تأثیرات مغناطیسی نماز بر بدن انسان
وجود میدان در اطراف موجود زنده,ظرف وجود داشتند,بور این آزمایش را بدون,داخل سیم پیچ دوران,جریان تولید,ظرف آب نمک,آزمایش ساده,نشان دادند

تأثیرات مغناطیسی نماز بر بدن انسان

هارولد بور از دانشگاه ییل برای اولین بار با انجام یک آزمایش ساده ، به وجود میدان در اطراف موجود زنده پی برد . او با توجه به یک مولد الکتریکی که در آن آهنربا در داخل سیم پیچ دوران می کند و جریان تولید می کند ، سمندری را در یک ظرف آب نمک قرار داد و ظرف را به دور سمندر چرخاند . الکترودهایی که در این ظرف وجود داشتند و به یک گالوانومتر حساس متصل شده بودند ، یک جریان متناوب را نشان دادند . هنگامی که بور این آزمایش را بدون وجود سمندر انجام داد ، گالوانومتر هیچ جریانی را نشان نداد .

هارولد بور از دانشگاه ییل برای اولین بار با انجام یک آزمایش ساده ، به وجود میدان در اطراف موجود زنده پی برد . او با توجه به یک مولد الکتریکی که در آن آهنربا در داخل سیم پیچ دوران می کند و جریان تولید می کند ، سمندری را در یک ظرف آب نمک قرار داد و ظرف را به دور سمندر چرخاند . الکترودهایی که در این ظرف وجود داشتند و به یک گالوانومتر حساس متصل شده بودند ، یک جریان متناوب را نشان دادند . هنگامی که بور این آزمایش را بدون وجود سمندر انجام داد ، گالوانومتر هیچ جریانی را نشان نداد . این بدان معنی است که در اطراف موجودات زنده میدانی وجود دارد که خاصیت مغناطیسی هم دارد . بور این وسیله را بر روی دانشجویان داوطلب خود نیز امتحان کرد و مشاهده کرد که این میدان در بدن انسان نیز وجود دارد و کاملاً تابع از رویدادهای اساسی زیست شناختی بدن است . او این میدان را میدان حیاتی نامید زیرا هرگاه حیات از بین برود میدان حیاتی نیز با آن از بین می رود به طوری که یک سمندر مرده در دستگاه بود هیچ پتانسیلی را به وجود نمی آورد .

● تشکیل میدان مغناطیسی بدن انسان :

همان طور که می دانید در بدن ما میلیون ها عصب وجود دارد که کار انتقال پیام در بدن به وسیله تحریک الکتریکی این عصب ها صورت می گیرد . و در اثر شارژ بار در اعصاب ما به دور آن ها یک میدان تشکیل می شود و میدان بدن ما در اثر فعالیت هم زمان میلیون ها عصب به وجود می آید .

● امواج مغزی :

دستگاه الکتروآنسفالوگرام یا موج نگار مغز چهار نوع منحنی از امواج مغزی ارائه می دهد که عبارتند از :آلفا ، بتا ، دلتا و تتا . ریتم های دلتا کندترین امواج مغزی با تناوب از ۱ تا ۳ دور در ثانیه بوده و اغلب در خواب عمیق ظاهر می شوند . به نظر می رسد که ریتم های تتا که دارای تناوب ۴ تا ۷ دور در ثانیه می باشند به خلق و خو بستگی داشته باشد . ریتم های آلفا از ۸ تا ۱۲ دور در ثانیه در اوقات تفکر ، تأمل آزاد رخ داده و در اثر تمرکز حواس و توجه قطع می شوند و بالاخره ریتم های تتا با تناوب ۱۳ الی ۲۲ دور در ثانیه ظاهراً منحصر به نواحی جلویی مغز یعنی جایی که فعالیت های پیچیده فکری رخ می دهد می باشند . امواج آلفا امواج بسیار مهمی هستند که به وسیله هانس برگر روان پزشک آلمانی کشف گردیدند و به گفته او :

با نوعی هوشیاری و خود آگاهی معطوف به درون ظاهر می شوند و تغییرات فیزیولوژی مهمی در بدن ایجاد می کنند مانند تمرکز و یادگیری و ...

● میدان مغناطیسی بدن و امواج مغزی در معرض خطر:

حتماً تا به حال درباره خطرات گوشی های تلفن همراه یا زندگی در نزدیکی نیروگاه های برق شنیده اید .بنابر تحقیقیات پروفسور لای امواج الکترومغناطیسی که از نیروگاه های برق یا وسایل برقی مانند سشوار ، ریش تراش ، پتو برقی و ... ساتع می شود به DNA سلول های مغزی آسیب می رساند و قابلیت ترمیم را در آن ها از بین می برد .

میدان های مغناطیسی خارجی علاوه بر آسیب به DNA مغز اثر منفی دیگری نیز بر بدن دارند. این میدان ها باعث ایجاد خلل در میدان مغناطیسی طبیعی بدن می شوند . همان طور که می دانید حدود %۷۰ بدن ما آب تشکیل می دهد و ملکول های آب به صورت دو قطبی هستند و وقتی ما در معرض یک میدان مغناطیسی خارجی قرار می گیریم این ملکول ها در جهت آن میدان قرار می گیرند و این پدیده باعث می شود که نظم میدان مغناطیسی بدن ما بهم بخورد

علاوه بر عوامل خارجی یک سری عوامل داخلی نیز وجود دارند که باعث ایجاد خلل در میدان بدن می شوند . مهمترین آن ها بارهای الکتریکی ای هستند که در هنگام شارش بار در عصب در اطراف آن به وجود می آیند و به صورت الکتریسیته ساکن در بافت های بدن ذخیره می شوند و میدانی که در اطراف این بارها به وجود می آید در میدان بدن خلل ایجاد می کند این بارها به خصوص در نقاطی که تراکم اعصاب بیشتر است ذخیره می شوند و به دلیل اینکه هم تراکم زیادی دارند و هم در نزدیکی عصب های بیشتر و مهمتری قرار دارند برای بدن به شدت مضرند. از جمله این نقاط ناحیه سر و دست ها و قسمت مچ پا به پایین است و در بین این سه قسمت ، سر اهمیت ویژه ای دارد زیرا بارهای ذخیره شده در آن علاوه بر ایجاد خلل در میدان مغناطیسی مغز باعث اغتشاش در امواج مغزی می شوند.

همان طور که گفته شد میران های مغناطیسی در بدن اثر سوء دارند ما روزانه بیش از چند دقیقه در معرض میدان هایی مثل سشوار یا تلفن همراه نیستیم اما در تمام طول عمر خود در معرض میدانی بسیار قوی تر قرار داریم و آن میدان مغناطیسی زمین است . و عوامل راخلی اغتشاش در میدان بدن ما نیز فعالیت های حیاتی و اجتناب ناپذیری هستند که در تمام طول عمر ما در جریانند پس چگونه می توان این اثرات سو که باعث خلل در بدن ما و بیماری هایی مانند سرطان می شوند را خنثی کرد ؟

باید گفت که خداوند راه حل تمام این سوالات را در یک عمل ساده که امکان انجام آن برای همه افراد وجود دارد و بیش از چند دقیقه هم وقت نمی برد و هیچ ضرر و عوارضی هم ندارد به انسان هدیه داده است و آن نماز است .

● نماز و میدان مغناطیسی بدن :

به طرز بسیار شگفت انگیزی اگر انسان در هر نقطه از زمین رو به قبله بایستد میدان مغناطیسی بدنش بر میدان زمین منطبق میشود و در مدتی که در نماز است میدان بدنش منظم می شود.

یکی از نکات بسیار جالبی که پروفسور بور به آن دست یافته بود این بود که دریافت در بدن تمام دانشجویان مونث ، ماهی یک بار تغییرات ولتاژ شدید ایجاد می شود و میدان بدن به منظم ترین حالت خود می رسد و به همین دلیل است که زنان نیازی ندارند که در این مدت نماز بخوانند و اخیراً نیز کشف شده است که علت اینکه قلب زنان منظم تر و قوی تر از مردان می زند نیز این است که مردان این تقویت ولتاژ را ندارند .

نماز و بارهای الکتریکی

همان طور که قبلاً اشاره شد بارهای زایدی که در اثر تحریکات الکتریکی اعصاب به وجود می آیند هم بر میدان بدن و هم بر امواج مغزی اثر سوء دارند و این اثرات در نواحی ای که اعصاب در آن تراکم بیشتری دارند خطرات جدی تری ایجاد می کنند و باید هر چه سریع تر از نواحی دور شوند و به طرز حیرت آوری می بینیم که این نواحی دقیقاً نواحی هستند که در وضو شسته می شوند و بنابر تحقیقات صورت گرفته بهترین راه دفع این بارهای زاید استفاده از یک ماده رسانا است که سریع ترین و ارزان ترین و بی ضررترین ماده برای این کار آب است و جالب اینجاست که آب هرچه خالص تر باشد سریع تر بارهای ساکن را از بدن ما به اطراف گسیل می دهد و هیچ مایعی مانند آب خالصی که در وضو به انسان سفارش شده این اثر را ندارد .

● نماز و امواج مغزی

با دفع بارهای زاید بدن در وضو امواج مغزی در ایده آل ترین حالت قرار می گیرد علاوه بر آن حالت تمرکزی که در هنگام نماز در انسان به وجود می آید تششع امواج آلفا را به اندازه قابل توجهی بالا می برد و توانایی مغز را در تولید این امواج بالا می برند.تهیه کننده :منیره آبنوس    
سازمان آموزش و پرورش استان خراسان

منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :