دردسرهای معروف ترین آش های تهران
دردسرهای معروف ترین آش های تهران آش,معروف ترین آش های تهران,معروف ترین آش,اطلاعات عمومی،دانستنیها،معلومات عمومی،آیا می دانید

روزنامه هفت صبح:

سید مهدی؛ جای نشستن ندارد

سید مهدی تنها پاتوق شمال شهری ها نیست، بلکه تهرانی ها حالا اهل هر محله ای که باشند، چه غرب چه شرق و چه جنوب، سید مهدی را هم به خاطر حلیم هایش و هم به خاطر آش های رشته اش می شناسند.

مغازه سید مهدی در خیابان ولیعصر نرسیده به میدان تجریش و تقریبا روبروی باغ فردوس است. یک مغازه کوچک که همیشه یک صف بلندبالا مخصوصا در ماه رمضان در مقابلش ایستاده اند.درون مغازه هم همیشه دو دیگ بزرگ آش و حلم در حال پختن است و شما می توانید با طیب خاطر از تازه بودن آش، آش را سفارش دهید.

آش سید مهدی تا دلتان بخواهد لوبیا و نخود و عدس دارد و به همین خاطر آنهایی که دستگاه گوارش سالمی ندارند، باید مراقب خودشان باشند. آش سید مهدی حدودا کیلویی 12 هزار تومان است. در خود مغازه می توانید ظرف های کوچک آن را سفارش دهید.


غذاکده شیراز؛ میزهای کم

رستوران کوچک شان زیادی به چشم نمی آید. اگر دنبال آش سبزی شیرازی هستید باید چشم هایتان را تیز کنید تا بتوانید غذاکده شیراز را از بین کلی فروشگاه پیدا کنید.

غذاکده شیراز در سعادت آباد قرار دارد، در خیابان علامه جنوبی. اگر شیرازی هستید یا طعم آش سبزی شیرازی ها را چشیده اید و چشم تان دنبال یک جای خوب است که آش سبزی شیرازی مرغوب به شما بدهد، بروید سراغ غذاکده شیراز.

دردسرهای معروف ترین آش های تهران آش,معروف ترین آش های تهران,معروف ترین آش


آش شیرازی، هم گوشت دارد و هم عدس و برنج و البته سبزی مخصوصش که گویاترخون وتره است و لوبیا سفید. شاید گوشتی که در آش می ریزید زیاد نباشد اما بالاخره ممکناست هر از چندگاه یک تکه از آن را زیر دندان تان حس کنید.

این یکی جای نشیتن هم دارد اما تعداد میزهایش زیاد نیست. قیمت آش آنها کیلویی 9 هزار تومان است.


آش نیکوصفت؛ فضای نامناسب

اطراف میدان انقلاب یک آش فروشی معروف هست که مشتری زیادی دارند. نیکوصفت دیگر برای خودش در آش شله قلمکار یک برندشده و حتی با پیک برای نقاط مختلف تهران آش می فرستد.

آش شله قلمکار نیکوصفت حسابی جا افتاده و غلیظ است. یک کاسه کوچک آن به خوبی می تواند سیرتان کند. آنها آش را در کاسه های ملامین کوچک سرو می کنند ولی برای خوردنش همچنان باید از قاشق یک بار مصرف استفاده کنید.

دردسرهای معروف ترین آش های تهران آش,معروف ترین آش های تهران,معروف ترین آش


در نیکوصفت جای نشستن هم هست. آنها محلی برای خانواده ها در نظر گرفته اند. در هر قسمت حدود 10 تا میز وجودت دارد اما به خاطر شلوغی این آش فروشی هیچ وقت جای خالی پیدا نمی کنید و زمانی را باید برای منتظر ماندن اختصاص بدهید.

محیط آش فروشی نیکوصفت شیک و مدرن نیست، حتی شاید استانداردهای لازم را نداشته باشد اما آش هایی که در دیگ ها می پزند، توانسته نظر مشتریان را بیشتر از فضای آن جلب کند. قیمت هر کیلو آش شله قلمکار نیکوصفت حدود هفت تا هشت هزار تومان است.

گردآوری اطلاعات عمومی آکاایران
منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :