آدام موسری به عنوان رئیس جدید اینستاگرام اعلام شد
اینستاگرام رئیس جمهور,اینستاگرام رئیس جمهور روسیه,اینستاگرام رئیس جمهور حسن روحانی,رئیس اینستاگرام,اینستاگرام رئیس جمهور فرانسه,اینستاگرام رئیس جمهور کرواسی,این

Image result for ‫آدام موسری رئیس جدید اینستاگرام!‬‎

آکاایران:  اینستاگرام، رئیس جدیدی پیدا کرده: آدام موسری-Adam Mosseri- که تا پیش از این نائب رئیس بخش محصولات اینستاگرام و یکی از مدیران ارشد سابق فیس بوک بوده است. آقای موسری از این به بعد به عنوان «رئیس اینستاگرام» به فعالیت خود ادامه خواهد داد. در این بخش از آکاایران با همراه باشید تا با رئیس جدید اینستاگرام آشنا شوید.

آدام موسری رئیس جدید اینستاگرام کیست؟

آدام موسری کار خود در شبکه های اجتماعی را در سال 2008 به عنوان طراح محصول آغاز کرد و ۱۰ سال است در همین حوزه فعالیت دارد. او پیش از آنکه به مدیریت اینستاگرام برگزیده شود، نایب رییس محصول این شبکه اجتماعی بود. حتی پیش تر نیز معاونت بخش اخبار و تیم رابط کاربری فیس بوک را بر عهده داشت. 
کوین سیسترام و مایک کریگر دو بنیانگذار اینستاگرام که هفته گذشته استعفا داده اند در مورد این نصب موسری اظهار نظر کردند و گفتند: ما خوشحالیم که رهبری شبکه اجتماعی خود را به فردی می گذاریم که سابقه زیادی در طراحی دارد و می تواند روی سادگی و هنر این پلت فرم تمرکز کند. علاوه بر این او اهمیت وجود انجمن های عمومی را عمیقا درک می کند. این اصول و ارزش ها از ابتدا برای اینستاگرام اهمیت زیادی داشت و خوشحالیم که فردی لایق قرار است روشمان را در این شبکه اجتماعی ادامه دهد.
در پست وبلاگ اینستاگرام آمده است که موسری سرپرست تمام بخش های کسب وکار این مجموعه خواهد بود و تیم اجرایی کاملا جدیدی را انتخاب خواهد کرد. البته قرار است روند فعالیت کاری خود را به کریس کاکس، سرپرست محصولات فیس بوک گزارش دهد. از نظر کارشناسان او منطقی ترین گزینه برای هدایت اینستاگرام به شمار می رود چراکه تجربه زیادی در هدایت فیس بوک کسب کرده و با مخاطبان جوان نیز آشناست. به همین دلیل می تواند به راحتی از ظرفیت های این شبکه اجتماعی استفاده و آن را به بازاری مناسب برای تبلیغ محصول تبدیل کند.
با این حال به نظر می رسد که با روی کار آمدن موسری و استعفای بنیانگذاران اینستاگرام، زوکربرگ و رییس جدید در کنار هم نحوه عملکرد این شبکه اجتماعی را کنترل خواهند کرد و یکپارچگی بیشتری را از این پس میان این دو شبکه اجتماعی شاهد خواهیم بود. 
 بنیانگذاران چرا استعفا کردند؟
نیویورک تایمز هفته گذشته بعد از استعفای کوین سیستروم و مایک کریگر در گزارشی علت استعفای این دو نفر را تنش بین این دو نفر و فیس بوک اعلام کرد. بعد از آن، بلومبرگ بر اختلافات سیستروم و کریگر با زوکربرگ مهر تایید زد و وب سایت ریکود نیز هفته گذشته در گزارشی اختصاصی با اشاره به تصمیم های به خصوصی که موجب ایجاد دشمنی بین دو تیم و دلزدگی بنیانگذاران اینستاگرام شده بود، ابعاد تازه ای از ماجرا را روشن کرد.
به صورت کلی باید گفت که دلیل اصلی کناره گیری سیستروم و کریگر این بود که وعده پلت فرم محبوب اشتراک گذاری تصاویر به حفظ استقلال ظاهرا برآورده نشد. هنگامی که سودآوری هنگفت اینستاگرام را برای فیس بوک در نظر بگیرید، می توانید دریابید که چرا حفظ استقلال محبوب ترین شبکه اجتماعی اشتراک گذاری تصاویر از شرکت مادرش اجتناب ناپذیر بوده است. اما سیستروم و کریگر پیش از آنکه به طرز غیر منتظره ای تصمیم به خروج بگیرند، به مدت ۶ سال موفق به کار در کنار فیس بوک و سودرسانی به هر دو طرف شدند. 
Image result for ‫آدام موسری رئیس جدید اینستاگرام!‬‎

موسری 35 ساله، ماه می امسال به‌عنوان مدیر محصولات اینستاگرام معرفی شد. وی در فیس‌بوک نقش طراح را داشته و فید خبری در این شبکه اجتماعی را او بنانهاده است.
بسیاری از کاربران پس از رفتن مؤسسین اصلی اینستاگرام دچار واهمه شده و می‌گویند فیس‌بوک به‌عنوان مالک، قصد فروش دیتای شخصی کاربران اینستاگرام را دارد.

اینستاگرام در سال 2010 راه‌اندازی شد و دو سال بعدازآن تاریخ به قیمت 1 میلیارد دلار به فیس‌بوک فروخته شد. این اولین و بهترین خرید میلیاردی فیس‌بوک بود و دو سال بعدازآن نیز با پرداخت 19 میلیارد دلار واتس‌اَپ را خرید.

منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :