اشتباهات مدیران منابع انسانی
تکرار آن‌ها منجر به باورهای غلط,منابع انسانی و کارکنان,دلایل متعدد دچار,نتیجه فعالیت‌های,اشتباهات,مقاله,ارائه,مهم‌ترین

«نمی‌توان سنجید، اما نسنجیده عمل کرد». بسیاری از مدیران، امروزه به دلایل متعدد دچار روزمر‌گی (مودا) شده و در نتیجه فعالیت‌های فاقد ارزش‌افزوده انجام می‌دهند که تکرار آن‌ها منجر به باورهای غلط می‌شود. این مقاله سعی دارد مهم‌ترین اشتباهات مدیران منابع انسانی و کارکنان را در رابطه با مدیریت عملکرد بیان نماید و در رابطه با پرهیز از این اشتباهات رایج الگویی ارائه کند.

هم‌زمان با گرایش سازمان‌ها به سوی رقابت، تکنولوژی و مدیریت و ترقی اقتصاد نوین، فشار در جهت ایجاد لبه‌‌ی برنده طرح‌های استراتژیک برای سازمان‌ها افزایش می‌یابد. این طرح‌ها جهت اجرا نیاز به روش فوق‌العاده‌ای دارند تا سازمان‌ها را در صدر رقابت ابقا نموده و به‌طور پیوسته برای سازمان، صاحبان سهام و تمامی ذی‌نفعان آن، ایجاد ارزش نمایند.
 خوش‌بختانه سازمان‌ها در این دهه یا حتا در این چند سال اخیر دست از خیال‌بافی برداشته و امروزه به طرقی در حال ایجاد ارزش می‌باشند. لیکن در جاده منتهی به ارزش افزوده، با موانعی برخورد می‌نمایند که تا همین اواخر کسی حتا فکرش را هم نمی‌کرد. سهم قابل‌توجهی از این موانع از پارادایم‌های ذهنی مزمن، باورهای غلط و گاه اشتباهات مدیران نشأت می‌گیرد. ذکر این نکته ضروری است که حتا بهترین فرآیند مدیریت‌عملکرد طراحی شده، تنها زمانی اثربخش خواهد بود که متناسب با سبک رهبری، سبک مدیریت، باورهای مدیران و کارکنان و فرهنگ سازمان مربوطه باشد. این مقاله سعی دارد تا بازگو نماید که چگونه فرآیند مدیریت‌عملکرد با رویکردی نوین و کاربردی، سازمان را در جهت تشخیص مشکلات عملکردی و درنتیجه از میان برداشتن موانع در قالب الگویی هفت عامله، حمایت می‌کند. این مقاله شامل سه بخش است. در بخش اول ده اشتباه رایج مدیران که موجب اشتباه در ارزش‌یابی عملکرد می‌شود مطرح می‌گردد. در بخش دوم طی بررسی‌های به‌عمل آمده در دپارتمان‌های منابع انسانی، به رایج‌ترین اشتباهات مدیران منابع انسانی اشاره خواهد شد. سپس در بخش سوم پیرامون بهبود عملکرد، مواردی مطرح خواهند شد.
 
برگرفته از سایت fara-online.com

منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :