علائم بیماری عروس هلندی و روش درمان آن
عروس هلندی صورت سفید لوتینو ، عروس هلندی نگهداری ، عروس هلندی لوتینو ، عروس هلندی آلبینو ، عروس هلندی فروشی را در آکاایران بخوانید

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد عروس هلندی را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد. 

Image result for ‫بیماری های عروس هلندی‬‎

عروس هلندی

علائم بیماری عروس هلندی و روش درمان آن

روش درمان برخی بیماری های عروس هلندی به روش طبیعی:

در این مطلب به درمان برخی بیماری های رایج میان طوطی سانان از جمله عروس هلندی ها بپردازیم.
قبل از استفاده ازاین داروها توصیه میگردد نوع بیماری عروس هلندی خود را حتما چک کرده  و سپس اقدام به درمان نمایید.

علائم بیماری عروس هلندی عبارتند از :

عفونت روده-اسهال-چاقی-نفس صدادار یا خس خس سینه-سرماخوردگی-آسم-طاسی-پرکندن

عفونت روده:
علائم آن عبارتند از: پاشیده شدن فضله به بیرون در حالیکه به رنگ سبز می باشد.همچنین سبب ناتوانی در جفتگیری آنان خواهد شد.
درمان بیماری: گرما ی محیط نگهداری پرنده بیمار بین 30تا32 درجه باشد. استفاده از چای معمولی ، ذغال پرنده.


اسهال:
علائم: فضله آبکی ، کثیف بودن اطراف مخرج ، کم اشتهایی و بی تفاوتی نسبت به محیط اطراف.
علل بیماری: ترس و هیجان ،جریانات متغییر هوا ،تغییرات شدید دما ،خوراک فاسد.همچنین مصرف غذاهای فاسد شده و کثیف توسط پرنده می باشد مانند دانه های کپک زده ، آب کثیف و سبزیهای ترشیده یا مرطوب و پر از قطرات آب.


درمان: استفاده از یک قطره روغن کرچک یا روغن زیتون برای رد کردن عامل بیماری به دهان پرنده ریخته شود. پس از بهبود  عروس هلندی باید تا چند روز از مخلوط زرده تخم مرغ سفت شده و رنده شده به علاوه بیسکویت کوبیده شده برای تغذیه ی عروس هلندی استفاده کرد.
البته چنانچه مقعد پرنده به فضولات آلوده شده است و یا پرهای آن به هم چسبیده اند باید با قیچی پرهای موضع را بچینید. و محل آنرا با روغن ضد سوزش چرب کنید. بهتر است قبل از آن نیز پرنده را با آب نیم گرم حمام دهید.

 

چاقی:
علائم: سنگینی ، عدم علاقه به پرواز ، تنفس شدید ، وجود مشکلاتی در موقع تولک
علل چاقی: تغذیه غلط ، وجود بیش از اندازه دانه های پر چربی مانند تخم آفتاب گردان ، شاهدانه و دانه کتان دررژیم غذایی عروس هلندی
مداوای چاقی: تغذیه پرنده با خوراک هایی همچون ارزن ، میوه و سبزی . پرواز دادن پرنده در محیطی همچون پاسیو یا اتاق به صورت روزانه
توجه : مبارزه با چاقی عروس هلندی  توسط گرسنگی دادن با آن امری اشتباه است که میتواند مشکلات جدی ای را برای پرنده به همراه داشته باشد.

 Image result for ‫بیماری های عروس هلندی‬‎

 

نگهداری عروس هلندی

نفس صدا دار یا خس خس سینه :
این بیماری به دو علت بوجود می آید: 1- تغییرات شدید و ناگهانی دما 2- تغذیه از دانه های کثیف و آلوده به گرد و فضولات خود یا عروس هلندی های دیگر.
علامت این بیماری تنفس با صدا و با منقار نیمه باز است و در عین حال نفس بریده بریده می باشد.
درمان: مخلوط کردن یک قاشق چایخوری الکل طبی رقیق با دو قطره گلیسیرین در آب آشامیدنی پرنده


سرماخوردگی:
علائم: پف کردن ، لرز ، عطسه ، نفسهای تند و گاهی نیز یک قطعه سفید و شفاف از بینی پرنده سرازیر می شود. این بیماری در بعضی ازعروس هلندی ها با اسهال سفید نیز همراه است. این بیماری را نباید با آسم اشتباه کرد.
درمان : استفاده از غذاهای مقوی ، جلوگیری از کوران و تغییرات دما در محل نگهداری قناری بیمار.یک قاشق چایخوری روغن اکالیپتوس در یک فنجان آب جوش ریخته در جلوی سوراخ قفس نگهدارید بطوری که پرنده از بخار متصاعد شده استنشاق نماید ولی این کار نباید زیاد باشد زیرا ممکن است موجب خفگی پرنده شود.
غذای سبزی و پرتقال شیرین باید همه روزه به پرنده داده شود یعنی روزی دو بار صبح و بعد از ظهر تعویض شود تا از پلاسیدگی و ترشیدگی آن جلوگیری شود.

 

بیماری آسم:
علائم: این بیماری تمامی علائم بیماری سرماخوردگی را دارد به اضافه تنفس سخت با دهان باز ،گاهی نیز تنفس پرنده همراه با صدا می باشد.
درمان: دو قطره ید خوراکی را در28گرم آب نوشیدنی حل کرده و روزی سه مرتبه از آن به پرنده داده شود. جای پرنده باید گرم باشد. میتوان کمی بخار اکالیپتوس نیز در محل اتاق پرنده استفاده نمود اما این بخار نباید زیاد باشد زیرا موجب خفگی پرنده خواهد شد. این درمان باید تا بهبودی کامل پرنده ادامه یابد . با افزایش آثار بهبودی باید درمان نیز با فاصله انجام شود، تغذیه پرنده نیز باید مقوی باشد.مخلوط شیر با نان همراه با دو یا سه قطره روغن ماهی بسیار مفید است. استفاده از سبزی تازه هم خوب است.

Image result for ‫بیماری های عروس هلندی‬‎
طاسی:
این پیشامد را نمیتوان جزء بیماریها برشمرد زیرا برخی اوقات این طاسی می تواند در اثر سوء تغذیه و نرسیدن بعضی مواد معدنی به پرنده بوجود می آید.
درمان: مالیدن وازلین گلیسیرین بر روی سر پرنده.

هویج رنده شده و سبزیجات تازه نیز باید حداقل هفته ای دو بار به پرنده داده شود.


پرکندن :
علت: اصولا این کار در اثر وجود شپشه در بدن عروس هلندی(به دلیل عدم رعایت نظافت و استحمام آنها) بوجود می آید. اگر در بازرسی بدنی چنین چیزی در بدن پرنده یافت نشد مسلما عروس هلندی شما به خشکی پرها و عدم وجود چربی طبیعی لازم در آنها مبتلا شده است. کندن پر را نباید با آراستن پرها اشتباه کرد. آراستن و نظافت پرها در روز بیش از چند با اتفاق نمی افتد در حالی که کندن پر در تمام مدت روز ادامه دارد.

 

درمان: برای درمان آن باید روغن گندم را به روی بیسکویت تخم مرغی کوبیده ، ریخته و همه روزه آن را به عروس  هلندی داد(افراط نشود؛مسمومیت به دنبال خواهد داشت). همچنین به غذای او مغز گندم خشک را هم اضافه نمایید و یکی دو هفته این برنامه غذایی را ادامه دهید تا کندن پرها متوقف شود. پرنده را نیز نباید در محیط خشک نگهداشت.

گردآوری: بخش اطلاعات عمومی آکاایران

علائم بیماری عروس هلندی و روش درمان آن (2)

علائم بیماری عروس هلندی و روش درمان آن (2)

زمان مطالعه : 1 دقیقه
کاکاتیل علائم بیماری عروس هلندی درمان بیماریهای عروس هلندی عروس هلندی نشانه های بیماری عروس هلندی,نگهداری از عروس هلندی,انواع پرندگان خانگی
پاسخ به سوالاتی رایج درباره عروس هلندی

پاسخ به سوالاتی رایج درباره عروس هلندی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
غذای عروس هلندی عکس عروس هلندی عروس هلندی بیماریهای عروس هلندی,راههای تشخیص عروس هلندی نر و ماده,مرغ عشق,آموزش عروس هلندی,طوطی سانان,انواع پرندگان
آموزش و تغذیه عروس هلندی

آموزش و تغذیه عروس هلندی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
در اکثر مواقع گونه (لپ) پرنده نر پررنگتر از جنس ماده است که این علامت 100 درصد نیست چون اگر تغذیه پرنده...
آشنایی با عروس هلندی یا کوکاتیل

آشنایی با عروس هلندی یا کوکاتیل

زمان مطالعه : 1 دقیقه
کوکاتیل مشخصات ظاهری عروس هلندی نر عروس هلندی مشخصات ظاهری عروس هلندی ماده ، نشانه های بیمار شدن عروس هلندی ، علائم بیماری عروس هلندی ، رژیم غدایی عروس هلندی ، عکس عروس هلندی را در آکاایران بخوانید
صفحه 1 از 1
منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :