ادامه چالش کتابخوانی
چالش سطل یخ شروعی بود برای راه اندازی چالش های مختلف در فضای مجازی,اما هیچ کدام به اندازه چالش سطل یخ مورد توجه قرار نگرفت,یکی از این چالش ها,چالش کتاب بود که چ


چالش سطل یخ شروعی بود برای راه اندازی چالش های مختلف در فضای مجازی، اما هیچ کدام به اندازه چالش سطل یخ مورد توجه قرار نگرفت. یکی از این چالش ها،

اوایل مهر ماه بود که چالشی به نام ,چالش کتاب,چالش ده کتاب,مارک زاکربرگ,ارتباطات و رسانه ها

در حالی که پیش از این اعلام شده بود استقبال از کتاب پینکر پس از اعلام آن توسط زاکربرگ افزایش یافته، اما استقبال از این کتاب ها به اندازه اقبالی که از کتاب های اوپرا وینفری در کلوپ کتابخوانی او می شود، نبوده است. این امر به ویژه زمانی بیشتر به چشم می آید که بدانیم زاکربرگ بیش از ۲۳ میلیون دنبال کننده در فیس بوک دارد.
هر سه کتابی که زاکربرگ انتخاب کرده درباره تغییر جهان و توجه به قدرتی گسترده دارد. کتاب جدید او با عنوان کامل «رهبری خلافکاران برای یک روز: سرکشی جامعه شناسی که به خیابان ها زد» در سال ۲۰۰۸ منتشر شده است. این کتاب نوشته سودیر ونکاتش است. این کتاب، کتاب پرفروش نیویورک تایمز بود و از تجربه نویسنده در زمانی می گوید که در مقام فارغ التحصیلی با سابقه یک سال کار، وارد ساختمانی متروک در یکی از پروژه های بدنام خانه سازی در شیکاگو شد. او در این مسیر با رهبر یکی از دارودسته های خلافکار آشنا شد و مدت ها با حضور او در این پروژه به بررسی پرداخت.
اولین کتابی که زاکربرگ معرفی کرد، «پایان قدرت» بود و کتاب دوم «فرشتگان بهتر طبیعت ما: چرا خشونت کاهش یافته است» کتابی ۸۳۰ صفحه ای که استیون پینکر روانشناس هارواردی آن را نوشته است. او گفته بود این کتاب پرحجم را ظرف یک ماه می خواند.
چالش کتاب که در ابتدا چندان مورد توجه قرار نگرفته بود حالا با مطرح شدن از طرف مارک زاکربرگ مطمئنا از طرف کاربران فیس بوکی که علاقه مند به کتاب هستند بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.


 

فرآوری: زهرا فرآورده

بخش ارتباطات تبیان

منابع: مهر/ تابناک/ ایبنا

منبع : tebyan.net

منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :