آموزش ۳ مدل زیبا برای تزیین عیدی عروس
برای تزیین عیدی عروس می توانید از تزیینات مختلف استفاده کنید. در اینجا روش درست کردن گل رز، جعبه کادوی زیبا و لباس عروس مقوایی برای تزیین عیدی عروس یاد داده شده
آکاایران: برای تزیین عیدی عروس می توانید از تزیینات مختلف استفاده کنید. در اینجا روش درست کردن گل رز، جعبه کادوی دلپذیر و لباس عروس مقوایی برای تزیین عیدی عروس یاد داده شده است.
از رسم‌های زیبای ایرانی‌ها، عیدی بردن برای نو عروسان است. تقریبا عید نوروز که می‌شود خانواده‌هایی که نو عروس در جمع خود دارند با هیجان انواعی از تزیینات و ظروف دلپذیر را برای درست کردن عیدی و هفت سین عروس به کار می‌برند. به همین منظور ستاره به شما می‌آموزد که چگونه با چند روش ساده هدایایی که به عنوان عیدی عروس تهیه کرده‌اید را به زیبایی تزیین کنید.

۱- تزیین عیدی عروس با گل‌های کاغذی

برای درست کردن این مدل، به جعبه کادو (که به هر شکلی باشد فرقی نمی‌کند)، قیچی، چسب، مداد و کاغذ‌های رنگی با رنگ‌های تقریبا هم نیاز دارید.

آکاایران: آموزش ۳ مدل دلپذیر برای تزیین عیدی عروس


۱- برای درست کردن گل رز ابتدا روی کاغذ رنگی مانند تصویر زیر یک پیچ حلزونی شکل با مداد بکشید. هرچه پیچ‌ها بزرگتر باشد گل‌ها بزرگتر خواهند شد.


۲- با قیچی پیچ حلزونی که روی کاغذ کشیدید را به دقت برش دهید.


۳- سپس از داخلی ترین قسمت کاغذ، شروع کنید به چسب زدن و پیچیدن آن به دور هم، با کاغذ‌های رنگی مختلف در سایز‌های کوچک و بزرگ گل رز بسازید.


۴- وقتی گل‌های رز که با کاغذ‌های رنگی درست کردید به تعداد کافی رسید باید انتهای آن را چسب بزنید و روی جعبه کادو بچسبانید.


۵- می‌توانید گل‌ها را در اندازه‌های مختلف درست کنید و با نظم در کنار هم با طرحی خاص روی جعبه بچسبانید.


در ادامه برخی نمونه‌های تزیین عیدی عروس با گل‌های کاغذی آورده شده است. شما می‌توانید با خلاقیت خود و استفاده از نخ‌های رنگی، ریسه‌های دلپذیر و کارت تبریک فانتزی، گل‌های کاغذی را با مدل‌های متنوع روی جعبه‌های عیدی که برای عروس آماده کرده‌اید بچسبانید.


همچنین بخوانید: جدیدترین مجموعه عکس سفره هفت سین های مدرن و خاص


۲- تزیین عیدی عروس با گل و پروانه

  • وسایل مورد نیاز:
  • مقوای طرح دار به شکل دلخواه
  • قیچی
  • چسب
  • گل و پروانه‌های کوچک آماده


روش تزیین عیدی عروس با مقوا 

۱- ابتدا با مقوا یک مستطیل در آورید. بعد مانند الگوی شکل یک، آن را خط کشی کنید. توجه داشته باشید که باید یک جعبه درست کنید. اندازه مستطیل می‌تواند دلخوه باشد و بستگی به اندازه هدیه‌ای دارد که برای عروس گرفته‌اید. از روی خط کشی‌های انجام شده مقوا را برش بزنید.


۲- بعد از برش دادن الگو، مانند تصویر زیر آن را تا بزنید.


۳- جعبه کادوی شما آماده است. حالا باید با خلاقیت و سلیقه خود از گل‌ها و پروانه‌هایی که تهیه کرده‌اید برای تزیین روی جعبه استفاده نمایید.


همچنین بخوانید: مدل هفت سین سنتی با وسایل قدیمی و نوین


۳- تزیین سفره و عیدی عروس با لباس عروس مقوایی

وسایل مورد نیاز:

  • مقوا سفید یا طرح دار به شکل دلخواه
  • کاردک پلاستیکی
  • قیچی
  • چسب
  • خط کش

روش درست کردن لباس عروس مقوایی

۱- ابتدا روی مقوای سفید یک طرح نیم دایره، یک پاپیون و دو عدد بند بکشید. سپس نیم دایره را ببرید و به فاصله‌های منظم روی آن خط بکشید تا بتوانید آن را پلیسه کنید.
با ابزار کاردک روی خط‌های کشیده شده را تا بزنید تا پلیسه روی مقوا شکل خود را به دست آورد. (برای پلیسه کردن باید یک بار تا به روی مقوا باشد و یک بار به پشت مقوا)


۲- اکنون دامن عروس آماده است و باید دو طرف دامن را با چسب به هم وصل کنید. مانند تصویر زیر یک الگو روی مقوای سفید بکشید و آن را برش دهید و با چسب به هم وصل کنید. سپس بند‌های تاپ لباس را ضربدری بچسبانید و سپس آن را با چسب به دامن لباس وصل کنید.


۳- در این مرحله لباس عروس کاغذی آماده شده است، پاپیون را برش دهید و دو طرف آن را بچسبانید تا پاپیون ایجاد شود. سپس آن را هم لباس عروس بچسبانید.

 
اکنون لباس مقوایی عروس آماده است، از این لباس می‌توانید داخل سفره عیدی عروس استفاده نمایید.


همچنین بخوانید: آموزش درست کردن ۲ مدل سبزه فانتزی برای هفت سین


گروه خانه داری ستاره

.

منبع : setare.com

منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :