اختلال  به تلگرام رسید!
با بالاگرفتن مشکلات وایبر کاربران بسیاری به تلگرام کوچ کردند,برنامه ای که به اعتقاد بسیاری از کاربران بسیار بهتر از وایبر و دیگر اپلیکیشن های موبایلی است؛ اما ظ

 

با بالاگرفتن مشکلات

« به طور مشخص ما در وزارت ارتباطات فعلا برنامه ای برای محدودیت فعالیت شبکه های اجتماعی موبایلی نداریم و قطعا زمانی این موضوع را اعلام خواهیم کرد که جایگزین های مناسبی برای این شبکه ها در داخل کشور ایجاد شده باشد. به همین منظور اکنون هیچ تصمیمی برای محدود کردن شبکه های اجتماعی نداریم» این سخنان وزیر ارتباطات در نخستین نشست خبری سال با اصحاب رسانه است. وزیر ارتباطات در این نشست صراحتا از فیلتر نشدن شبکه های اجتماعی و موبایلی خبر می دهد، حال اینکه چند صباحی است که ,مسدود شدون تلگرام, فیلتر تلگرام, فیلتر وایبر,ارتباطات و رسانه ها

تلگرام که یک پروژه ی متن باز است خیلی زود توانست به یکی از اپلیکیشن های محبوب کاربران تبدیل شود و این محبوبیت تا حدی رسیده که تلگرام در وبلاگش اعلام کرد که بیش از ۵۰ میلیون کاربر فعال دارد و روزانه بیش از یک میلیارد پیام در سرورهایش رد و بدل می شود.
با توجه به اینکه سایر شبکه های اجتماعی موبایلی مانند وی چت که در گذشته در لیست سیاه فیلتر قرار می گرفتند، قبل از آن توسط مقامات مسول اطلاع رسانی می شد، این سوال برای خیلی از کاربران ایجاد شده است که آیا تلگرام در سکوت مقامات مسول فیلتر شده و یا اختلالات مربوط به شرکت ارائه دهنده آن است؟
براساس تست های انجام شده توسط نود فناوری در حال حاضر نرم افزار تلگرام با فیلتر شکن باز می شود و این موضوع نشان از فیلتر شدن این شبکه اجتماعی موبایلی دارد.
گفتنی است، آخرین اخبار حاکی از این است که برخی از کاربران همچنان در دسترسی به نرم افزار تلگرام مشکلی ندارند و گویا هنوز تمام شرکت های ارایه دهنده اینترنت این شبکه اجتماعی را فیلتر نکرده اند.
با توجه به اختلالی که در وایبر ایجاد شده بود و حالا هم تلگرام، همچنان دلیل روشنی برای این اختلالات از طرف مسئولین وجود ندارد. 

فرآوری: علی احمدی

بخش ارتباطات تبیان

منابع: انتخاب/ نود فناوری

منبع : tebyan.net

منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :