معرفی بهترین و مناسب ترین گیاهان برای محل کار از نظر مقاومت
حتی داشتن یک گیاه کوچک بر روی میزکا‌رمان و مراقبت از آن، می‌تواند حالمان را خوب کند. اما از آنجایی که گیاهان در حال پژمرده شدن هم اثر مثبتی بر محیط کار ندارد،

آکاایران: استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون دفتر کار و محیط های اداری باعث شده که فضاهای اداری به مکان هایی شاداب و سرزنده تبدیل شود و سرشار از انرژی باشند. گل ها و گیاهان علاوه بر زیبایی کمک زیادی به تصفیه هوای محیط، ایجاد انگیزه در کار و انرژی مثبت در کارمندان خواهد شد.

با انتخاب گیاه مناسب محل کار، به محیط کاری‌تان انرژی ببخشید - کافه گلدون

گیاهانی که به نور مطلق آفتاب نیاز دارند نمی‌توانند مدت زیادی در یک اتاق یا دفتر کار با پنجره های کم دوام بیاورد، اما چه گیاهانی سایه دوست و مقاوم بوده و می توانند برای محل کار شما مناسب باشند؟ از آنجا که ممکن است در محل کار زمان کافی برای رسیدگی به گیاهان را نداشته باشید و در عین حال خواهان محیطی شاداب و با طراوت هستید امروز در آکاایران شما را با چند گیاه که مناسب محل دفتر کار و مقاوم هستند را معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

انواع گیاهان مناسب محیط کار | فروشگاه آنلاین گل و گیاه ایران درخت

کاکتوس

اگر در امر گیاهان تازه کار هستید، یک کاکتوس بردارید. این گیاهان در نور طبیعی رشد می کنند و در طول بهار و تابستان تنها یکبار در هفته به آب احتیاج دارند. این مدت در طول پاییز و زمستان به هر سه هفته یکبار کاهش پیدا می کند.

مهمترین اصول نگهداری کاکتوس - فروشگاه گل و گیاه شیراز | گاردن مارکت شیراز

 

پتوس

گیاه پوتوس هم جذاب است و هم بسیار مقاوم و برای راحت بودن رشدش شهرت دارد.آن ها بومی جنگل های جزایر سولومون هستند و قادر به سازگاری با گستره وسیعی از شرایط خارج از زیستگاه طبیعی مناطق گرمسیری خود می باشند.گیاه پوتوس نه تنها می تواند فضای شما را با رنگ و بافتش تغییر دهد، بلکه رتبه بالایی را در لیست گیاهانی دارد که به تصفیه هوا کمک می کنند. علاوه بر این، آن ها رطوبت جو را افزایش می دهند و دی اکسید کربن را با اکسیژن جایگزین می کنند.

پتوس گیاهی سریع الرشد و بالا رونده با برگ هایی از رنگ سبز تا ابلق یا مخلوطی از رنگ های سبز و زرد یا سبز و سفید می باشد.

پتوس از گیاهان آپارتمانی مقاوم و با دوام است که قادر به سازگاری و رشد در اکثر زیستگاه ها می باشد. یکی از بهترین تصفیه کننده های قوی هوا می باشد که تاثیر به سزایی در افزایش رطوبت محیط دارد. گیاه پتوس دارای گونه معمولی (سبز خالص) و ابلق (دو رنگ) می باشد. هر دوی این گونه ها دارای زیبایی منحصر به فرد خود هستند. آویز بودن گل پتوس بسیار مناسب جهت پوشش دهی فضاهای مختلف است.

نگهداری از گل پتوس: ۹ نکته درباره پوتوس این گیاه همیشه سبز و زیبا - مجله  کسب و کار بازده
پتوس برای نگهداری در مراکز اداری، دفاتر کار و کارخانجات مناسب است زیرا با توجه به اینکه نیاز به آب و نور کمی دارد، تصفیه کننده خوبی برای هوای آلوده به شمار می آید.

گیاه یشم

این گیاهان فقط چند ساعت در روز به نور متوسط نیاز دارند بنابراین می تواند تقریباً در هر نقطه از دفتر یا منزل قرار بگیرد. از آنجایی که قبل از آبیاری خاک باید خشک باشد، توصیه می کنیم هر روز صبح یک ثانیه برای آزمایش رطوبت آن وقت بگذارید.

گیاه زامیفولیا

گیاه آپارتمانی زاموفیلیا از گیاهان همیشه سبز، زیبا و لوکس است که دوام و ماندگاری بالایی نیز دارد. از جذابیت های گل زاموفیلیا برگ های چرمی و زیبای آن است که بسیار براق و قابل توجه هستند.نگهداری از گل زاموفیلیا بسیار ساده بوده و نسبت به تنش های محیطی مقاومت خوبی دارد.موفیلیا از گیاهان همیشه سبز است که نسبت به تنش های محیطی مقاومت بالایی دارد. زاموفیلیا از گیاهان مقاوم به خشکی و نور است که از لحاظ نگهداری بسیار مشابه خانواده کاکتوس هاست. شباهت نگهداری زاموفیلیا به کاکتوس تا حدی است که برای خاک مناسب زاموفیلیا از خاک کاکتوس استفاده می شود. زاموفیلیا از گیاهان مقاوم مناسب محیط های کاری و فضاهای اداری است.

نگهداری زامیفولیا [آموزش جامع] | کود، تکثیر، پاجوش - کافه گلدون

گیاهان عنکبوتی

از آنجایی که گیاهان عنکبوتی ترجیح می دهند بین دو آبیاری خشک باشند معمولاً می توانید چند روز آبیاری را متوقف کنید.همچنین این گیاهان نور غیرمستقیم را دوست دارند بنابراین حتی اگر دفتری تاریک و بدون پنجره داشته باشید، شکوفه خواهند زد.

آلوئه ورا

آیا فراموش کرده اید که آلوئه ورا خود را آبیاری کنید؟ مشکلی نیست در واقع آبیاری بیش از حد این گیاهان بدتر از آب ندادن آنهاست فقط هر هفته یا دو هفته آن را آبیاری کنید.

آلوئه ورا

گیاه مار

از آنجایی که این گیاهان عمودی می توانند از نور کم و خشکسالی جان سالم به در ببرند، اساساً برای زندگی اداری طراحی شده اند. گیاه مار نیز مانند دوست عنکبوتی خود بسیار قانع است و با مقداری آب و کمی نور کنار می آید.

 

سانسوریا

سانسوریا گیاهی هست که به نور زیاد علاقه دارد ولی در نور کم هم میتوان از آنها نگهداری کرد. از این گیاه میتوان به عنوان گیاهان سخت و مقاوم یاد کرد. اگر شما یکی از این گیاهان را دارید باید زمانی که خاک آن کاملا خشک شده در اندازه ای که سرآب شود آبیاری کنید.

سانسوریا

 

بامبو

این گیاه "خوش شانس" به نور بسیار کمی نیاز دارد به این معنی که اساسا برای روی میز بسیار مناسب است. از بامبو در فنگ شویی زیاد استفاده می شود پس با استفاده از این گیاه می توانید فضای محل کارتان را متحول کنید.

گیاه بامبو

اسپاتی فیلوم

رشد گیاه اسپاتی فیلوم به طرز شگفت انگیزی آسان است فقط خاک را مرطوب نگه دارید اما، از آبیاری بیش از حد خودداری کنید و به طور منظم برگ های آن را غبار پاشی کنید تا گیاهی شاد داشته باشید.در حالی که آنها نورکمی را ترجیح می دهند، مطمئن شوید که آنها را از نور مستقیم خورشید دور نگه می دارید.

آگلونما قرمز

آگلونما قرمز رنگارنگ گیاهی جدید، محبوب با ساقه های صورتی و برگ هایی با نوک صورتی مایل به قرمز است که مطمئناً به میز شما زیبایی می بخشد به علاوه، مراقبت از آن کار سختی نیست و در نور روشن‌ بیشترین رشد را دارد اما، در نور کم نیز رشد می‌کند.

رکس بگونیا

این گیاهان برای داشتن رنگ پررنگ‌تر به نور بیشتری نیاز دارند اما، باید از نور مستقیم خورشید دور نگه داشته شوند. برای آبیاری بگونیای خود صبر کنید تا خاک خشک شود اما، زیاد منتظر نمانید در غیر این صورت پژمرده می شود. این گیاه رطوبت بالاتر را ترجیح می دهند بنابراین غبارپاشی اهمیت دارد.

گیاه رکس بگونیا

فیکوس

گیاه فیکوس در مکان تاریک و روشن زنده خواهند ماند و از آنجایی که آنها چندین روز خاک خشک را ترجیح می دهند، اساساً وقتی از آنها غفلت می کنید رشد می کنند.

پیچک انگلیسی

هنگامی که برای اولین بار شروع به رشد این گیاه می کنید باید آنها را مرتب آبیاری کنید. هنگامی که مستقر شدند، می توانند شرایط خشکی را تحمل کنند.این گیاه در دماهای سردتر به خوبی عمل می کنند.

منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :