بهترین سایت خبری آسیا معرفی شد
این روزنامه با فعالیت خود در داخل بیشتر به صورت چاپی و به دلیل مشکلات ارسال به برون مرزهای کشور به صورت الکترونیکی و از فضای اینترنت مورد استفاده مخاطبان قرار م


"تهران تایمز" عنوان بهترین سایت خبری آسیا را کسب کرد؛تهران تایمز  یکی از مطبوعات دارای سابقه ایرانی است که به زیان انگلیسی منتشر می شود این روزنامه دارای سابقه سی ساله  می باشد یعنی از پانزدهم اردیبهشت 1359 در اوایل انقلاب شکوهمند اسلامی شروه به منتشر شدن کرده است.


عرصه رسانه یکی از قدرتمندترین عرصه ها برای ترویج عقاید و تبلیغات برای کشورها و نهادها و شخصیت ها می باشد. قدرت رسانه در تبادلات گوناگون امروزی  غیر قابل انکار و فرصتی مناسب است که در صورت عدم استفاده یا استفاده نادرست از این فرصت آسیب هایی بعدا متوجه مالکان رسانه ای و سازمانهای مربوطه خواهد شد.

اما هر نهاد رسانه ای با توجه به ایدوئولوژی خود اقدام  به استفاده از رسانه ها در دهکده جهانی می کند برخی با خوی مستکبرانه خود در جهت تسلط بر افکار عمومی و تاثیر بر آنان در جهت نیل به مقاصد خود به صورت تهاجمی از این وسیله استفاده می کنند و برخی نیز در جهت نشر عقاید و اطلاعات خود به صورت مسالمت آمیز و دوستانه اقدام به استفاده از این وسایل ارتباط جمعی می کنند.

ایران نیز امروزه علاوه بر استفاده در عرصه های داخلی از رقابت رسانه ای در خارج از مرزها نیز عقب نمانده و اقدام به ایجاد رسانه برای مخاطبان برون مرزی ایرانی و غیر ایرانی کرده است. رسانه هایی چون روزنامه تهران تایمز و شبکه های ماهواره ای جام جم 1و2و3 و شبکه ماهواره ای عرب زبان العام و اکوثر و شبکه انگلیسی زبان پرس تی وی و ...در این راستا فعالیت می کنند.

و نکته قابل توجه این است که ایران در این رقابت نیز گوی سبقت را از همتاهای منطقه ای خود ربوده و اخیرا در در چهارمین دوره انتخاب بهترین سایت‌های خبری آسیا که به وسیله بنیاد رسانه‌های جمعی سریلانکا انجام گرفته است، روزنامه بین‌المللی "تهران تایمز" به عنوان "بهترین سایت خبری" آسیا در سال 2010 انتخاب شده است.

این روزنامه در 16 صفحه و در صفحاتی چون سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، ورزشی، فرهنگی و هنری، زنان، کودک و توریست عنوان‌بندی و منتشر می‌شود و اسلوب خبری بیشتر در آن حاکم است

در این دوره روزنامه انگلیسی ‌زبان" تهران تایمز" از ایران و "ایشین تریبیون" از تایلند  در خور دریافت جایزه "بهترین سایت خبری سال" شده اند.

گروهی از سینماگران، نویسندگان، منتقدین و رسانه‌ها از 44 کشور آسیایی دراین مراسم که به همت "مدیا ویلج" (دهکده رسانه‌ای) دراستادیوم سوگاثاداسا واقع درکولومبو در27 دسامبر 2010 برگزار شد، حضور داشتند. دراین مراسم از 21 نفر از برگزیدگان در 21 مقوله دیگر نیز تقدیر به عمل آمد.

بهترین تلویزیون سال، بهترین رادیو سال، بهترین رسانه چاپی سال، بهترین مجله سال، بهترین گوینده خبر سال، بهترین برنامه خبری سال، بهترین روزنامه‌نگار سال، بهترین ویراستار روزنامه سال، بهترین منتقد رسانه‌ای سال، بهترین مستند سال، بهترین کارگردان سال و بهترین رسانه چندکاره سال در میان تقدیرشدگان امسال بودند.

اولین، دومین و سومین مراسم اعطای جایزه بنیاد رسانه‌های جمعی سریلانکا به ترتیب در سال‌های 2006، 2007 و 2008 برگزار شد.

"مدیا ویلج" خود یک هلدینگ رسانه‌ای است متشکل از بنیاد رسانه‌های جمعی سریلانکا، رسانه‌های گروهی و شرکت پژوهشی مدیا ویلج.

تهران تایمز  یکی از مطبوعات دارای سابقه ایرانی است که به زیان انگلیسی منتشر می شود این روزنامه دارای سابقه سی ساله  می باشد یعنی از پانزدهم اردیبهشت 1359 در اوایل انقلاب شکوهمند اسلامی شروه به منتشر شدن کرده است.

,ارتباطات و رسانه ها

این روزنامه یکی از رسانه های متعلق به سازمان تبلیغات اسلامی می باشد ؛ محسن محمدی مدیر روابط عمومی این روزنامه پیرامون ارتباط تهران تایمز و سازمان تبلیغات اسلامی اینگونه بیان می دارد که"این روزنامه از بدو انتشارش مورد حمایت‌های مادی و معنوی سازمان تبلیغات اسلامی ‌بوده و هست. تهران تایمز بخشی از سازمان است و باید در راستای اهداف آن حرکت کند. این روزنامه تریبون مطمئن و رسانه‌ای است که سازمان تبلیغات اسلامی می‌تواند دیدگاهها و برنامه‌هایش را برای میل به اهدافش به مخاطب عرضه کند. سازمان از طریق تهران تایمز می‌تواند به بسیاری از اهدافی که در سیاست‌های کلان خود برنامه‌ریزی کرده برسد. این روزنامه به نوعی فرزند سازمان تبلیغات اسلامی است و از معیارها و اهداف آن غافل نبوده و من فکر می‌کنم اگر بخواهیم در عرصه بین‌المللی بتازیم سازمان بیشتر باید تهران تایمز را حمایت مالی کند. چرا که برای تاختن در عرصه‌های برون‌مرزی مسائل اقتصادی بسیار مهم است."

این روزنامه با فعالیت خود در داخل بیشتر به صورت چاپی و به دلیل مشکلات ارسال به برون مرزهای کشور به صورت الکترونیکی و از فضای اینترنت مورد استفاده مخاطبان قرار می گیرد. محمدی در اینباره می گوید" تهران تایمز همه تیپ مخاطب دارد. در داخل کشور دانشجویان، علاقه‌مندان به رشته زبان انگلیسی و زبان پژوهان و زبان شناسان و اقشاری که اکثر روزنامه‌های یومیه را دنبال می‌کنند از مخاطبان ما هستند. در بخش خارجی نیز تمام نمایندگی‌ها، سفارت‌خانه‌ها و مهمانان خارجی از طریق هتل‌ها به روزنامه تهران تایمز دسترسی دارند. از آنجا که تهران تایمز امکان ارسال روزانه به خارج از کشور را ندارد، بیشتر مخاطبان برون مرزی از طریق اینترنت و سایت روزنامه با ما در ارتباطند."

این روزنامه در 16 صفحه و در صفحاتی چون سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، ورزشی، فرهنگی و هنری، زنان، کودک و توریست عنوان‌بندی و منتشر می‌شود و اسلوب خبری بیشتر در آن حاکم است.

پتانسیل هایی مانند  تهران تایمز  در عرصه رسانه ای کشور بسیار وجود  دارد؛  و این تلاش همراه با تخصص و تعهد فعالان این عرصه است که می تواند این روند رو به رشد را سرعت بخشد و با تقویت نقاط مثبت و اصلاح نقاط منفی ما ر بیش از پیش در استفاده از رسانه متناسب با ایدئولوزی ئ اهدافمان یاری رساند.

فرآوری:عطاءاله باباپور

بخش ارتباطات

منبع : tebyan.net

منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :