آموزش درست کردن سبزه به شکل طاووس مخصوص عید 96
آموزش درست کردن سبزه به شکل طاووس مخصوص عید 96   روز به روز به عید نوروز96 نزدیک و نزدیک تر میشویم ، با آموزش جدید هنر در خانه در خدمتتان

آکاایران: آموزش درست کردن سبزه به شکل طاووس مخصوص عید 96

آکاایران: آموزش درست کردن سبزه به شکل طاووس مخصوص عید 96

روز به روز به عید نوروز96 نزدیک و نزدیک تر میشویم ، با آموزش نوین هنر در خانه در خدمتتان هستیم در ادامه با آموزش درست کردن سبزه به شکل طاووس مخصوص عید 96 در سایت تالاب آشنا شوید.

در ابتدا دسته ی سبد و همچنین قسمت انتهایی آن یعنی دم قو را جدا کنید. دقت کنید سبد از هم باز نشود.

برای ساخت برآمدگی پشت طاووس از یک اسفنج فشرده استفاده کنید، مانند اسفنج های مبل سازی. اسفنج را قیچی کرده و به شکل توپ درآورید. اندازه ی توپ باید به حدی باشد که پرهای طاووس با کمی فشار پشت آن داخل سبد جا شوند. زمان جا انداختن توپ و پرها باید آن ها را با چسب محکم کنید. دقت کنید چسب مورد استفاده ی شما ضد آب باشد تا در اثر آب دادن سبزه کار از هم باز نشود.

قبل از نصب پر و توپ باید به نکته ای دقت کنید. باید داخل سبد را با جسم سنگینی پر کنید تا بر اثر رشد سبزه و سنگین شدن پشت سبد، برعکس نشود. داخل بخش برآمدگی تنه را با خرده سنگ می توانید پر کنید.

برای ساخت پرهای طاووس از یونولیت کمک می گیریم. یونولیت را با یک چاقوی گرم مانند شکل برش داده و با چسب ضدآب به اسفنج بدنه و سبد متصل می نمایید. برای محکم تر شدن یونولیت و اسفنج در سبد با یک تکه سیم مفتولی آن را محکم کنید. سیم را دورتادور سبد و از بین یونولیت و اسفنج عبور دهید تا کار شما کاملاً محکم شود.

.

منبع :

منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :