آمارهای میلیاردی گوگل
لری پیج مدیر اجرایی گوگل اذعان کرد این شرکت هنوز با ارائه خدمات کامل جست‌وجو در فضای مجازی میلیون‌ها مایل فاصله دارد.

آمارهای میلیاردی گوگل

لری پیج مدیر اجرایی گوگل اذعان کرد این شرکت هنوز با ارائه خدمات کامل جست‌وجو در فضای مجازی میلیون‌ها مایل فاصله دارد.

به نقل از زد دی نت، وی با ارسال نامه‌ای برای سهام داران این شرکت که معمولا به طور سالیانه در همین زمان انجام می‌شود، برخی از برنامه‌های خود برای سال‌های آتی را توضیح داده است.

در بخشی از این نامه گوگل در ابتدای راه ارائه خدمات جستجو توصیف شده و از راه دراز پیش رو برای دستیابی به یک دید کامل سخن گفته شده است. به گفته وی زمانی خدمات جستجو به طور کامل ارائه خواهد شد که اطلاعات درست و مناسب در همان زمانی که کاربر به آن نیاز دارد و تقریبا بدون هیچ تلاشی از سوی وی در اختیارش قرار بگیرد.

به گفته وی مساله آن است که کسب فهم عمیق از اطلاعات درخواستی مشکل دشواری است که باید حل شود.

به گفته وی گوگل به حل این مشکل نزدیک‌تر شده و ارائه خدماتی مانند Google Now و +Google ارائه پاسخ‌های سریع و دقیق به کاربران با توجه به اطلاعات زمینه‌ای مربوط به آن‌ها را تسهیل می‌کند.

لری پیج به این نکته هم اشاره کرده که سیستم عامل آندروید در شش سال اخیر بر روی یک میلیارد گوشی و تبلت به کار گرفته شده و هر ماه از طریق این سایت 100 میلیارد جستجو انجام می‌شود.

به گفته وی گوگل در آینده در حوزه‌های بهداشت و سلامت هم سرمایه‌گذاری کرده و تلاش می‌کند دسترسی به اینترنت را توسعه ببخشد.

سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلار گوگل برای بازی‌های آنلاین

توییچ هرماه 45میلیون کاربر دارد که از این به بعد یک میلیارد ویزیتور یوتیوب نیز به آن اضافه می‌شوند.

پس از خرید بیتس توسط اپل و دایرکت تی وی توسط AT&T، گوگل نیز قصد دارد یک میلیارد دلار برای خرید توییچ تی.وی که در زمینه خدمات بازی‌های ویدیویی فعال است، پرداخت کند.

قرار است توییچ تی وی پس از واگذاری زیر نظر واحد یوتیوب شرکت گوگل فعالیت کند.  بر این اساس، توییچ سرویس‌های بازی زنده خود را از طریق یوتیوب ارائه خواهد کرد.

لری پیج به این نکته هم اشاره کرده که سیستم عامل آندروید در شش سال اخیر بر روی یک میلیارد گوشی و تبلت به کار گرفته شده و هر ماه از طریق این سایت 100 میلیارد جستجو انجام می‌شود

هر کاربر از طریق این سرویس خواهد توانست بازی محبوب خود را آپلود کند و دیگر افراد از طریق چت روم‌های یکپارچه می توانند در بازی‌های یاد شده مشارکت کنند.

این سرویس از محبوبیت زیادی برخوردار است، به گونه ای که در برخی موارد تا صدهزار نفر در این سایت بازی های آنلاین را به طور همزمان اجرا کرده‌اند.

بسیاری از کاربران از سرویس یاد شده برای اجرای بازی‌های آنلاین ویدیویی بر روی کنسول‌های بازی PS4 و Xbox One استفاده کرده‌اند.

توییچ ماهانه 45 میلیون کاربر دارد که افزوده شدن این تعداد به یک میلیارد بازدیدکننده سایت یوتیوب درآمدزایی قابل توجهی را برای گوگل به همراه خواهد داشت.

هر دو سایت ویدیویی شباهت‌های قابل توجهی دارند و کارشناسان معتقدند هر یک می توانند دیگری را تکمیل کرده و با ترکیب با یکدیگر به یک سرویس پرقدرت مبدل شوند.

بخش ارتباطات تبیان

منبع : tebyan.net

منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :