شگفت انگیزترین و ترسناکترین گیاهان دنیا!+عکس
ترسناک ترین گیاهان جهان,ترسناک ترین گیاهان دنیا,ترسناک ترین گیاه دنیا,شگفت انگیزترین گیاهان,شگفت انگیز ترین گیاه,شگفت انگیزترین گیاهان دنیا,عجیب ترین گیاه جهان,

آکاآپ: گیاهان موجودات بسیار جالبی بر روی کره زمین هستند که در سراسر جهان و به صورت هزاران گونه متفاوت وجود دارند و گفته می شود که حتی قبل از حیات انسان ها نیز گیاهان بر روی زمین می زیستند. اکثر افراد خیلی علاقه مند به گل و گیاه هستند و مشتاق به آشنایی با گیاهان موجود در دنیا که هر کدام زیبایی های خاص خودشان را دارند اما در این میان گیاهانی نیز وجود دارند که بر خلاف زیباییشان گاهی آنقدر عجیب اند که باعث ترس افراد می شوند.در این مقاله از مجموعه مقالات آکا, تصمیم داریم شما را با ترسناک ترین و عجیب ترین گیاهان که تا بحال در دنیا کشف شده اند آشنا کنیم. پس اگه علاقه دارید این گیاهان عجیب را بشناسید تا انتهای مقاله با آکاآپ همراه باشید.

عجیب ترین و ترسناک ترین گیاهان دنیا

 

1. ویلوپیا میرا بیلیس-از عصر دایناسورها می آید

این گیاه بیابانی بنظر از عصر دایناسورها می آید چون واقعا همینطور است. این گیاه با برگ های بزرگی که میتوانند تا 12 فوت طول داشته باشند رشد میکند. این گیاه عجیب و غریب فسیلی زندگی می کنند و میتوانند عمری معادل 2 هزار سال داشته باشند.

ویلوپیا میرا بیلیس

2. اسب مرده اروم لی لی (هلیکودیکروس ماسکیدوروس)- گوشتخوار غول پیکر 

اسمش خبر بدی است، یک گل غول پیکر با پوسته های جدا از هم و گوشتی می باشد.

اسب مرده اروم لی لی

3. آلدرونا وسیکلوسا-شباهت زیاد به ونوس مگس خوار

شباهت زیادی با ونوس مگس خوار دارد، در انتهای هر پره از ساقه اصلی یک تله وجود دارد که درمواقع تحریک شدن بسته می شود.

آلدرونا وسیکلوسا

4. کاج وولمیا- عجیب ترین گیاه جهان

کاج های وولمیا در حدود 200 سال پیش بوده اند اما تا سال 2004 ناشناخته بودند. این گیاه در کمتر از 100 درخت که به صورت وحشی رشد پیدا کرده اند وجود دارد.

کاج وولمیا

5. گیاه فلای پپر (PINGUICULA GIGANTEA)-مواد مغذی گرده ها را جذب می کند

هر چیزی که در برگ هایش بنشیند را نگه میدارد و بلافاصله آن را هضم می کند. سطح بالایی گیاه پوشیده شده از آنزیم های هضم کننده برای به دام انداختن قربانیانی همچون پشه ها و حشرات دیگر است اما این گیاه همچنین میتواند مواد مغذی گرده ها را جذب کند.گیاه فلای پپر

6. گل جسد - بوی گوشت فاسد شده می دهد

گل بدبو یا گل جسد بزرگترین گل جهان است. این گل که بومی جنگل های سوماترا است، بوی تندی دارد که بوی گوشت فاسد شده را می دهد. ارتفاع این گیاه ممکن است تا 3 متر برسد.

گل بدبو یا گل جسد

7. اسنودونیا هاوکوید- نادر ترین گیاهان در زمین

ممکن است بنظر بودار ، بزرگ و عجیب و غریب نرسد، اما اسنودونیا هاوکید یکی از نادر ترین گیاهان در زمین است. بوتانیست ها تصور میشده که ده ها سال پیش از بین رفته اند اما در سال 2002 کشف شد که در دامنه کوهی در ولز این گیاه روبه افزایش است.

اسنودونیا هاوکوید

8. گیاه موشخوار پارچی (NEPENTHES ATTENBOROUGHII)-قادر به هضم یک موش صحرایی است

حتی ساده ترین نوع این گیاه هم عجیب و جالب است. این گونه در سال 2009 کشف شده و گوشتخوار است. اعتقاد بر این است که این گیاه بزرگترین گیاه گوشتخوار شناخته شده در جهان می باشد و قادر به هضم موش صحرایی نیز است. دانشمندان آن را در کوه فیلیپین یافته اند.

گیاه موشخوار پارچی

9. سروپگیا (CEROPEGIA WOODI)-حشرات را به دام می اندازد

یک گل عجیب با گلبرگ های آمیخته شده که شبیه به خروسک که از آن خارج شده است. گل شبیه به لوله ای است که با موهای کوچک ردیف شده که حشرات را به سمت گیاه جذب می کند و به دام می اندازد.

گیاه سروپگیا

10. هیدنورا آفریکانا-بدبوترین گیاه جهان

این گیاه فقط جذاب نیست. از زمین مانند یک مار دریایی سر بر می آورد و فک هایش را به روی دنیای بیرون باز می کند. این گیاه بوی مدفوع می دهد، و این بو را برای جذب سوسک مگس و گرده افشان های طبیعی ترشح یکند.

هیدنورا آفریکانا

11. سیکاد (ENCEPHALARTOS WOODII)-گیاهی که هیچ دانه ای ندارد

این گیاه با برگ های براق و تیره که فقط در قسمتی از جنگل های جنوبی آفریقا یافت می شود از نادر ترین گیاهان جهان محسوب می شود. این گیاه بشکل وحشی رشد می کند چراکه دانه ای ندارد.

سیکاد

12. گندوقارچان (MUTINUS CANINUS)-زشت ترین گیاه دنیا

آیا میتوان این گونه را زشت ترین قارچ هایی که تابحال وجود داشته اند بحساب آورد؟این گیاه شباهت زیادی به سگ دارد و علت نامگذاری آن ( که به یک نژاد سگ برمیگردد) نیز به همین دلیل است.

گندوقارچان

13. گل قهر و آشتی (MIMOSA PUDICA)-با دست زدن به گیاه قهر و آشتی برگ هایش را جمع می کند

این گیاه کوچک و زیبا را ممکن است با شکوفه های صورتی دیده باشید. وقتی به برگ های این گیاه دست بزنید برگهایش را جمع میکند که این کار در واقع نوعی حالت تدافعی برای گیاه محسوب می شود.

گیاه قهر و آشتی

14. گیاه رقاصه(DESMODIUM GYRANS)-گیاهی که حرکت می کند

آیا تابحال گیاهی که خود به خود حرکت می کند را دیده اید؟ گیاه رقاصه. این گیاه بعنوان گیاه تلگراف هم شناخته می شود. علت نام گذاری آن بدین دلیل است که در مقابل نور خورشید یا ارتعاشات و گرما برگ های خود را سریع و بشدت تکان میدهد.

گیاه رقاصه

15. گل پلیکان( ARISTOLOCHIA GRANDIFLORA)-گیاهی که بوی موش مرده می دهد

این گل ها به طرز شگفت انگیزی زیبا هستند. با رگه های رنگارنگ و الگوهای پیچیده به جای گلبرگ . اما خیلی به آن نزدیک نشوید، که برای ساعت ها بوی موش مرده از بینی تان خارج نخواهد شد. این گیاه از بوی جوندگان فقط جهت جذب گرده افشان ها استفاده می کند.

منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :