رسم عیدی دادن به عروس در عید قربان و چند پیشنهاد عالی
عید قربان یکی از عید های بزرگ مسلمانان است. بنا بر رسم و رسومات ما ایرانیان در روز عید قربان خانواده داماد برای عروس هایی که در دوران نامزدی هستند عیدی می برند.

آکاایران: عروس جایگاه ویژه ای در بین خانواده های ایرانی دارد. در رسم و رسوم های تاریخی و مذهبی ایرانیان، برای هر مناسبتی مثل عید نوروز، شب یلدا، نیمه شعبان و سایر اعیاد و جشن ها، هدیه ای برای عروس تهیه می شود که نشان از احترام خانواده ی داماد به عروس و خانواده عروس دارد هدیه دادن به عروس بیشتر در زمان عقد و نامزدی مرسوم است و بعد از عروسی تنها برخی از خانواده ها در اعیاد، برای عروسشان مجدد هدیه تهیه می کنند اما تا زمانیکه عروس و داماد در دوران نامزدی و عقد هستند، خرید هدیه به عنوان یک رسم و پیش کش، ضروری است.

Easter Lamb Cake Recipe | Alana Jones-Mann | Food Network

اگه شما یک تازه عروس در خانوادیتان دارید و نمیدانیدد در عید قربان برای عروس خانمتان چه هدیه ای تهیه نمایید، در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا,ما شما را راهنمایی میکنیم که در عید قربان برای عروس چه چیزی به عنوان هدیه ببرید.باما همراه باشید.

نکات مهم خرید هدیه را بشناسید | اقتصاد آنلاین

رسم عیدی دادن به عروس در عید سعید قربان

یکی از مناسبت هایی که پیش رو داریم، عید قربان است که یکی از اعیاد بزرگ مسلمانان می باشد. یکی از کارهایی که برخی از مسلمانان در عید قربان انجام می دهند، قربانی کردن و پخش نمودن گوشت آن بین همسایه ها و نیازمندان است.

اگر به تازگی فرزندتان ازدواج نموده و می خواهید برای عروس خانمتان هدیه ای ببرید، می توانید به همراه مقداری از گوشت قربانی، هدایای زیر را تهیه نمایید و برای او ببرید.

لازم به ذکر است، نوع عیدی یا هدیه در عید قربان، بستگی به وضعیت هر دو خانواده از لحاظ اقتصادی دارد، پس با توجه به وضعیت مالی خود یک هدیه انتخاب کنید.

ست هدیه مردانه | ایده & خرید | پک هدیه شیک & متفاوت | کادوسرا هپی طور

ساعت و اکسسوری های دیگر

یکی از بهترین هدایا برای عروس در عید قربان ساعت است، شما می توانید ساعتی زیبا برای عروس خانم تهیه کنید و برای او هدیه ببرید. می توانید به جز ساعت اکسسوری های دیگر مانند دستبند نقره، سرویس نقره و... را برای او هدیه ببرید.

گوسفند و گوشت

در برخی از شهرهای ایران رسم است که خانواده داماد در صورت متمول بودن برای عروس خود گوسفند هدیه می برند. برخی خانواده ها نیز همراه هدایایی که می برند مقداری گوشت را بسته بندی و تزئین کرده و به عنوان پیشکش به خانواده عروس تقدیم می کنند.

طلا و جواهرات

خانم ها علاقه زیادی به طلا دارند، برای همین می توانید، زیورآلاتی مثل گردنبند طلا، گوشواره طلا، پابند و دستبند طلا و...را به عنوان عیدی برای عروستان تهیه کنید.

طلا و جواهرات

لباس

یکی دیگر از هدایایی که برای عیدی بردن در روز عید قربان مناسب است، لباس می باشد. شما می توانید با توجه به سلیقه عروس خانم برای او لباس هایی مانند مانتو، شلوار، روسری، شومیز و... تهیه کنید.

کیف و کفش

یکی از هدایای مورد علاقه خانم ها کیف و کفش است. شما می توانید برای عروس خود کیف و کفش مناسبی تهیه کنید و به همراه دیگر وسایل برای او عیدی ببرید.

کیف و کفش

تزیین وسایل عید قربان عروس

  • هدایایی را که تهیه کرده اید را می توانید با گل، روبان، شمع و سایر وسایل تزئینی، تزئین نمایید.
  • در کنار هدایای تهیه شده برای عروستان گل و شیرینی یا کیک نیز تهیه کنید. مدل کیک های گوسفند که با تم عید قربان طراحی شده اند، برای عید قربان مناسب می باشند.
  • در کنار هدیه تهیه شده به عنوان عیدی، کارت پستالی خاص همراه با متنی دلنشین قرار دهید تا هدیه او جذاب شود و تا ابد در خاطرش بماند.
  • در برخی خانواده ها هدیه دادن محدود به عروس نبوده و هر دو نفر یعنی عروس و داماد از هدایای متنوع بهره مند می شوند.
منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :