مدیر خوب را بشناسید
مدیران موفق تمام وقت یاد می گیرند. از هر کس و هر چیز در داخل و به خصوص خارج از محیط کارشان مطالب جدید یاد می گیرند. وقتی شما بی هدف قدم می زنید از آنچه که

آکاایران: مدیر خوب را بشناسید

آکاایران: مدیران موفق تمام وقت یاد می گیرند. از هر کس و هر چیز در داخل و به خصوص خارج از محیط کارشان مطالب جدید یاد می گیرند. وقتی شما بی هدف قدم می زنید از آنچه که دور و برتان می گذرد خبردار می شوید.

 چرا برای برخی از مدیران، مدیریت کاری آسان به نظر می رسد و از آن لذت می برند در حالی که برخی هرگز از آن سر درنمی آورند؟ مدیر مؤثر بودن تصادفی نیست. بهترین مدیران راه های موفقیت را مطالعه بررسی و رموز آن را درک می کنند. برخی از آنها به ته خط می رسند و پر واضح است که چرا؟ زیرا آنها از کمبود الویت دادن به مشکلات رنج می برند. به جای اینکه کارهای مهم را انجام بدهند. کارهای فوری را انجام می دهند. ساعت های طولانی را در دفتر خود می گذرانند و وقتی برای خود یا اطرافیان شان ندارند. میز کارشان و همچنین نامه نگاری هایشان به هم ریخته و شلوغ است. این نشان می دهد که آنها نمی توانند با اعضاء تیم خود ارتباط خوبی برقرار کنند و بدتر از همه از خانوادهٔ خود غافل هستند. طبیعی است که این مسئله بر روحیه و خلاقیت گروه زیردست این مدیر تأثیر شدیدی دارد و در جبههٔ خانه، وضعیت بدتر است. در حالی که چیره شدن بر مشکل الویت، کاری است بسیار آسان، کافی است نگاهی به خصوصیات مدیران موفق بیاندازیم، راه آنها را ادامه دهیم. ما چند شیوهٔ مدیران موفق را برای شما برشمرده ایم.
۱. مدیر موفق، سؤالات بسیاری می پرسد و گوش می کند و باز هم گوش می کند. سؤال های خوب، گفت و گوهائی را آغاز می کند که در صورت پرسیده نشدن ممکن است از دست بروند. وقتی گوش می دهید واقعاً گوش کنید. از آنچه خواهید شنید متعجب خواهید شد و کارکنان شما از اینکه به آنها گوش می دهید بسیار راضی و خوشنود خواهند بود. آنچه را می شنوید به یاد بسپارید.

۲. مدیران بسیار موفق به آنچه می گویند عمل می کنند.

۳. مدیران موفق تمام وقت یاد می گیرند. از هر کس و هر چیز در داخل و به خصوص خارج از محیط کارشان مطالب جدید یاد می گیرند. وقتی شما بی هدف قدم می زنید از آنچه که دور و برتان می گذرد خبردار می شوید.

۴. مدیران بسیار موفق برنامه ریزی درست و دقیقی دارند. آنها می دانند که وقت خود را چگونه تنظیم کنند و برای کارهای خود و گروه خود برنامه ریزی درستی دارند.

۵. مدیران موفق فقط خود یاد نمی گیرند، بلکه روی گروه خود نیز سرمایه گذاری می کنند. آنها با آموزش و رهبری درست گروه خود، باعث پیشرفت اعضاء گروه و در نتیجه پیشرفت کار می شوند.

۶. مدیران خوب، سالم و سرحال هستند. چون عقل سالم در بدن سالم است.

۷. مدیر موفق در استخدام افراد تأمل می کند و در اخراجشان عجله، گماردن افراد مناسب در مقام های خود یکی از وظایف مهم مدیریتی است.

۸. مدیر موفق فقط روی مطالب بسیار مهم متمرکز می شود. بقیهٔ مسائل را یا به اشخاص دیگر می سپارد یا کمترش می کند.

۹. مدیر خوب رهبری می کند. کارکنان شما می خواهند بدانند که چه موقع شما کاری را آغاز می کنید. بیشتر آنها از شما پیروی می کنند و عقاید و ارزش های خود را دارند.

۱۰. مدیر موفق باید کارکنان خود را خوب بشناسد و از آنها تقدیر کند. در تقدیر و اعطاء جایزه به اشخاصی که کارشان را خوب انجام داده اند، در حضور جمع افراط کنید.

۱۱. مدیر موفق محیطی آرام و مثبت برای کارکنان خود ایجاد می کند و انگیزه های خوبی برای کار کردن به آنها می دهد.

۱۲. مدیر خوب طوری رفتار می کند که تنها گناه یک کارمند تلاش نکردن است.

مدیران موفق برای کارکنان و خودشان برنامه ریزی می کنند و در کنار کار از زندگی خود لذت می برند.

کسانی که موفق می شوند این خصوصیات اخلاقی را دارند.

اعتماد به نفس دارند ولی فروتن هستند.

مسئولیت ها را واگذار می کنند ولی رهبری را به عهده می گیرند.

در عین حال بسیار کنجکاو و منظم هستند و بسیار متمرکز کار می کنند.

بد نیست نگاهی هم بیندازیم به شیوه های مدیران ناموفق:

بی توجهی به دیگران

سرد کناره گیر و مغرور

خیانت به اعتماد دیگران

سیاست بازی

عدم رهبری مؤثر کارکنان

عدم توانائی فکر کردن استراتژیکی

عدم مشورت با یک فرد عاقل

عدم انعطاف پذیری به عنوان یک رئیس

داشتن هر یک از خصوصیات خوب و دور کردن خصوصیات منفی از خود می تواند از آدم های توانا مدیر فعال، پیگیر و موفق بسازد. البته فراموش نکنید که ۹۰ درصد از آموزش موفقیت به هنگام کار به دست می آید.

منبع :

منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :