توصیه‌هایی برای وب‌گردی امن کودکان

از نفوذ اینترنت در زندگی کودکان، گریزی نیست، اما می‌توان آن را به خوبی کنترل کرد.

,ارتباطات و رسانه ها

دسترسی کودکان به وب‌سایت‌هایی که محتوای آنها با سن‌شان تناسب ندارد چندان دشوار نیست. در "روز اینترنت امن‌تر" اتحادیه‌ی اروپا خواستار امنیت بیشتر برای کودکان در شبکه اینترنت و روشنگری بیشتر در مورد خطرهای آنلاین شده است.

به گزارش ایتنا از دویچه وله، اتحادیه اروپا (11 فوریه ) به مناسبت "روز اینترنت امن‌تر" با برگزاری برنامه‌هایی ویژه در بیش از 100 کشور، مدرسه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای گوناگون را به تلاش برای مبارزه با خطرهای آنلاین فراخوانده است.

برای نمونه در کشور آلمان پلاتفرمی با نام ”‍کلیک سیف“ در راه ایمن‌تر کردن وبگردی فعالیت می‌کند.

تنظیم توصیه‌هایی برای جوانان، پدر و مادرها و مربی‌های آموزشی و پرورشی به منظور وبگردی ایمن در "جنگل دیجیتال" از جمله برنامه‌های این پلاتفرم است که با ماموریت اتحادیه اروپا در آلمان پیش‌ می‌رود.

نقش پدر و مادر در وبگردی امن

پدر و مادرها چگونه می‌توانند به کودکان خود وبگردی ایمن را آموزش دهند؟ فراموش نکنید که از همان ابتدا به فرزندتان بگویید در دنیای شبکه باید خیلی محتاط بود. به کودک‌تان توضیح دهید که در اینترنت صفحه‌هایی وجود دارند که محتوای آن‌ها غیر اخلاقی، تهدیدکننده و حتی ترسناک است.

تنظیم توصیه‌هایی برای جوانان، پدر و مادرها و مربی‌های آموزشی و پرورشی به منظور وبگردی ایمن در "جنگل دیجیتال" از جمله برنامه‌های این پلاتفرم است که با ماموریت اتحادیه اروپا در آلمان پیش‌ می‌رود

به او بگویید که در دنیای اینترنت، مثلا در در جریان یک چت، امکان آشنایی ناخوشایند با کسانی را دارد که این آشنایی ممکن است پیامدهای خطرناکی برای او در پی داشته باشد.

از فرزندتان قول بگیرید که هر گاه به محتوایی ناپسند در وب یا مواردی ناخوشایند در چت برخورد، پیش شما بیاید و از شما کمک بگیرد.

آیا کودک شما به تمامی توصیه‌های ایمنی شما گوش می‌دهد و آن‌ها را رعایت می‌کند؟ به او توضیح دهید و امیدوار باشید که به پندهای شما عمل می‌کند، اما او را در این "جنگل دیجیتال" تنها رها نکنید. از نرم‌افزارهایی که به شما امکان نظارت و کنترل فعالیت‌های فرزندتان را می‌دهند کمک بگیرید.

بخش ارتباطات تبیان

منبع : tebyan.net

منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :