انواع گل تاج خروس
گل تاج خروس چتری,گل تاج خروس,نگهداری گل تاج خروس,گل تاج خروسی,عکس گل تاج خروس,خواص گل تاج خروس,کاشت گل تاج خروس,پرورش گل تاج خروس,گل تاج خروسی,پرورش گل تاج خروس

 در این پست از سایت آکاایران برای شما   اطلاعاتی درباره گل تاج خروس را آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

گل های زیادی در دنیا وجود دارند که هر کدام با توجه به شرایطی خواص قابل تکثیر هستند ، گل تاج خروس یکی از گل هایی هست که با توجه به زیبایی فراوان که دارد و نگهداری نسبتا ساده همیشه مورد استقبال خانواده ها بوده و در اکثر نقاط ایران این گل به چشم میخورد ، با توجه به اهمیت این گل و زیبایی فراوان این گل سایت  دانش آکاایران قصد دارد تا تمامی اطلاعات لازم را جهت نگهداری این گل در اختیار شما عزیزان قرار دهد تا در صورت نیاز استفاده لازم را ببرید :

تاج خروسپرورش تاج خروس

گل تاج خروس یاCelisia L. هم نوعی از گل زلف عروسان و جنسی از خانواده تاج خروسها یا آمارانتاسه Amaranthaceae میباشد که بلندی آن در انواع مختلف به یک متر می رسد .


انواع,تاج,خروس

گل تاج خروس

 

انواع مختلف تاج خروس :
1 ـ تاج خروس پابلند( نقره ای) یا سلیسیا آرژنتا C. argentea : به بلندی یکمتر با برگهای سبز تیره کمی متمایل به قرمز ، با گلهای قرمز با نقش سفید این گونه دارای واریته های متعددی میباشد .از به نقل از آکاایران :همه اقسام این گونه معروفتر که از قدیم در ایران کاشتن آن مرسوم بوده میباشد .


انواع,تاج,خروس

گل انواع,تاج,خروس

انواع,تاج,خروس

عکس گل تاج خروس

2– تاج خروس پا کوتاه(نقره ای)کریستاتاC . crete de coq(C.cristata ) : که گیاهی به بلندی 20 تا 50 سانتیمتر و از انتهای ساقه آن تاج بزرگ و پهنی که لبه آن چین چین میباشد بیرون میآید و بعلت آنکه کاملا شبیه تاج خروس معروف به چهل تاج است به این نام معروف شده .
روی این تاج را هزاران گلهای کوچک غیر معلوم فشرده بیکدیگر پوشانده که رنگ آنها زرد طلائی ، ارغوانی ، صورتی ، قرمز ، نخودی و غیره بسته به جورهای مختلف است .

انواع,تاج,خروس

عکس گل انواع,تاج,خروس

عکس گل انواع,تاج,خروس

گل انواع,تاج,خروس

پرورش انواع,تاج,خروس

انواع,تاج,خروس

انواع,تاج,خروس

عکس گل تاج خروس


بوته تاج خروس در مقابل کود های شیمیائی و سایر کودها حساس است و خیلی زود آسیب می بیند برای آنکه بوته این گیاه خوب رشد کرده گلش درشت شود کافیست که آنها را در محل آفتاب گیر در خاکی که از مخلوط خاک سیاه ، باغچه و خاک برگ پوسیده درست تشکیل شده باشد کاشت ، و روزهای گرم چنان آبیاری کنند که پای بوته ها همیشه مرطوب باشد ، گلهای خشک تاج خروس چون تغییر شکل نمیدهد برای دسته گل خشک مناسب است .

تکثیر :
برای زیاد کردن این گیاه به روش کاشتن بذر آن اقدام میگردد .

منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :