سایت 11 سپتامبر برای انگلیسی ها
انگلیس برای آشنایی نوجوانان خود با حوادث 11 سپتامبر دست به راه‌اندازی یک وب‌گاه اینترنتی و احداث یک بنای یادبود ساخته‌شده از لاشه‌های برج‌های دوقلو در پارک باتر

راه‌اندازی پایگاه اینترنتی 11 سپتامبر برای کودکان انگلیسی

انگلیس برای آشنایی نوجوانان خود با حوادث 11 سپتامبر دست به راه‌اندازی یک وب‌گاه اینترنتی و احداث یک بنای یادبود ساخته‌شده از لاشه‌های برج‌های دوقلو در پارک باترسی لندن زد.

شهردار لندن بوریس جانسون در مراسم 11 سپتامبر در لندن اعلام کرد که انگلیس به منظور آموزش حوادث 11 سپتامبر و نیز آگهی در مورد «نظریه‌های توطئه»‌ این حملات، دست به راه‌اندازی یک پایگاه اینترنتی برای بچه‌های مدرسه‌ای می‌زند.

جانسون هنگام پرده‌برداری از برخی قطعات و فلزات باقی‌مانده از برج‌های دوقلو،‌ که رویترز آن را «اثر هنری» نامید، گفت: «این اثر چیزی است برای به خاطر آوردن این حوادث و اینکه بدانیم حملات 11 سپتامبر حادثه‌ای بود که مشابه آن دیگر تکرار نخواهد شد.»

وی در خصوص راه‌اندازی وب‌گاه برای نوجوانان اظهار داشت: «این وب‌گاه دست به ارائه و تخریب کنترل‌شده تئوری‌های توطئه حمله به برج‌های دوقلو و ساختمان پنتاگون که یک دهه قبل حادث شد، می‌زند.» لندن در حالی دست به انجام این کار می‌زند که با گذشت یک دهه از حوادث 11 سپتامبر هنوز ابهامات و سوالات بسیاری در مورد این حوادث وجود دارد.

پیتر روزنگارد رئیس «پروژه 11 سپتامبر لندن» نیز در مورد راه‌اندازی این وب‌گاه بیان کرد: «تحقیقات سال گذشته در مدارس بریتانیا نشان‌دهنده بیشترین غفلت، سردرگمی و عدم درک صحیح از این حملات بود.» وی افزود: «کودکان باید این موضوع را درک کنند که این حملات بازی ویدیویی نبوده و واقعاً صورت گرفته‌اند و امکان داشت میان 3000 قربانی این حادثه، پدران و مادران آنها نیز قرار داشته باشند.

,ارتباطات و رسانه ها

روزنگارد در ادامه مدعی شد: «بررسی و تحقیق از معلمان نشان می‌دهد که درصد آنها خواهان تدریس حوادث 11 سپتامبر به دانش آموزان خود بوده اما آنها از کمبود منابع ناراضی هستند.»

این وب‌گاه برای نوجوانان 11 الی 16 سال طرح‌ریزی شده و امکان دانلود طرح‌های درسی برای معلمان انگلیس نیز در آن فراهم شده است.

لازم به ذکر است بنای یادبودی که در پارک باترسی واقع در جنوب لندن رونمایی شد، از بقایای فلزات بازیافت‌شده از ویرانه‌های برج‌های دوقلو ساخته شده و طراح آن یکی از طراحان نیویورکی می‌باشد.

بخش ارتباطات تبیان

منبع : tebyan.net

منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :