نحوه تمیز کردن گرد و غبار گلهای آپارتمانی
نگهداری گلهای آپارتمانی نحوه تمیز کردن گل ها پرورش گل و گیاه در صورتی که قصد تمیز کردن گلهای زیتنی منزل خود را دارید ابتدا به گیاه نگاه کنید اگر خشک شده بود ا

گلهای آپارتمانی

تمیز نگه داشتن برگ ها به آن ها کمک می کند تا بتوانند نفس بکشند. گرد و غبار یا آلاینده های موجود در هوا روی برگ ها انباشته می شوند و میزان نوری که گیاه دریافت میکند را تا حد چشمگیری کاهش میدهد. همانطور که میدانید ، نور کمتر به معنی کلروفیل کمتر است، که به نوبه خود موجب بیماری گیاه می شود بنابر این تمیز کردن گیاهان خانگی که به اندازه کافی آب باران را دریافت نمیکنند؛ بشدت حائز اهمیت است.
با تمیزکردن گیاهان علاوه براین‌که زیبایی آن‌ها را بیش‌تر می‌کنید، باعث افزایش سلامتی و فعالیت فتوسنتز آن‌ها می‌شوید.

 

تمیز کردن برگ گلها

گیاهانی که برگ‌های نرم و لطیف دارند:

اول برگ‌ها را به آرامی با دستمال نرم نخی و خشک تمیز کنیدو بعد پشت و روی برگ‌ها را با دستمال مرطوب با آب ولرم دستمال بکشید.اگر گیاه‌تان خیلی کثیف است، آن را در حمام یا فضای باز بشویید. دقت کنید که گیاه در فضای باز مقابل آفتاب شدید قرار نگیرد.تا جایی که امکان دارد از مواد شیمیایی برای تمیزکردن گیاهان استفاده نکنید.

تمیز کردن خاک برگ های گیاهان

گیاهان با برگ‌های پرزدار و کاکتوس‌ها:

برای تمیزکردن این گیاهان از آب استفاده نکنید چون باعث ایجاد لک روی برگ‌ها می‌شود.گیاه را به فضای باز ببرید و با یک برس نرم مثل برس لوازم آرایشی یا جریان هوای فشرده گرد و خاک را از آن دور کنید.برای تمیزکردن کاکتوس‌ها بهترین روش استفاده از جریان هوای فشرده است.

روش تمیز کردن برگ گلدان گل

گیاهان پر شاخه با برگهای ریز

این گلدان های را می توانید به حمام یا فضای باز برده و با آب به آرامی آنها را بشویید.مطلب مرتبط: روش نگهداری عمومی گیاهان آپارتمانی

کی وقت تمیزکردن گیاهان است؟

این‌که هرچندوقت یک‌بار گیاهان منزل‌تان را تمیزکنید بستگی به این دارد که چقدر محیط زندگی‌شان در معرض گرد و خاک و آلودگی است. هر زمان که گرد و خاک را روی برگ‌ها مشاهده‌کردید یا وقتی که روی برگ‌ها دست کشیدید، انگشتتان به گرد و خاک آلوده‌شد، وقت تمیزکردن‌شان فرارسیده‌است.
در مناطق سردتر بهتر است سالی یک تا دو بار در هوای گرم، گیاهان را بیرون بیاورید و با آب بشویید. این روش مخصوصا برای گیاهانی مفید است که در تابستان بیرون از خانه قرارمی‌گیرند.

در هنگام شستن گیاهان را بررسی‌کنید:

با بررسی گیاهان می‌توانید مشکلات آن‌ها را زودتر متوجه ‌شوید و برای بهبودشان اقدام‌کنید. از روش مرحله به مرحله‌ی زیر برای بررسی گیاهان در هنگام شستن استفاده‌کنید.
پشت برگ‌ها را با دقت ببینید: بیش‌تر حشرات و آفت‌ها دوست‌دارند در زیر برگ‌های گیاه مخفی‌شوند.
محل اتصال برگ‌ها به ساقه را با دقت مشاهده‌کنید: بیش‌تر حشرات در این قسمت لانه می‌‌کنند و جای خوبی برای تارعنکبوت زدن آفت‌هایی مثل کنه‌ی عنکبوتی‌است.
ساقه‌ها را بررسی‌کنید: آیا ساقه‌ها ترد و محکم‌اند؟ آیا رنگ‌شان طبیعی است؟ اگر ساقه‌ی گیاه‌تان چوبی است، دقت کنید که پوسته‌ی ساقه کاملا سالم باشد.خاک گلدان را بررسی‌کنید: بسیاری از حشرات روی خاک گلدان هم زندگی می‌کنند. اگر روی خاک گلدان رسوب سفید رنگ جمع‌شده، آن را به آرامی و با وسیله ي‌تیز بتراشید و مقدار یا دفعات آبیاری گیاه را کم‌تر کنید.

 

منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :

آکاالکتریک تولید کننده انواع سطل زباله و سبزی خرد کن