تاریخچه مجسمه آزادی، تاریخچه مجسمه آزادی آمریکا
تاریخچه مجسمه آزادی,تاریخچه مجسمه آزادی در آمریکا,تاریخچه مجسمه آزادی امریکا,تاریخچه مجسمه آزادی,تاریخچه ی مجسمه ی آزادی,آکاایران,تاریخ مجسمه آزادی نیویورک

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد تاریخچه مجسمه آزادی را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آکاایران: مجسمه آزادی یا تندیس آزادی که نام اصلی آن «آزادی روشنگر جهان» است (به انگلیسی: Liberty Enlightening the World – به فرانسه: La liberté éclairant le monde)، مجسمه بزرگی است که در سال ۱۸۸۶ (میلادی) توسط فرانسه به ایالات متحده آمریکا هدیه داده شده است.

تاریخچه مجسمه آزادی,تاریخچه مجسمه آزادی امریکا,تاریخچه مجسمه آزادی در آمریکا

مجسمه آزادی آمریکا

به گزارش آکاایران: این مجسمه در جزیره آزادی در بندر نیویورک نصب شده و به صورت نمادی برای خوش آمد گویی به مسافرانی که راه دریا به نیویورک می آیند درآمده است. این مجسمه که با رویه ای از مس پوشش یافته، در سال ۱۸۸۶ به مناسبت یکصدمین سال استقلال امریکا از بریتانیا و به عنوان نمادی از دوستی فرانسه و آمریکا به این کشور اهدا شده است.

طرح مجسمه را فردریک بارتولدی مجسمه ساز فرانسوی، و سازه درونی آن را الکساندر ایفل، مهندس فرانسوی برج ایفل، طراحی کرده اند. اوژن ویوله لودوک نوع مسی را که برای پوشش مجسمه بکار رفته انتخاب کرده است.

مجسمه به شکل شخصیت زنی است ایستاده در حال گام برداشتن، که دور سرش را هفت اشعه نورانی فراگرفته است. او با دست چپ خود یک لوح سنگی را نگه داشته و با دست راست خود مشعلی فروزان را بالای سر خود نگه داشته است. روی لوح سنگی با شماره های رومی نوشته شده JULY IV MDCCLXXVI که نشانگر ۴ ژوئیه ۱۷۷۶ (میلادی) و تاریخ استقلال آمریکا است.

امروزه مجسمه آزادی یکی از نمادهای مشهور کشور آمریکا است. قبل از همگانی شدن سفرهای هوایی، مجسمه آزادی اولین نشانی از آمریکا بود که مسافران کشتی ها هنگام نزدیک شدن به سواحل آمریکا مشاهده می کردند.

از نظر شمایل ظاهری، طراحی این مجسمه به مجسمه باستانی غول رودس و مجسمه کارلو بوروموئه کشیش ایتالیایی شباهتهایی دارد. این مکان یک میراث جهانی یونسکو در آمریکا میباشد.

 

گردآوری: بخش اطلاعات عمومی اکاایران

منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :