رنگ لباس مناسب برای شما چیست

شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که دوستتان را دیده باشید که پیراهنی صورتی به تن کرده وتوسط اطرافیان مورد تحسین ، تمجید و توجه فراوان قرار گرفته باشد . شما نیز به تبع او، تصمیم گرفتید که پیراهنی به همان رنگ تهیه کرده و برتن کنید . اما بعد از این کار ، مورد تمسخر و ریشخند دیگران قرار گرفته و همان نگاه‌های پیشین نیز از شما برگردانده شده و در نتیجه آنها را از تن درآورده و لباس‌های مشکی ، آبی و خاکستری قبلی خود را پوشیده‌اید . اگر می‌خواهید بدانید که چرا آن پیراهن صورتی مناسب شما نبود و چرا این به آن معنا نیست که دیگر نباید لباس‌های رنگی بپوشید ، به ادامه مقاله توجه کنید . رنگ پوست شما چه تیره باشد، چه روشن و چه درمیان این دو می‌توانید رنگی مناسب برای لباس خود انتخاب نمایید .


پوست‌های تیره
افراد تیره پوست معمولاً دارای چشمان و موهای مشکی یا قهوه‌ای تیره می‌باشند که دراین صورت باید لباسی را انتخاب کنند که با رنگ‌های تیره مغایرت داشته باشد . این مغایرت چهره را از یکنواختی بیرون آورده و باعث جذابیت بیشتر می‌گردد .
رنگ‌های مناسب برای این گروه
صورتی ، سفید ، خاکی ، آبی ملایم ، طوسی روشن
رنگ‌های نامناسب این گروه
مشکی ، قهوه‌ای تیره ، فیروزه‌ای ، سبزیشمی ، قرمز تیره
اگر جزو این دسته افراد هستید ، از پوشیدن لباس با رنگهای گرم و تیره خودداری کنید ، از آنجایی که رنگ مشکی و آبی تیره معمولاً به عنوان لباس رسمی کار در نظر گرفته شده و نمی‌توان به طور کامل آن را کنار گذاشت ، لذا سعی کنید بکارگیری آنها را به حداقل رسانده و فقط در صورت لزوم از آنها استفاده نمایید .
پوستهای معمولی ( نه تیره نه روشن )
افرادی که دارای چنین رنگ پوستی هستند می‌توانند ، تقریباً از هر رنگ لباس استفاده کنند . از آنجایی که هر دو رنگ روشن و تیره می‌تواند با اینگونه رنگ پوست مغایرت داشته باشد . بنابر این از هردو رنگ می‌توان استفاده نمود ولی بهتر است پیراهن را هماهنگ با رنگ چشم انتخاب کرد .
رنگهای مناسب این گروه
بژ ، آبی ، سرمه‌ای ، گندمی ، مشکی ، صورتی
رنگهای نامناسب این گروه
مغز پسته‌ای ، بنفش ، قهوه‌ای تیره ، قرمز
تنها رنگ‌هایی که در این گروه اصلاً نباید بکار برد ، رنگهای نزدیک به رنگ پوست است . برای مثال اگر رنگ پوست شما زیتونی است .از پوشیدن لباسهای « زیتونی یا قهوه‌ای » خودداری کنید .
پوستهای روشن
این گونه افراد معمولاً موهایی بلوند و روشن داشته و رنگ چشم آنها سبز ، آبی ، طوسی یا قهوه‌ای روشن است . رنگی مناسب این گروه است که با رنگ پوست تضاد داشته باشد .
رنگهای مناسب این گروه
آبی ملایم ، قهوه‌ای ، بژ ، آبی سیر‌، رنگی غیر از سفید
رنگهای نامناسب این گروه
قرمز ، صورتی ، نارنجی ، زرد ،‌ارغوانی
دراین گروه به طور کلی باید ازرنگهای خشن و روشن استفاده نمود تا تضاد کافی با رنگ پوست بوجود آید ، بکارگیری رنگهای گرم به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود .
منبع :
مردمان

 

منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :