شخصیت‌های تلویزیونی محبوب در BBC فارسی
فرناز قاضی زاده با اشاره به شخصیت «جیگر» در برنامه تلویزیونی «کلاه قرمزی» می گوید بعد از این, تعریف جیگر عوض می شود. مسعود بهنود به نشانه تایید سر تکان می دهد و

شخصیت‌های تلویزیونی محبوب در BBC فارسی

فرناز قاضی زاده با اشاره به شخصیت «جیگر» در برنامه تلویزیونی «کلاه قرمزی» می گوید بعد از این، تعریف جیگر عوض می شود. مسعود بهنود به نشانه تایید سر تکان می دهد و هدف از خلق چنین کارکتری را تغییر در همین لفظ عنوان می دارد.

در این چند سال عمر تلویزیون بی بی سی فارسی  هرگاه صحبت از فعالیت این شبکه به میان آمده، حس رقابت آن با صدا و سیمای ایران و تلاش برای جایگزین کردن فرهنگ خاص این شبکه با تلویزیونی ملی ایران مطرح شده است.

این احساس البته دو طرفه بوده و مسئولان صدا و سیما نیز با ایجاد تغییر و تحولات در بخش های متنوع این سازمان سعی در ایجاد رقابت با شبکه های ماهواره ای در جهت ادامه ی تثبیت جایگاه خود در خانه های مردم ایران نموده اند.

بسیاری شبکه ی BBC را به دلیل برنامه های سیاسی آن مشاهده می کنند. برنامه هایی که به همین علت، تعداد آن ها بیشتر نیز شده است.

تاثیرگذاری برنامه های داخل ایران اما از لحاظ فرهنگی بیشتر شده است. تا آنجا که دست اندرکاران و مجری های بی بی سی فارسی را هم وادار کرده شخصیت محبوب عروسکی خود را از میان برنامه های نوروزی صدا و سیما انتخاب نمایند.

بسیاری شبکه ی BBC را به دلیل برنامه های سیاسی آن مشاهده می کنند. برنامه هایی که به همین علت، تعداد آن ها بیشتر نیز شده است

در میان برنامه ها البته «کلاه قرمزی» جا یگاه ویژه ای هم نزد ایرانی های داخل و هم در میان خارج نشین ها پیدا کرده است. سریالی که طی سال های اخیر چندین نوروز را با برنامه های خود حال و هوایی دیگر بخشیده.

این بار نیز فرناز قاضی زاده مجری بی بی سی فارسی و مسعود بهنود از اعضای اتاق فکر این شبکه، شخصیت های محبوب خود را درون این برنامه ی تلویزیونی یافتند.

,ارتباطات و رسانه ها

در حالی که فرناز قاضی زاده شخصیت «جیگر» را که یک الاغ در مجموعه ی کلاه قرمزی است به عنوان کاراکتر محبوب خود عنوان می کند، مسعود بهنود به دفاع از گوسفند سخنگو در این طنز تلویزیونی می پردازد و می گوید من طرفدار «بَبَعی» هستم.

مسعود بهنود حتی بحث بر سر کاراکتر های داستان را آن قدر داغ می داند که به دعوای قرمز و آبی تشبیهش می کند.

فرناز قاضی زاده مجری بی بی سی دلیل انتخاب «الاغ سخنگو» را به عنوان چهره ی محبوب خود در مجموعه ی کلاه قرمزی، ارائه تعریف جدیدی از واژه ی «جیگر» عنوان می کند. در واقع تغییر معنایی واژه ی «جیگر» را اتفاق جالبی می داند که از این به بعد دیگر کسی نمی تواند دیگری را «جیگر» خطاب کند.

انتخاب مسعود بهنود اما به اقتضای حرفه اش و با توجه به آن چه خود او در تعریف از شخصیت محبوبش عنوان می کند رنگ سیاسی هم گرفته است. مسعود بهنود با اشاره به بازگشت کلاه قرمزی در بهار امسال، خود را طرفدار شخصیت گوسفند این داستان معرفی می کند.

بخش ارتباطات تبیان

منبع : tebyan.net

منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :