چطور در دریا نمیریم؟
چطور در دریا نمیریم؟ غرق شدن,دریا,نجات,غرق شدن کشتی کره ای,غرق شدن,غرق شدن در استخر,غرق شدن سکوی فاز 13,غرق شدن کشتی,غرق شدن در دهکده آبی پارس,غرق شدن زیردریایی

همشهری جوان - مهدی شادمانی:  27 نفر جان خودشان را از دست دادند؛ در همین تعطیلات عیدی که گذشت. ماجرا نه تصادف جاده ای است و نه مریضی و نه بلایای طبیعی، این 27 نفر غرق شده اند؛ آنهم در فاصله 4 روز. هر چند که مد شده که تعداد تلفات جاده ای پراید و غیره را می گویند اما به نظر می رسد که جان برای ما ایرانی ها خیلی ارزش ندارد. یکسری آن را در جاده می ریزیم، یکسری به آتش می کشیم و یکسری هم می دهیمش به آب.

غرق شدگی البته داستان تعطیلات عید نیست که هر سال نزدیک به 1100 نفر غرق می شوند. از بین این تعداد نزدیک به 400 نفرشان در


البته همیشه هم اینطور نیست و حتی زمانی که چطور در دریا نمیریم؟ غرق شدن,دریا,نجات,اطلاعات عمومی،دانستنیها،معلومات عمومی،آیا می دانید


داد بزن؛ کمک

گاهی پیش می آید که چند جریان شکافنده در کنار هم تشکیل می شوند. به همین دلیل تلاش بیش از اندازه و صرف انرژی توصیه نمی شود؛ یعنی در صورتی که حس کردید بعد از جریان اول دچار جریان دوم شدید، توصیه اکید رفتن به دریا، زدن پای دوچرخه و کمک طلبیدن است. حتی اگر جریان شکافنده انرژی زیادی از شما گرفته، اصلا نیازی نیست که ریسک کنید و به برگشت فکر کنید. جایی که فشار آب کمتر است، شما می توانید درخواست کمک کنید.

به سمت ساحل هرگز

جریان های شکافنده مثل یک تله بزرگ است. شما فکر می کنید برای فرار باید از دریا دور و به ساحل نزدیک شوید، در صورتی که شنا کردن به سمت ساحل مرگبارترین کاری است که می توانید انجام دهید. قدرت کشش آب در محل جریان شکافنده بسیار زیاد است و هر چقدر هم تلاش کنید، نمی توانید سانتیمتری جلو بروید. تنها اتفاقی که در این تلاش برای شما می افتد، خسته شدن وحشتناک است. عضلاتتان اگر نگیرد، شدید دچار ضعف می شود و در چند ثانیه توان ذره ای حرکت نخواهید داشت.

بیشترین دلیل مرگ و میر برای شناگران همین کار است. آنها همه انرژی شان را در چند ثانیه صرف برگشت به ساحل می کنند. زورشان به موج ها نمی رسد و به کام مرگ می روند. پس مطمئن باشید برگشت به ساحل از میان موج شکافنده خودکشی است و بدانید تا به حال هیچ کس از میان این موج ها جان سالم به در نبرده.

آب که سربالا میره

شناسایی جریان های شکافنده خیلی کار ساده ای نیست، خیلی هم لازم نیست چون شما اگر دقت کنید و وارد قسمت های عمیق آب نشوید دیگر مشکلی هم ندارید اما با گذاشتن یک چهارپایه یا نیمکت زیر پایتان می توانید در یکی از چهار حالت زیر جریان ها را شناسایی کنید. البته که دو نکته را فراموش نکنید. ساحل های ماسه ای حتما جریان شکافنده دارند. جریان های شکافنده لزوما با چشم قابل تشخیص نیستند اما این 4 راه تشخیص جریان ها.

1- آب در محل جریان آرام و بدون موج است.

2- رنگ آب دریا در محل جریان شکافنده متفاوت است.

3- خطی از آب کف آلود، خزه یا زباله در محل جریان شکافنده به سمت دریا می رود.

4- موج هایی که به سوی ساحل می آیند، در محل جریان شکافنده می شکنند.

گردآوری اطلاعات عمومی آکاایران
منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :