معرفی سمی ترین گیاهان جهان
آشنایی با سمی ترین گیاهان جهان ، سمی ترین گیاهان جهان کدامند ، سمی ترین گیاهان جهان ، سمی ترین گیاهان دنیا ، گیاهان سمی دنیا را در آکاایران بخوانید

آکاآپگل ها و گیاهان با اینکه بسیار زیبا هستند و بر جاذبه بصری محیط می افزایند، اما گاهی هم بسیار خطرناک و سمی ظاهر می شوند که می توانند مشکلات جبران ناپذیری برای انسان ایجاد کنند.گونه های زیادی از گیاهان در دنیا وجود دارند که برای سلامت ما انسان ها بسیار مضر هستند و با مصرف آنها ممکن است دچار آسیب های جدی حتی مرگ بشویم ،با خطرناک ترین گیاهان دنیا آشنا شوید.در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, گیاهلنی را به شما معرفی خواهیم کرد که حقیقتاً باید از آن ها فاصله بگیرید.

Image result for ‫معرفی سمی ترین گیاهان جهان‬‎

هراکلوم منتقازیانیوم

اگر از این گیاه استفاده کنید می تواند منجر به برخی مسائل و مشکلاتی در شما شود.برای مثال در بدن شما تعداد زیادی جوش،تاول،زخم هایی که تا آخر عمر با شما همراه است و حتی در میزان زیاد می توانند منجر به کوری شوند.این گیاه می تواند حداکثر به اندازه 6 متر رشد نماید و به عنوان گیاه مرگ بار در ایالات متحده شناخته شده است و در اکثر ایالات متحده رشد کرده است.به همین دلیل در 18 ژوئن محققان گزارش دادند که این گیاه در بیشتر قسمت های ویرجینیا رشد کرده است و باید در طی یک اطلاع رسانی کامل ،به مردم اطلاع داده شود تا دچار مشکل نشوند.

 

آکونیتوم ناپلوس

این گیاه به نظر می رسد که زیبا و بدون ضرر است اما تمام قسمت های این گیاه در عین زیبایی،سمی هستند.در دوران معاصر،افراد محلی از این گیاه به عنوان طعمه ایی برای گرگ ها استفاده می کردند و به همین دلیل اسم دیگر این گیاه "زهر گرگ" است.به گزارش بی بی سی یک باغبان 33 ساله پس از خوردن این گیاه در سال 2014 میلادی فوت کرد.این گیاه می تواند منجر به استفراغ،اسهال و بی حسی در عضلات صورت شود.

 

خطرناک ترین گیاهان در سراسر دنیا

شوکران

هر جا بحث گیاهان سمی باشد، قطعا اسمی هم از شوکران (Hemlock) برده می‌شود. این گیاه اولین بار در یونان باستان رویید و برای اعدام افراد استفاده می‌شد. قربانی معروفش، سقراط بزرگ بود که سم این گیاه را به عنوان مجازات مرگ به او دادند.

سم شوکران، که کونین (coniine) نام دارد، مفاصل عصبی عضلانی بدن را فلج می‌کند. کارش را از پا‌ها شروع کرده و به سمت بالا حرکت می‌کند، تا جایی که عضله‌های تنفسی را هم از کار می‌اندازد و در عرض چند دقیقه انسان را از پا در می‌آورد.

سمی‌ترین گیاهان جهان چه بلایی سر انسان می‌آورند؟ - 3

سرخدار انگلیسی

گول ظاهر میوه‌های آبدار سرخدار انگلیسی (English Yew) را نخورید! این گیاه بومی اروپا، آفریقای شمالی و جنوب غربی آسیا، دانه‌های سمی‌ای دارد که در میوه‌های سرخ آبدارش پنهان شده‌اند. در واقع، میوه‌های این درخت تنها بخشی از آن هستند که مصرفش برای پرنده‌ها ضرری ندارد. اما فقط ۵۰ گرم از آن برای کشتن انسان کافی است. اول انسان را دچار تشنج و لرزش‌های عضلانی می‌کند و سرانجام باعث ایست قلبی می‌شود.

سمی‌ترین گیاهان جهان چه بلایی سر انسان می‌آورند؟ - 7

زرآوند سفید

یکی دیگر از گیاهان کشنده، زرآوند سفید (white Snakeroot) نام دارد که به طور گسترده در آمریکای شمالی می‌روید. با این که این گیاه در درمان نیش مار استفاده می‌شود، خوردن آن در جا انسان را می‌کشد. این گیاه ماده‌ای به نام ترمتول (tremetol) دارد که باعث استفراغ، تشنگی، جنون و در آخر مرگ می‌شود. حتی مصرف شیر یا گوشت گاوی که از این گیاه خورده شما را می‌کشد. گفته می‌شود علت مرگ مادر آبراهام لینکلن (Abraham Lincoln) هم همین بوده است.

سمی‌ترین گیاهان جهان چه بلایی سر انسان می‌آورند؟ - 10

خرزهره

خرزهره (Oleander) یک گیاه تزیینی بومی آسیا است که امروزه در مدیترانه و آمریکای شمالی هم پیدا می‌شود. عوارض مصرف هر قسمت از این گیاه، مدفوع خونی، استفراغ و ضربان قلب نامنظم است. در تمام قسمت‌های این گیاه ماده‌ای به نام گلیکوزید قلبی (cardiac glycosides) وجود دارد که مصرف آن بلافاصله باعث ایست قلبی می‌شود. حتی اگر از سوزاندن این گیاه برای پخت‌وپز استفاده کنید، سم‌هایی آزاد می‌کند که در جا شما را می‌کشد.

سمی‌ترین گیاهان جهان چه بلایی سر انسان می‌آورند؟ - 13

درخت استریکنین

درخت استریکنین (Strychnine tree)، که اسم دیگرش درخت خودکشی است، بومی هندوستان و مناطق استوایی جنوب شرقی آسیا می‌باشد. خطرناک‌ترین بخش آن، هسته موجود در میوه‌اش است؛ چون آلکالوئید‌هایی دارد که در عرض چند ساعت ضربان قلب را مختل می‌کند. همچنین با ایجاد تشنج و تحریک گره‌های حسی در ستون فقرات، مرگ دردناکی را به همراه می‌آورد.

سمی‌ترین گیاهان جهان چه بلایی سر انسان می‌آورند؟ - 20

سیبچه مرگ

سیبچه مرگ (Manchineel tree)، یک نوع درخت سمی است که در سواحل فلوریدا یافت می‌شود. هر نوع تماس با شیره این درخت باعث می‌شود پوستتان تاول بزند و خوردن میوه‌اش هم شما را می‌کشد. این درخت، سمی‌ترین درخت در جنوب شرقی آمریکاست. حتی اگر وقتی باران می‌آید زیر این درخت بایستید، به خاطر مخلوط شدن شیره‌اش با قطره‌های باران، تاول خواهید زد.

سمی‌ترین گیاهان جهان چه بلایی سر انسان می‌آورند؟ - 23

تاج الملوک

تاج الملوک (Aconite) از سمی‌ترین گیاهان اروپا به شمار می‌رود و تمام بخش‌های آن سمی می‌باشد. در یونان باستان آن را موقع شکار در نوک تیرهایشان می‌گذاشتند. حتی یک تماس تصادفی با این گیاه باعث بروز علائم شدیدی می‌شود و خوردن آن هم کشنده است. ظاهر این گیاه با گل‌های آبی بسیار زیباست و به نام‌های دیگری مثل کلاه شیطان و مانکشود (Monkshood) هم شناخته می‌شود.

سمی‌ترین گیاهان جهان چه بلایی سر انسان می‌آورند؟ - 26

چشم خرچنگی یا لوبیای تسبیح

ابروس پری کاتوریس (Abrus Precatorius) که اسم‌های مختلفی دارد، یکی از کشنده‌ترین گیاهانی است که ما می‌شناسیم. این گیاه که در اندونزی می‌روید، دانه‌هایی به رنگ قرمز روشن با یک نقطه سیاه دارد. این دانه‌ها ماده‌ای به نام آبرین (abrin) دارند که عملکرد مولکول‌های بدن و در نتیجه تمام فعالیت‌های مولکولی مثل سنتز پروتئین را مختل می‌کند. فقط یک دانه این گیاه برای کشتن یک انسان کافی است.

سمی‌ترین گیاهان جهان چه بلایی سر انسان می‌آورند؟ - 29

ریکینیوس کمیونیس

این گیاه زیبا و در عین حال سمی ،پس از استفاده فورا بر روی بدن تاثیر می گذارد.طبق گفته "تام آمبرلو"،یکی از استادان زیست شناسی،پس از استفاده از این گیاه علائمی مانند "التهاب معده،استفراغ،اسهال به همراه خونریزی،شکم درد،اقزایش ضربان قلب،پایین آمدن فشار خون،عرق کردن زیاد،تشنج و در نهایت مرگ در طی چند روز بعد از استفاده از این گیاه ،رخ می دهد.مقامات این گیاه را کاملا مضر دانستند و درمان آن بسیار سخت است.بنابراین از این گیاه به هیچ وجه استفاده نکنید.

 

خطرناک ترین گیاهان در سراسر دنیا

کیکوتا

شکل و شمایل این گیاه بیشتر شبیه به تاج ملکه ها می باشد اما باوجود شکل وشمایل زیبای این گیاه،بسیار خطرناک وسمی است.این گیاه بیشتر در ایلات متحده و انگلستان یافت می شود و با خوردن آن دچار تشنج هایی خواهید شد که می توانند منجر به مرگ حتمی در شما شوند.

 

خطرناک ترین گیاهان در سراسر دنیا

داتورا استرامونیوم

طبق گفته باستانیان خوردن این گیاه می تواند فورا منجر به مرگ حتمی شوند چرا که در سال 2006 مشخص شد که 4 نوجوان از آن گیاه استفاده کردند و فورا فوت کردند.همچنین گزارش شده است که برخی چای این گیاه وحشتناک را تهیه کردند و با نوشیدن آن فوت کردند.

 

خطرناک ترین گیاهان در سراسر دنیا

دندروکنید مورویدس

این یک گیاه استرالیایی می باشد که بر روی برگ های آن موهایی کوچک و ریز وجود دارند که حتی به کوچکترین لمس می توانند باعث خارش شوند.همچنین اگر موهای این گیاه در دستان شما گیر کرده باشند ممکن است به مدت چندین ماه درد بسیار سختی را تجربه نمایید.

 

خطرناک ترین گیاهان در سراسر دنیا

آکتایی پاچیپودا

این گیاه در شکل و شمایل بسیار خاص است و شاید تا به حال تصویری از آن مشاهده نکرده باشید.این گیاه دارای توت هایی سفید است که بسیار پر زرق و برق می باشند .اما مطابق گفته باغ گیاه شناسی میسوری ،این توت ها بسیار سمی هستند و به همین دلیل باید مراقب باشید که حیواناتتان از آن نیز استفاده نکنند.

 

خطرناک ترین گیاهان در سراسر دنیا

آریستولوچیا کلماتیتیس

این گیاه از گذشته معمولا با وجود اینکه می تواند منجر به نارسایی کلیه شود،در طب سنتی استفاده می شود.اداره غذا و داروی آمریکا در طی یک اطلاع رسانی ،اعلام کرد که هیچ شخصی نباید از این گیاه استفاده نماید.چرا که ریشه و ساقه های این گیاه پر از اسید هستند و می توانند کشنده باشند.بنابراین به هیچ وجه از آن استفاده نکنید و حتی به آن نیز دست نزنید.

 

خطرناک ترین گیاهان در سراسر دنیا

هیپومن مانسینلا

این درخت در سرتاسر آمریکای مرکزی و جنوب ایالات متحده یافت می شود.این درخت حتی اسپانیا به عنوان درخت مرگ شناخته می شود.میوه این درخت سمی بسیار شبیه به سیب است و شاید در نگاه اول تصور کنید که این درخت سیب است و از میوه های آن استفاده نمایید.به گفته دانشگاه فلوریدا ،استفاده از این میوه می تواند حتی منجر به کوری شخص مصرف کننده شود.اساسا تمام قسمت های این درخت خطرناک و سمی هستند و باید انرا جدی گرفت.

 

خطرناک ترین گیاهان در سراسر دنیا

متفاوت‌ترین گیاهان دنیا +عکس

متفاوت‌ترین گیاهان دنیا +عکس

زمان مطالعه : 1 دقیقه
متفاوت‌ترین گیاهان دنیا +عکس گیاهان
سمی ترین گیاهان جهان

سمی ترین گیاهان جهان

زمان مطالعه : 1 دقیقه
گیاهان سمی سمی ترین گیاهان جهان شوکران آبی غربی,گیاه کاستور,تاج الملوک ,درخت استرکنین,گیاه خانه بدوش زهری,گل مار سفید,گیاه کیسه ای
معرفی پرخاصیت ترین گیاهان دارویی و آموزش پرورش آنها در منزل

معرفی پرخاصیت ترین گیاهان دارویی و آموزش پرورش آنها در منزل

زمان مطالعه : 1 دقیقه
کاشت گیاهان دارویی گران قیمت در خانه,کاشت گیاه دارویی در خانه,پرورش گیاهان دارویی در خانه,روش عرق گیری گیاهان دارویی در خانه,تولید گیاهان دارویی در خانه,گیاهان دارویی در منزل,پرورش گیاه دارویی در خانه
صفحه 1 از 1
منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :