کیف و کوله مدرسه
کیف و کوله مدرسه,نکات خرید کوله پشتی,انواع کوله پشتی,خرید کیف و کوله پشتی مدرسه,کیف مدرسه,کوله پشتی,کوله پشتی دخترانه,کوله پشتی مدرسه,کیف و کوله پشتی مدرسه,خرید

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد کیف و کوله پشتی را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران: با باز شدن مدارس یکی از مشغله های ذهنی مادر و پدر ها تهیه کیف مناسب بچه ها است. در این مقاله مطالبی درمورد کیف و کوله مدرسه برای شما قرار داده ایم. با ما همراه شوید و این مطالب را مطالعه کنید.

کیف و کوله مدرسه,کوله پشتی,کیف و کوله پشتی مدرسه

کوله پشتی

آکاایران: این روزها انواع مختلف کیف ها در مغازه ها موجود است این مدل ها به سه حالت :سامسونت،تک بند و کوله تقسیم بندی میشود. از آنجا که دانش آموزان در شرایط بلوغ اسکلتی هستند، متخصصان همواره بر انتخاب لوازم استاندارد و متناسب با جثه دانش آموزان تاکید داشته اند؛ چرا که لوازم نامناسب می تواند آسیب های جدی را به ستون فقرات و اندام فوقانی دانش آموزان وارد کند.

علاوه بر انتخاب کیف یا کوله پشتی مناسب، کودک باید بیاموزد که چگونه آن را حمل کند. در صورتی که حمل کیف با یک دست یا یک طرف بدن، عادت شود، می تواند زوایای کمی از کج شدن ستون فقرات، افتادگی شانه و عوارضی از این قبیل را به دنبال داشته باشد.

کوله پشتی باید دو بند داشته باشد و نحوه تنظیم آنها طوری باشد که در مهره های ناحیه پشت قرار گیرد نه در قسمت پایین روی کمر. از طرف دیگر کوله پشتی ها نباید از یک بند و به صورت یک طرفه استفاده شوند؛ چرا که برای حمل آن، فرد ناچار به یک طرف متمایل می شود.

کوله پشتی ها اولین نوع کیف ها هستن که برای حمل کتاب و دفتر به ذهن شما میرسند.این نوع کیف ها به علت داشتن فضای مناسب و قابلیت حمل آسان یکی از بهترین نوع ها هستند.

مزایا:

1-فضای بسیاری دارند:کوله پشتی ها بهترین وسیله برای حمل تمام چیزهای مورد نیاز شما در مدرسه میباشد.اگر شما فرزندی دارید که تعداد زیادی کتاب،تغذیه،یا دختری دارید که تعداد بی شماری خودکار و مداد با خود حمل میکند،یا دانش آموزی هستید که باید همیشه لب تاپش همراهش باشد این کیف بهترین گزینه است.
2-غالبا ضد آب هستند: این ویژگی میتواند به شما در مواقع طوفانی و بارانی در حالی که شما مدارک یا کتاب ها و جزوات مهمی در کیف خود دارید بسیار کمک کند.
3-کارایی های متفاوت:کوله پشتی ها تنها برای حمل کتاب و دفتر به مدرسه استفاده نمیشوند.از آنها میتوانید در سفرها و یا برای رفتن به باشگاه نیز استفاده کنید و این بدین معنی است که با پرداخت پولی ناچیز صاحب کیفی چند کاره میشوید.
4- استفاده مناسب برای حمل اشیای سنگین:اگر شما وسایل سنگینی مانند لب تاپ یا کتاب های قطور را در کیف خود میگذارید بهترین انتخاب کوله ها هستند زیرا حمل وسایل با شانه ها آسانتر از حمل آن با دست است.

اگر دیدید کودک شما برای حمل کوله اش باید خود را به جلو خم کند، بدون توجه به وزن آن، این کوله را برایش سنگین بدانید. همچنین ایجاد درد، گزگز اندام ها خصوصاً دست ها و شانه ها یا هرگونه مشکلات دیگری نظیر خستگی مفرط و بی حسی اندام ها نیز به معنی ضرورت کاهش وزن کوله پشتی است.

زمانی که اشیایی را داخل کوله پشتی قرار می دهید، مراقب باشید اشیای نوک تیز و یا حجیم به سمت پشت کودک قرار نگیرد. قرارگیری سطوح ناهموار یا تیز در نتیجه کشیده شدن روی پشت موجب ناراحتی و ایجاد درد در پشت می شود.

۱۰ نکته برای خرید کیف

۱) درمجموع استفاده از کوله پشتی مناسب تر از انواع کیف های دستی و بندی است.

۲) اندازه کوله پشتی را متناسب با سن و قد دانش آموز انتخاب کنید.

۳) جنس کیف مدرسه باید از انواع سبک باشد که در مجموع با محتویات آن وزن زیادی نداشته باشد. متخصصان معتقدند دانش آموزان دبستانی نباید بیش از ۱۰ درصد وزن بدنشان بار حمل کنند و در مورد شاگردان دبیرستانی این نسبت نباید بیش از ۱۵ درصد وزن بدن باشد. در غیر این صورت کودک ناگزیر است جهت حمل وزن کوله، پشت خود را بیش از شانه ( به دلیل کشیده شدن شانه ها به وسیله بند کوله ) به جلو خم کند و خطر تحمیل وزن زیاد روی ماهیچه ها و ستون مهره ها و حتی خستگی مفرط وجود دارد.

۴) کوله پشتی بهتر است دارای کمربندهای اضافی (کمربند سینه ای و کمربند لنگی) باشد تا هم حمایت اضافی ایجاد کند و هم وزن را از شانه و کمر به لگن انتقال دهد.

۵) کوله پشتی حتما لایه های اضافی محافظ در ناحیه شانه، پشت و سینه ها داشته باشد، همان طور که می دانید به ویژه شانه ها محل عبور رگ های خونی و رشته های عصبی مهم هستند که نباید در معرض فشار مستقیم قرار گیرند.

۶) کوله پشتی باید دارای جیب ها و فضاهایی متناسب با نوع استفاده باشد تا سبب تقسیم وزن اشیا و نگهداری آنها در جای امن و دسترسی آسان به وسایل شود.

۷) اگر وزن اشیای مورد استفاده کودک زیاد است و قادر به کم کردن وزن کوله پشتی و حذف اشیای داخل آن نیستند، حتماً در هنگام خرید، کوله های چرخ دار را انتخاب کنید.

۸) دقت داشته باشید در زمان خرید کوله های چرخ دار کوله پشتی ای را انتخاب کنید که برای حمل آن وضعیت ایستاده بدن کودک حفظ شود.

۹) کوله هایی با بند پهن برای حمل مناسب ترند.

۱۰) در کوله های چرخدار چرخ ها باید به اندازه ای بزرگ باشند که کوله نلغزد و واژگون نشود.با این اقدام کودک شما از زمین خوردن در امان می ماند.

گردآوری: بخش تعلیم و تربیت آکاایران

منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :
مطالب پیشنهادی