعایت کنید.

در این مقاله موارد ممنوع قطر برای جام جهانی 2022 بیان کردیم تا بدون دردسر بتوانید از جام جهانی لذت ببرید. طبق گفته دولت قطر، پیروی نکردن از این موارد، احتمال دارد حداکثر 7 سال زندان را در پی داشته باشد. پس رعایت کردن آن ها اهمیت زیادی دارد.

منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :