مکان جدید جنگ آمریکا تعیین شد!
راجرز گفته است: ما باید نیروی آموزش ‌دیده خود در زمینه فضای سایبری و آشنا به جدیدترین فناوری‌ ها و پیشرفت ‌ها در این عرصه را گسترش دهیم تا بتوانیم مبارزه سایبری

مکان جدید جنگ آمریکا تعیین شد!

راجرز گفته است: "ما باید نیروی آموزش ‌دیده خود در زمینه فضای سایبری و آشنا به جدیدترین فناوری‌ ها و پیشرفت ‌ها در این عرصه را گسترش دهیم تا بتوانیم مبارزه سایبری در هر نقطه از جهان را عملیاتی کنیم."

رایا جنگ، نبرد مجازی، یا جنگ سایبری (cyber War)، به نوعی از نبرد اطلاق می ‌گردد که طرفین جنگ در آن از رایانه و شبکه‌ های رایانه ‌ای (به خصوص شبکه اینترنت) به عنوان ابزار استفاده کرده و نبرد را در فضای مجازی جاری می ‌سازند.

مردم آمریکا به باراک اوباما رئیس‌ جمهور این کشور به‌ عنوان نامزدی ضد ‌جنگ رأی دادند تا شاید کابوس خانواده ‌های این کشور درباره ی برنگشتن فرزندانشان از ماموریت ارتش، روزی تمام شود.

باراک اوباما رئیس ‌جمهور آمریکا دریادار "مایکل راجرز" را به عنوان نامزدی تصدی پست ریاست آژانس امنیت ملی و فرماندهی سایبری این کشور معرفی ‌کرد. راجرز در طول 30 سالی که در نیروی دریایی آمریکا بود به طور گسترده در زمینه رمزشناسی فعالیت داشته و از سال 2011 سمت فرماندهی واحد امنیت سایبری ناوگان دریایی آمریکا را بر عهده داشته است. وی جانشین ژنرال کیث الکساندر که قرار است در فصل بهار از سمتش کناره گیری کند، می ‌شود.

راجرز همزمان دو مقوله قدرت سایبری و مناقشات پیرامون جاسوسی های گسترده که توسط مقامات سابق آژانس امنیت ملی آمریکا صورت گرفت، را برعهده خواهد گرفت. در ماه های اخیر شایعه شده بود که راجرز از سمتش کناره گیری خواهد کرد، و هفته گذشته هم گزارش های زیادی درباره معرفی وی به عنوان نامزد تصدی این پست، منتشر شد. اما سرانجام چاک هیگل وزیر دفاع آمریکا عصر روز گذشته نامزدی وی را تایید کرد.

ما باید نیروی آموزش ‌دیده خود در زمینه فضای سایبری و آشنا به جدیدترین فناوری‌ ها و پیشرفت ‌ها در این عرصه را گسترش دهیم تا بتوانیم مبارزه سایبری در هر نقطه از جهان را عملیاتی کنیم

اینک چندی است، مایکل راجرز به عنوان رئیس جدید سازمان جنجالی ماه‌ های اخیر آمریکا یعنی آژانس امنیت ملی NSA برگزیده شد تا بدین ترتیب از این پس، او فرمانده سایبری آمریکا را بر عهده گیرد. وی جایگزین کیت الکساندر می ‌شود که از ماه آینده بازنشسته خواهد شد. الکساندر در دوره مدیریتی خود بدترین بحران جاسوسی در آمریکا را که ناشی از افشاگری‌ های ادوارد اسنودن درباره عملیات‌های آژانس امنیت ملی بود، تجربه کرد.

راجرز فعالیت خود در ارتش آمریکا را به عنوان یک سرباز زمینی دریایی آغاز کرد اما بعدها با گذراندن دوره‌های تخصصی امنیت اطلاعات مخابراتی و جنگ ‌های سایبری توانست در این عرصه، در ارتش بالا بیایید. شاید مهمترین نکته ‌ای که درباره ی تفکرات فرمانده سایبری جدید آمریکا باید دانست این است که او معتقد است آینده جنگ ‌ها در فضای اینترنت خواهد بود.

,ارتباطات و رسانه ها

مایکل راجرز، فرمانده جدید NSA

او در فوریه 2013 در مصاحبه با مجله ی فناوری اطلاعات نظامی Military Information Technology می ‌گوید: «به شبکه (اینترنت)‌ باید به عنوان یک سیستم تسلیحاتی نگاه کرد و ما باید به مبارزه برای حفظ برتری خود در فضای سایبری ادامه دهیم که طبعا سبب تفوق ما در چهار عرصه جنگی دریا، هوا، زمین و فضا خواهد شد.» او نه تنها معتقد است که فضای سایبری پنجمین عرصه جنگی در آینده خواهد بود، بلکه تاکید دارد که پنتاگون باید در تربیت جنگاوران فضای سایبری، سرمایه‌ گذاری کند.»

راجرز گفته است: «ما باید نیروی آموزش ‌دیده خود در زمینه فضای سایبری و آشنا به جدیدترین فناوری‌ ها و پیشرفت ‌ها در این عرصه را گسترش دهیم تا بتوانیم مبارزه سایبری در هر نقطه از جهان را عملیاتی کنیم.»

حائز اهمیت آن که آمریکا با سرمایه گذاری 110 میلیون دلاری درصدد تداوم جنگ سایبری علیه ایران است. لابی‌ گران نظامی آمریکا که هر روز به فکر راه انداختن جنگی جدید هستند ادعا می‌کنند که این مسئله برای اقتصاد این کشور هم خوب است و به صنایع این کشور رونق می‌دهد. آنها علاوه بر تلاش برای راه انداختن جنگ به‌دنبال ترساندن کشورهای دیگر هستند تا بتوانند هر چه بیشتر به آنها تسلیحات و تجهیزات نظامی بفروشند اما مطالعات نشان می ‌دهد که 75درصد از آمریکایی ‌هایی که درگیر این جنگ‌ها می‌ شوند از خانواده‌ های طبقه متوسط هستند که نیازی به جنگ ندارند. آنها در ‌واقع هزینه این جنگ را می ‌پردازند و هم از نظر مادی و هم معنوی هزینه‌ های آن را تأمین می ‌کنند. درحالی‌که دولت آمریکا مشکلات جدی بدهی دارد، هر سال چندین میلیارد دلار برای جنگ‌ های این کشور- که مثل اینکه هیچ وقت تمامی ندارد- هزینه می‌شود

فرآوری : آزاده مرنی

بخش ارتباطات تبیان

منابع: مشرق / همشهری آنلاین / ویکی پدیا

 

مقالات:

آمریکا فرمانده جنگ سایبری شد!

 ایران بدنبال جنگ سایبری با آمریکا؟

فیلم های جدید هالیوودی

منبع : tebyan.net

منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :