استیکرهای تلگرام درد سرساز شد
وایبر و تلگرام همچنان یکه تاز اخبار شبکه های اجتماعی هستند و هر با با موضوعی زمزمه فیلتر شدن این نرم افزارها را به میان می آورند,وایبر با تبلیغات غیر اخلاقی و ت

 

تقریبا از اوایل امسال اختلالات ,تلگرام, وایبر, بیسفون,ارتباطات و رسانه ها

فرنقی زاد، مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات در این باره می گوید که محتوای تبلیغاتی که در وایبر و سایر پیام رسان ها می آید به وزارت ارتباطات ربطی ندارد. سرورهای این پیام رسان ها مرکزی است و اگر کدهایی که از آن ها پیام ارسال می شود را نگاه کنید می بینید اکثرا خارجی هستند.
به گفته این مسئول روابط عمومی این قضیه دست وزارت ارتباطات نیست و آن ها می توانند هر محتوایی را ارسال کنند و برای ارسال آن نیازی به اجازه از وزارت ارتباطات ندارند.
فرنقی زاد می گوید: دقیقا به خاطر همین مسائل و مشکلات است که بارها مسئولین توصیه کرده اند از شبکه های موبایلی داخلی استفاده کنید. الان اینطور شبکه ها مثل بیسفون در دسترس است و چون سرور آن داخل کشور قرار دارد، همه چیز در آن قابل پیگیری است.
او این مشکل را با مشکل استفاده از ماهواره مقایسه می کند و می گوید: دقیقا این بحث مانند استفاده از ماهواره و تلویزیون است. ما تسلطی روی محتوایی که از شبکه های ماهواره ای پخش می شود نداریم ولی می توانیم این توصیه را بکنیم که از شبکه های داخلی استفاده شود. اگر کسی مایل است مشکلاتی که شبکه های ماهواره ای ایجاد می کنند را نداشته باشد باید آن را حذف کند. در مورد وایبر و شبکه های موبایلی خارجی هم وضع به همین صورت است.
این مقام مسئول در پایان می گوید: در فضای مجازی هر تخلفی رخ بدهد پلیس فتا مسئول رسیدگی به آن است. کاربرانی که شکایت دارند می توانند از مراجع قضایی و پلیس فتا برای ثبت و پیگیری مشکلاتشان استفاده کنند. 

فرآوری: علی احمدی

بخش ارتباطات تبیان

منابع: ایسنا/ خبر آنلاین

منبع : tebyan.net

منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :