گل ارکیده - مقالات مفید آکا
گل ارکیده,گل ارکیده آهنگ,گل ارکیده متن,گل ارکیده نماد چیست,گل ارکیده نگهداری,گل ارکیده سفید,گل ارکیده مصنوعی,گل ارکیده بنفش,گل و گیاهان آپارتمانی

 در این پست از سایت آکاایران برای شما اطلاعاتی درباره نگه داری گل ارکیده در آپارتمان  را آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

با افزایش جمعیت و افزایش زندگی آپارتمانی دیگر خبری از باغچه و حیاطی بزرگ در خانه ها و کاشت  گل و گیاه نیست ، زندگی های آپارتمانی  با فضای کم اجازه کاشت گل وگیاه را از انسانها میگیرد ، با وجود این مسله تنها راه باقیمانده برای داشتن گل و گیاه  ، استفاده از گیاهان آپارتمانی می باشد ، در این مقاله سایت دانش آکاایران  مطالبی مفید درباره نحوه نگهداری و پرورش گل ارکیده در محیط آپارتمانی آماده کرده است که امیدواریم از مطالعه آن لذت کافی را ببرید.

مقالات مفید - گیاهان آپارتمانی - گل ارکیده

یکی از گل های زیبای آپارتمانی ارکیده است که بعضی از گونه های مقاوم آن مناسب برای داخل خانه و آپارتمان است.
به طور کلی ارکیده هایی که دارای برگ های کاملا سبز هستند کمتر در برابر شرایط نامساعد حساسیت نشان می دهند.
برای نگهداری گیاه را در اسفندماه به گلدانی حاوی مخلوطی از خاک برگ، پیت و خاک معمولی منتقل کنید و در ابتدا به میزان کم آب بدهید...

گل ارکیده آپارتمانی

 درهمان حال به  دفعات زیاد  با آبی که فاقد مواد قلیایی است روی برگ ها آب بپاشید یا گلدان را در محل مربوطی برابر نور و به دور از تابش مستقیم آفتاب قرار دهید.
در نیمه دوم فروردین ماه هنگامی که ریشه ها به اندازه کافی رشد کردند، آب فراوان را فراموش نکنید. در این هنگام چنانچه بخواهید روی گیاه آب بپاشید بایستی دقت کنید تا فقط برگ ها خیس شوند.
حرارت مناسب برای ارکیده ۱۵ درجه سانتگیراد است. در زمستان لازم است گلدان را در مکان سردی زیر ۸ درجه سانتیگراد حرارت قرار دهید و از میزان آب بکاهید.تکثیر ارکیده به روش تقسیم در بهار امکان پذیر است.  

گل ارکیده

توصیه های ارکیده ای
  • آب ولرم اسپری کنید

  اگر ارکیده را در هوایی گرم و خشک نگهداری کنید، غنچه​های آن منقبض و خشک می​شوند پس در چنین شرایطی هر روز یکبار با آب ولرم بدون املاح، گیاه را اسپری کنید.


گل ارکیده,گل ارکیده آهنگ,گل ارکیده متن

گل ارکیده آپارتمانی

  • گیاه سرمایی

 در شب​های سرد زمستان ممکن است گیاه ارکیده شما سیاه شود. در این اوضاع گلدان را به محل گرم​تر ببرید.  البته گرما هم نباید بیش از اندازه باشد.
 

  • 27 درجه - دقت کنید

  آبیاری بیش از حد گیاه ارکیده سبب ریزش برگ های آن می​شود. اگر با چنین مشکلی مواجه شده​اید آب اضافی گلدان را خالی کنید. اگر هم رشد گیاه​تان خود به خود متوقف شد احتمالا به خاطر سردی هوا بوده. فراموش نکنید حداکثر درجه حرارت برای گیاه ارکیده در تابستان باید 27درجه و در زمستان 10درجه باشد. پس مراقب شرایط آب و هوایی گیاه خود باشید.


گل ارکیده,گل ارکیده آهنگ,گل ارکیده متن

گل ارکیده آپارتمانی

  • عجله نکنید

  بیشتر انواع ارکیده​ها باید قبل از آبیاری دوباره کاملا خشک شوند. شاید فقط بعضی از انواع آنها نیاز به رطوبت دائم داشته باشند. 

 منبع:همشهری آنلاین
ویرایش و تلخیص:آکاایران

منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :