پنج کلید طلایی موفقیت
افراد موفق هیچ‌گاه منتظر فرصت‌ها نمی‌مانند، بلکه آنها فرصت‌ها را می‌سازند. به خاطر اینکه آنها کاملا به این موضوع واقف‌اند که چه نوع زندگی‌ای را دوست دارند بسازند.

1. شروع کنید

بعضی اوقات تنها فرق بین افراد موفق و غیرموفق این است که افراد موفق این شجاعت را دارند که شروع کنند و و به جلو حرکت کنند تا به هدف‌شان برسند.

2. فرصت‌‌سازی کنید و فرصت‌سوزی نکنید

افراد موفق هیچ‌گاه منتظر فرصت‌ها نمی‌مانند، بلکه آنها فرصت‌ها را می‌سازند. به خاطر اینکه آنها کاملا به این موضوع واقف‌اند که چه نوع زندگی‌ای را دوست دارند بسازند. به محض اینکه شما راه خودتان و هدف‌تان را مشخص کردید بی‌نهایت فرصت‌ را تجربه خواهید کرد که به شما کمک خواهند کرد در مسیری رو به جلو حرکت کنید.

3. از مشکلات اول راه نترسید

خیلی از افراد به دلیل نداشتن توانی که لازمه رسیدن به اهداف‌شان است، میل به ترقی ندارند ولی همه ما وقتی شروع به انجام کاری می‌کنیم در هر زمینه‌ای، دانش و تجربه‌ای داریم. همیشه وقتی شروع به کاری می‌کنیم در ابتدا کمی احساس گیجی و ناواردی می‌کنیم و طی انجام آن تجربه کسب می‌کنیم و کم‌کم اعتماد به نفس‌مان افزایش می‌یابد. هنگامی که توانایی‌ها‌یمان ـ دانش و تجربه ـ را برای رسیدن به اهداف افزایش می‌دهیم، هرچه‌قدر سرعت‌مان در به دست آوردن آنها بالا برود، با سرعت بیشتری به سمت هدف‌مان و دسترسی به آن حرکت خواهیم کرد.

4. مسوولیت‌پذیر باشید

رهبری یعنی توانایی رسیدن به نتیجه. شما وقتی به نتیجه می‌رسید که مسوولیت کارتان را به عهده بگیرید. پذیرفتن مسوولیت رهبری کارهای‌تان شما را قادر می‌سازد تا به جلو حرکت کنید و عمل کنید. وقتی از کار یا درآمدتان راضی نیستید، اگر بنشینید و برنامه‌ای برای تغییر آن بنویسید و سپس به برنامه‌تان عمل کنید، بدون اینکه منتظر موافقت و اجازه دیگران باشید، شما قطعا مانند یک رهبر عمل کرده‌اید.

5.پافشاری داشته باشید

بین شما و هریک از اهداف‌تان یک‌سری از مشکلات وجود دارد. هرچه هدف‌تان بزرگ‌تر باشد، مشکلات‌تان هم بزرگ‌تر است. شما وقتی تصمیم به انجام کاری گرفته‌اید، باید خودتان را برای روبه‌رو شدن با سختی‌ها و چالش‌هایی که خارج از برنامه‌تان به وجود می‌آید، آماده کنید. بعضی اوقات تنها سرمایه با ارزشی که شما نسبت به دیگران خواهید داشت این است که ادامه دهید و به انجام کارتان پافشاری کنید. وقتی به اطراف‌تان نگاه کنید، خواهید دید همه هدف‌ها از طریق پافشاری و ادامه دادن است که به نتیجه می‌رسند. زنان و مردانی را خواهید دید که برای غلبه کردن به مشکلات و سختی‌ها در تقلا هستند و به جای آن همه تقلا به چیزهایی دست خواهند یافت که برایشان بسیار بااهمیت است.


منبع ابهام لینک

ایحاد کننده مریم صادقی

منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :