آموزش دوخت کوسن نمدی مدل صدفی و گلدار
آموزش دوخت کوسن تخت نوزاد,آموزش دوخت کوسن های زیبا,آموزش دوخت کوسن مبل سلطنتی,آموزش دوخت کوسن گریت مربع,آموزش دوخت کوسن مربع,آموزش دوخت کوسن گرد پلیسه,آموزش دوخ

 

دوخت کوسن نمدی کاری ساده و دوست داشتنی است که حتی مبتدی‌ها می‌توانند به خوبی آن را انجام دهند و طبق سلیقه خود کوسن‌های متنوع درست کنند. در اینجا روش دوخت کوسن نمدی مدل صدفی و مدل گل صد برگ به صورت گام به گام همراه با تصویر آموزش داده شده است.

 


این آموزش روش دوخت کوسن نمدی همراه با پارچه‌های ساده را به شما می‌آموزد که می‌توانید به راحتی خودتان آن را در منزل درست کنید. یکی از مزایای این کار این است که می‌توانید کوسن‌هایی متناسب با دکوراسیون منزل خود و با رنگ دلخواه درست کنید. دوخت این مدل‌ها به وسایل و الگوی خاصی نیاز ندارد.

 

۱- روش دوخت کوسن نمدی مدل صدفی

این مدل کوسن زیبای صدفی را می‌توانید برای سالن و اتاق خواب با رنگ‌های زیبا آماده کنید. برای دوخت این کوسن نمدی زیبا به پارچه نمدی برای درست کردن صدف‌ها و یک پارچه برای زمینه کار و سوزن و نخ نیاز دارید. همچنین برای زیبایی بیشتر کوسن می‌توانید از چند رنگ نمد برای درست کردن صدف‌ها استفاده نمایید.

ابتدا با یک قالب دایره‌ای یا درب بطری به اندازه مورد نظر خود تعدادی دایره یک اندازه روی پارچه نمدی بکشید.

 

عکس دوخت کوسن نمدی مدل صدفی


سپس دور دایره‌ها را ببرید و از پارچه جدا کنید. حالا دایره‌ها را از وسط تا زده و اتو کنید تا حالت برجسته صدف را به خود بگیرند.

 

عکس دوخت کوسن نمدی مدل صدفی


پارچه‌ای که برای زمینه آماده کردید را به اندازه مورد نظر خود برای دوخت کوسن اندازه بزنید و برش دهید.

 

عکس دوخت کوسن نمدی مدل صدفی


حالا شروع کنید دایره‌ها را از بالای پارچه روی آن بدوزید. دایره‌های نمدی را از وسط به پارچه کوک بزنید که حالت تاشده خود را حفظ کنند.

 

عکس دوخت کوسن نمدی مدل صدفی


به همین ترتیب همه سطح پارچه را با دایره‌ها پر کنید. در انتها پارچه را از پشت به هم بدوزید و بعد از اتمام دوخت آن را به رو برگردانید. یک قسمت از پارچه را باز بگذارید تا بتوانید پنبه یا پشم شیشه را وارد کنید. بعد از این که پشم شیشه را وارد کوسن کردید قسمت باز آن را بدوزید و کمی با دست روی کوسن بزنید تا پشم شیشه‌ها کاملا پخش شود و کوسن شکل بگیرد.
 

عکس کوسن نمدی مدل صدفی
اکنون کار دوخت کوسن نمدی به پایان رسیده است و می‌توانید از این کوسن در قسمت‌های مختلف خانه خود استفاده نمایید.


۲- دوخت کوسن نمدی مدل گل صد برگ

برای دوخت این مدل کوسن زیبا با پارچه نمدی، به چسب یا نخ و سوزن نیاز دارید. برای درست کردن گلبرگ‌های این گل باید یک مربع بر روی نمد درست کنید، بعد مثل تصویر زیر حالت گلبرگی شبیه گنبد روی آن در آورید. سپس دو طرف پایین گلبرگ را تا وسط روی هم آورده و بچسبانید و یا با نخ و سوزن آن را بدوزید.
این مدل گلبرگ باید در سه سایز تهیه شود و تعداد گلبرگ به سایز کوسن شما و یا اندازه‌ای که برای گل در نظر گرفته‌اید بستگی دارد.

 

عکس دوخت کوسن نمدی مدل گل صد برگ


وقتی گلبرگ‌ها آماده شدند می‌توانید قسمت چسب زده پایین آن را در زیر یک جسم سنگین و یا اتو با حرارت مناسب قرار بدهید تا پرس شود و به راحتی روی گل بچسبد و شکل زیباتری داشته باشد.

 

عکس دوخت کوسن نمدی مدل گل صد برگ


حالا با نمد یک دایره درست کنید، اندازه دایره باید متناسب با اندازه کوسن باشد. ابتدا گلبرگ‌های سایز بزرگ را دورتادور دایره به حالت خوابیده بچسبانید. توجه کنید که تنها یک چهارم از گلبرگ‌های بزرگ باید روی دایره قرار بگیرند.
سپس گلبرگ‌های سایز متوسط را طوری روی دایره بچسبانید که هر گلبرگ بین دو گلبرگ ردیف قبلی قرار بگیرد. به همین ترتیب گلبرگ‌های سایز کوچک را نیز روی دایره بچسبانید.

 

عکس دوخت کوسن نمدی مدل گل صد برگ


حالا با نمد یک دایره دالبری و دو نوار درست کنید که یک سمت آن صاف و یک سمت دالبری باشد.

 

عکس دوخت کوسن نمدی مدل گل صد برگ


بعد دایره را وسط گلبرگ‌ها بچسبانید و در انتها نوار دالبری را جمع کرده و روی آن قرار دهید.

 

عکس دوخت کوسن نمدی مدل گل صد برگ


بعد از اینکه دوخت گل تمام شد می‌توانید آن را روی کوسن مورد نظر خود بدوزید.

 

عکس کوسن نمدی مدل گل صد برگ

 

منبع: ستاره

 

منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :