آموزش کاردستی جاشمعی، آویز و طاووس با صدف
درست کردن کاردستی با صدف بسیار جذاب و مقرون به صرفه است، زیرا اصلی ترین وسیله آن به صورت رایگان در اختیار شما است. در اینجا روش درست کردن وسایل تزئینی با صدف در

درست کردن کاردستی با صدف بسیار جذاب و مقرون به صرفه است، زیرا اصلی‌ترین وسیله آن به صورت رایگان در اختیار شما است. در اینجا روش درست کردن وسایل تزئینی با صدف در سه مدل زیبا و با ابزار‌های ساده آموزش داده شده است.اگر در کنار دریا زندگی می‌کنید یکی از زیبا‌ترین صنایع دستی و راه‌های کسب در آمد شما می‌تواند ساخت کاردستی با صدف باشد. اگر برای انجام این کار حوصله و خلاقیت به کار ببرید، می‌توانید وسایل تزئینی زیبایی بسازید و آن‌ها را به فروش برسانید.در این مقاله از مجموعه مقالات آکا, روش درست کردن سه مدل کاردستی با صدف را به صورت تصویری به شما می آموزیم. همچنین در انتهای مطلب می‌توانید با استفاده از تصاویری که برای شما آورده‌ایم ایده‌های زیادی برای ساخت کاردستی‌های زیبا با صدف بگیرید.

۱- درست کردن کاردستی صدف مدل جاشمعی

برای درست کردن این جاشمعی صدفی به یک چوب یا شی دایره‌ای برای کف، تعدادی صدف تمیز یک دست و یک اندازه، و چسب حرارتی نیاز دارید.
 

عکس درست کردن کاردستی صدف مدل جاشمعی


ابتدا با چسب حرارتی دور دایره چوبی را چسب بزنید سپس انتهای صدف را برعکس روی آن بچسبانید. به همین ترتیب کار را ادامه دهید تا همه دور دایره با صدف پر بشود.
 

عکس درست کردن کاردستی صدف مدل جاشمعی


حال باید یک ردیف دیگر دور کل دایره را صدف بچسبانید. توجه کنید که هر صدف را بین دو صدف ردیف قبلی بچسبانید. می‌توانید برای ظرافت کار در ردیف‌های داخلی از صدف‌های کوچکتر استفاده نمایید.
 

عکس درست کردن کاردستی صدف مدل جاشمعی


برای ردیف‌های بعد باید صدف‌ها را به جای اینکه روی چوب بچسبانید روی صدف‌های ردیف قبلی بچسبانید، تا دو یا سه ردیف این کار را انجام دهید. در انتها شمع خود را وسط این جاشمعی زیبا قرار دهید و از آن لذت ببرید.
 

عکس درست کردن کاردستی صدف مدل جاشمعی

۲- روش درست کردن آویز صدفی

این مدل کاردستی با صدف را می‌توانید برای آویز موبایل یا ماشین استفاده کنید. برای درست کردن آویز صدفی به نخ قیطانی، چسب چوب و چسب حرارتی ، مهره تزئینی، اکلیل و صدف نیاز دارید.
 

عکس درست کردن آویز صدفی


ابتدا حدود ده سانتی متر از نخ را جدا کنید، سپس آن را از وسط تا کرده و مهره تزئینی را وارد نخ کنید و گره بزنید.  
 

عکس درست کردن آویز صدفی


حال قسمت گره خورده نخ را با چسب حرارتی روی انتهای صدف بچسبانید.
 

عکس درست کردن آویز صدفی


اکنون آویز صدفی به این شکل در آمده است:
 

عکس درست کردن آویز صدفی


‌می‌توانید صدف را با استفاده از اکلیل تزئین نمایید. برای این کار روی صدف را چسب مایع بزنید و سپس اکلیل را روی آن بپاشید. برای اینکه اکلیل‌ها نریزد می‌توانید روی آن اسپری چسب بزنید.
 

عکس درست کردن آویز صدفی


با استفاده از خلاقیت خود می‌توانید مدل‌های مختلفی کاردستی با صدف را درست کنید.
 

عکس آویز صدفی

۳- روش درست کردن کاردستی با صدف مدل طاووس

برای ساخت این کاردستی زیبا ایتدا با استفاده از خمیر چینی دو دایره آبی رنگ درست کنید، سپس آنها را روی هم بچسبانید. بعد با خمیر چشم و نوک و تاج طاووس را بسازید و روی صورت آن قرار بدهید.
 

عکس درست کردن کاردستی با صدف مدل طاووس


حال یک صدف بزرگ و پهن بردارید و ابتدا روی آن را با رنگ سبز بپوشانید. سپس با یک گوش پاک کن روی آن نقاط آبی ایجاد کنید. بعد با رنگ زرد نقطه‌های کوچک زرد روی نقطه‌های آبی بکشید.

عکس درست کردن کاردستی با صدف مدل طاووس


حالا صدف را پشت بدن طاووس بچسبانید، به این ترتیب طاوس صدفی شما آماده می‌شود.

عکس درست کردن کاردستی با صدف مدل طاووس


مدل دیگری نیز از درست کردن طاووس صدفی وجود دارد که برای انجام آن تنها باید درون صدف را نقاشی کنید.
 

عکس نقاشی طاووس روی صدف

مدل‌های جالب از درست کردن کاردستی با صدف
 

عکس کاردستی پرنده با صدف

کاردستی جغد با صدف

کاردستی سگ با صدف

عکس کاردستی گل با صدف

عکس درست کردن کاردستی با صدف

عکس کاردستی با صدف

عکس کاردستی جغد با صدف

منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :