اتیکت کاری چیست و چگونه اتیکت کاری مان را حفظ کنیم؟
این باعث می‌شود افراد در محل‌کار با دیدن کارتان به شما احترام بگذارند ، کارتان را به بهترین نحو ممکن انجام دهید و درصورت امکان اشتباه نکنید ، را در آکاایران بخ

اتیکت، مجموعه آداب و اصول و قواعدی است که کمک می‌کند در محیط کار و زندگی، در فضای حقیقی و مجازی، در مذاکره و نمایشگاه،‌ در مهمانی‌ها و میزبانی‌ها، تصویری مثبت از خود برای دیگران بسازیم و کمک کنیم که حضور ما، تاثیری مثبت بر فضای جمع داشته باشد. اتیکت را شاید بتوان شکلی از اخلاق مدرن دانست. شاید هم روشی برای تاثیرگذاری مثبت بر مخاطب. به‌هرحال، بسیاری از ارتباطات و مذاکره‌های ما، نه به خاطر یک اشتباه بزرگ و عجیب، بلکه به خاطر اشتباه‌های کوچک و ساده از بین می‌روند. اشتباه‌ها و نکاتی که عادت نکرده‌ایم به آن‌ها توجه کنیم.

Ispunite anketu o socijalnom poduzetništvu! - Poslovni dnevnik

بسیاری از افراد اتیکت را در حد نحوه چینش میز غذاخوری و نحوه برداشتن و استفاده از وسایل غذا خوردن می‌دانند. امیلی پست در این رابطه می‌گوید: «هیچ‌چیز کم‌اهمیت‌تر از این نیست که شما از کدام چنگال استفاده می‌کنید. اتیکت علم زندگی است وشامل همه‌چیز می‌شود. اتیکت همان اخلاق و مایه فخر و مباهات افراد است.»

اتیکت یک راهنما برای مؤدب بودن و داشتن رفتار و برخورد درست و مناسب با دیگران در موقعیت‌های مختلف است و آموزش و ترویج آن در جامعه می‌تواند باعث بهبود ارتباطات افراد با یکدیگر شود.

اتیکت به ما می‌آموزد چگونه به دیگران احترام بگذاریم و باعث به وجود آمدن روابط محترمانه و صمیمی بین خود و دیگران شویم.

در محیط کار شما باید کارتان را به بهترین نحو ممکن انجام دهید و درصورت امکان اشتباه نکنید. این باعث می‌شود افراد در محل‌کار با دیدن کارتان به شما احترام بگذارند. برخورد با دیگران و کنار آمدن با آنها در کار اهمیت بسیار زیادی دارد. یادگیری اتیکت محل‌کار کمک بسیاری به ساده‌تر کردن زندگی شما خواهد کرد.
 
اتیکت و آداب شغلی - مردمان
 
مراحل :
1 - سخت تلاش کنید که با همه مهربان باشید، بدون اینکه کسی احساس کند دوستش ندارید.
 
2 - در مکالمات که خطاب به شماست شرکت کنید اما در مواردی غیر از این سکوت اختیار کنید.
 
3 - زیاد لبخند بزنید. هم به همکاران و هم به مشتریان. این کار علاقه دیگران به شما را بالا برده و دوست خواهند داشت بیشتر درمورد شما بدانند.
 
4 - سعی کنید مشکلات شخصی خود را وارد محل‌کار نکرده و خارج از محیط‌کار به آنها رسیدگی کنید.
 
5 - کارتان را به بهترین نحو ممکن انجام دهید و درصورت امکان اشتباه نکنید. این باعث می‌شود افراد در محل‌کار با دیدن کارتان به شما احترام بگذارند.
 
6 - خوب لباس بپوشید تا مهم دیده شوید. تا جایی که ممکن است حرفه‌ای برخورد کنید.
 
7 - سعی کنید کار را با لذت و روابط عاشقانه قاطی نکنید زیرا باعث بروز مشکلاتی خواهد شد که هم کار و هم رابطه‌تان را بر هم خواهد زد.
 
8 - همیشه خودتان را مشغول نشان دهید. وقتی هیچ کاری انجام نمی‌دهید بقیه، چه رئیس و چه همکارانتان تصور نادرستی از شما پیدا خواهند کرد. وقتی کارتان تمام شد حتی مشغول مطالعه باشید.
 
9 - سعی کنید در محل‌کار از تلفن‌همراه استفاده نکنید. اگر لازم بود محیط را ترک کرده و به محلی ساکت‌تر بروید که کسی نتواند صدایتان را بشنود.
 
منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :