آکاایران: کارت اعتباری جزء مهمی از از زندگی و حرفه ی هر شخص شده است، اما بسیار پیش می آید به دلیل استفاده ی زیاد از این کارت ها، آسیب هایی به آنها وارد شود. یکی از آسیب های وارده خم شدن آن در جیب یا شکستن گوشه ای از آن است. اگر این مشکل برای شما هم پیش آمده است حتما میدانید که دستگاه های خودپرداز و pos ها معمولا این گرنه کارت ها را شناسایی نکرده و کار شما را راه نمی اندازند! در ادامه دو روش ساده برای تعمیر کارت اعتباری خدمت شما عزیزان معرفی خواهیم کرد. با howcanu همراه باشید.


روش اول: استفاده از اتوی داغ

وسایل مورد نیاز:

  • اتوی داغ
  • پاکت کاغذی
  • یک سطح صاف مانند میز چوبی

آکاایران: چگونه کارت اعتباری خم شده را تعمیر کنیم؟

مرحله ی اول

اتو را به برق زده و آن را در حالت خشک (بدون رطوبت) در دمای پایین (درجه دوم) قرار دهید. اگر اتو شما اینگونه تنظیمات را ندارد میتوانید برای اطمینان از خشک بودن آن آب موجود در مخزن را خالی کنید.

مرحله ی دوم

کارت خم شده را در پاکت کاغذی قرار داده و هر دو را روی سطح صاف قرار دهید. توجه داشته باشید که پشت کارت به سمت بالا باشد چرا که در غیر این صورت احتمالا اعداد برجسته ی کارت با گرمای اتو از بین خواهند رفت. (به تصویر توجه کنید)
نوار مغناطیسی مشکی رنگ مهم ترین بخش کارت اعتباری است که باید حتما از صاف بودن آن اطمینان حاصل کنید.

مرحله ی سوم

با اتوی از قبل گرم شده، بر روی کارت (که اکنون درپاکت کاغذی است) فشار بیاورید و تا حد اکثر ٣٠ ثانیه صبر کنید. سپس نتیجه ی کار را مشاهده کنید.

نکته١: در صورتی که کارت اعتباری هنوز خم بود میتوانید مراحل بالا را تکرار کنید.

نکته ٢: به هیچ عنوان صفحه ی آهنی اتو را مستقیما با کارت تماس ندهید، چراکه احتمال ذوب شدن یا سوخت کارت اعتباری خواهد بود.

روش دوم: استفاده از سشوار

وسایل مورد نیاز

  • سشوار
  • چند عدد کتاب
  • یک سطح صاف

مرحله ی اول

سشواری را انتخاب کنید که توانایی باددهی گرم را نیز داشته باشد. سپس سشوار را روشن کرده و کارت اعتباری را جلوی آن بگیرید. پس از گذشت چند ثانیه خواهید دید که قسمت بار خورد کاملاً شل و نرم شده است.

مرحله ی دوم

کارت را تا حد ممکن با دست صاف کنید و سپس آن را بر روی یک سطح صاف قرار داده و چند عدد کتاب قطور را روی آن قرار دهید. کتاب ها را ٢-۴ چهار دقیقه بر روی کارت قرار بدهید تا کارت کاملاً صاف شود.

نکته ١: این روش بایستی سریع انجام شود، در غیر اینصورت کارت سریعاً سرد شده و در حالت خم باقی خواهد ماند.

نکته ٢: بعد از گرفتن کارت مقابل باد سشوار احتمال پاره شدن یا از هم گسیختگی کارت وجود دارد، پس از اعمال فشار مضاعف بر کارت خودداری کنید.

منبع wikihow

منبع :

منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :