کاشت توت فرنگی، کاشت توت فرنگی در گلدان
کاشت توت فرنگی,کاشت توت فرنگی گلخانه ای,کاشت توت فرنگی در خانه,کاشت توت فرنگی با بذر,کاشت توت فرنگی در بلوک,کاشت توت فرنگی در لوله,کاشت توت فرنگی خانه,کاشت توت

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد کاشت توت فرنگی را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران: پرورش توت فرنگی کار ساده ایست و هر کسی می تواند آن را پرورش دهد و قیمتی گزاف برای خرید آن پرداخت نکند. شما در دو فصل بهار و پاییز می توانید توت فرنگی بکارید. توت فرنگی با روشی موسوم به رانر زیاد می شود. یعنی بوته های جــدید را که ریشه دار باشند در محل مورد نظرتان می کارید. در نتیجه امکان بیمار بودن بوته ها زیاد است. دقت کنید که بوته بیمار را نخرید. لکه برگی، سفیدک پودری، پوسیدگی سیاه ریشه جزو مهمترین بیماری های توت فرنگی است که نشانه های بارزی هم دارند. مثلا لکه های روی برگ و سفیدک های روی ساقه و برگ.

کاشت توت فرنگی,کاشت توت فرنگی در خانه,کاشت توت فرنگی در گلخانه

 کاشت توت فرنگی

بهتر است در هر گلدان تنها یک بوته بکارید مگر اینکه از گلدان های مستطیلی شکل دراز استفاده کنید که بتوانید بین هر دو بوته ۴۰ سانتی متر فاصله بگذارید. هر جایی که گرما و خورشید مناسب داشته باشد، برای قرار دادن گلدان توت فرنگی شما خوب است. توت فرنگی ها به دنبال مکانی مناسب و معتدل برای زندگی سه تا چهار ساله خودشان هستند. پس آن را از آنها دریغ نکنید. توت فرنگی ها دوست ندارند تابستان های بسیار گرم و خشک را تحمل کنند.درجه حرارت مناسب برای پرورش توت فرنگی بین ۱۵ تا ۲۵ درجه سانتیگراد است. البته توت فرنگی سرما را هم تحمل می کند و در برابر آن نیمه مقاوم است. در زمستان اگر روی بوته های توت فرنگی تان را بپوشانید تا دمای ۱۸- درجه سانتیگراد را تحمل می کنند.

آکاایران: برای کود گلدانتان بهتر است از ترکیبی از کودهای کمپوست مخصوص باغ، برگ یا زباله های سبز بازیافت شده استفاده کنید و تا  عمق ۱۵ سانتی متری خاک گلدانتان (از بالا) را با آن بپوشانید. بوته ها به خوبی درون خاک جای دهید و مطمئن شوید که جوانه برگ ها همتراز با خاک است.

معمولا پرورش توت فرنگی، به ویژه وقتی جنس بوته های آن مرغوب باشد، بسیار آسان است. در ابتدا تنها کافی است علف های هرز را از خاک خارج کنید، اما وقتی میوه ها شروع کردند به در آمدن، حواستان به حشرات و آفت ها هم باشد.مهمترین نکته در پرورش توت فرنگی این است که خاک گلدان آن را مرطوب نگه دارید. البته باید حواستان هم باشد که به طور ناگهانی حجم زیادی از آب را پای گلدان نریزید.اگر گلدانتان را روی بالکن قار می دهید، وقتی میوه ها در آمدند، پیش از اینکه رنگی به خود بگیرند، روی آنها را با پلاستیک بپوشانید. این کار آنها را از گزند پرنده ها در امان نگه می دارد.

هر وقت توت فرنگی تان دورتادورش قرمز شد، یک روز به آن وقت بدهید و آن وقت آن را بچینید. این فرصت یک روزه آنها را شیرین تر، آبدارتر و خوش عطرتر می کند. وقتی زمان باردهی بوته ها تمام شد، باز هم حواستان باید به بوته باشد. شاخه های زائد را بزنید و تنها برگ های کوچک را باقی بگذارید. از لخت شدن بوته تان نترسید. برگ ها دوباره رشد خواهند کرد. خاک گلدان را تقویت کنید. برای تقویت خاک می توانید از همین برگ های خود بوته که جدا کرده اید یا کودهای کمپوستی استفاده کنید.

گرداوری: بخش اطلاعات عمومی آکاایران

کاشت ساده ی گوجه فرنگی در گلدان

کاشت ساده ی گوجه فرنگی در گلدان

زمان مطالعه : 1 دقیقه
کاشت گوجه کاشت گوجه در گلدان , کاشت گوجه فرنگی , کاشت گلخانه ای گوجه فرنگی , گوجه فرنگی در گلدان , روش کاشت گوجه فرنگی , فواید گوجه فرنگی , نحوه کاشت گوجه فرنگی
کاشت گوجه فرنگی، کاشت گوجه فرنگی در گلدان

کاشت گوجه فرنگی، کاشت گوجه فرنگی در گلدان

زمان مطالعه : 1 دقیقه
کاشت گوجه فرنگی,کاشت گوجه فرنگی در گلخانه,کاشت گوجه فرنگی گیلاسی,کاشت گوجه فرنگی چری,کاشت گوجه فرنگی در آپارتمان,کاشت گوجه فرنگی در باغچه,کاشت گوجه فرنگی درختی,کاشت گوجه فرنگی گلخانه ای,کاشت گوجه فرنگ
کاشت توت فرنگی در گلدان و باغچه و نکاتی که باید بدانید

کاشت توت فرنگی در گلدان و باغچه و نکاتی که باید بدانید

زمان مطالعه : 1 دقیقه
کاشت توت فرنگی در گلدان و نحوه ی پرورش توت فرنگی در باغچه دارای نکات بسیار مهم و ساده ای است با رعایت آن بهترین محصول توت فرنگی را برداشت کنید.
صفحه 1 از 1
منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :