خودنویس
خودنویس,راهنمای خرید خودنویس,نکات خرید خودنویس,خودنویس یوروپن,خرید خودنویس,خودنویس پارکر,خودنویس چیست,خودنویس پارکر قیمت,انواع خودنویس,قیمت خودنویس

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد خودنویس را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران: با نزدیک شدن سال تحصیلی، تکاپوی والدین برای تهیه وسایل مورد نیاز دانش آموزان و آماده سازی آنها برای سال تحصیلی جدید از سر گرفته می شود. این در حالی است که تنوع اجناس موجود در بازار، تمایل کودکان به تهیه وسایل پر زرق و برق و اطمینان نداشتن و ناآگاهی از کیفیت لوازم همه و همه والدین را دچار سردرگمی می کند. با ما همراه شوید و مطالبی درمورد انواع خودنویس مطالعه کنید.

خودنویس,خودنویس پارکر,انواع خودنویس 

خودنویس

آکاایران: خودنویس نوعی از قلم است. در خودنویس برخلاف خودکار، از جوهر مایع روان استفاده می شود. خودنویس دارای یک مخزن جوهر مایع است. جوهر خودنویس با استفاده از دو خاصیت مویینگی و گرانش، بدون نیاز به فشار به سطح کاغذ انتقال می یابد. مخزن جوهر خودنویس ممکن است بصورت دستی یا با استفاده از پیستون تزریقی پر شود. در برخی انواع خودنویس، مخزن جوهر بصورت فشنگ های پرشده آماده، تهیه و جایگزین می شود.

 نوشتن با خودنویس، با کمی تمرین حتی آسان تر از نوشتن با خودکارهای عادی خواهد بود. البته این در حالی است که هنگام انتخاب خودنویس نکاتی چند مورد توجه قرار گرفته باشد. تهیه خودنویس برای نگارش چه مطالبی مد نظر قرار گرفته است. یادداشت برداری در کلاس یا جلسه شغلی و یا نگارش خاطرات؟ آیا پیروی از مد روز علت انتخاب خودنویس به عنوان وسیله ای برای نگارش بوده است؟ میزان هزینه در نظر گرفته شده برای خرید خودنویس چقدر است؟ پاسخ دادن به سوالات بالادر انتخاب هدفمند و دقیق خودنویس به خریدار کمک می کند. توصیه می شود خرید خودنویس از فروشگاه های بزرگ انجام شود زیرا تنوع کالادر آنها بیشتر بوده و انتخاب خودنویس با توجه به تعدد طرح ها و همچنین نوع کاربری آنها دقیق تر خواهد بود. 

نخستین سفارش برای ساخت چیزی شبیه به خودنویس، توسط معاذ المعز، خلیفه مصر در قرن دهم میلادی ارائه شده است. بعدها و در قرن هفدهم، یک مخترع آلمانی خودنویس ساده ای با استفاده از پر، تیغ جوجه تیغی و چوب پنبه ساخت.طی سالهای بعد، تلاش برای ساخت خودنویس های مرغوبتر ادامه یافت. مشکلی که در این راه وجود داشت این بود که با مصرف تدریجی جوهر، فشار هوا در مخزن کاهش می یافت و در نتیجه جوهر امکان حرکت بر اساس گرانش را از دست می داد. همین مشکل موجب شد که تا قرن نوزدهم، ساخت خودنویس پیشرفت چندانی نکند.

پر کردن جوهر خودنویس نکته دیگری است که هنگام خرید خودنویس باید به آن توجه داشت. روش پر کردن جوهر برخی از انواع خودنویس با تعویض تیوپ های یک بار مصرف که در رنگ های مختلف در بازار موجودند، صورت می گیرد. در حالی که روش پر کردن بیشتر آنها به همان شیوه قدیمی است که باید سر خودنویس را درون جوهر نگاه داشته و توسط یک قطعه پلاستیکی کوچک که در انتهای خودنویس تعبیه شده، جوهر را به درون آن کشید. قیمت جوهرهای مایع نسبت به تیوپ های ارزا ن تر بوده و تنوع رنگ آنها نیز بیشتر است.علاوه بر اینکه اعتماد به عملکرد این نوع از خودنویس ها نیز بیشتر احساس می شود. در کنار این نوع خودنویس ها، انواع فانتزی آن نیز وجود دارد که روش پر کردن جوهر آنها نیازمند دقت بیشتری است. به کسانی که برای اولین بار قصد خرید خودنویس دارند تهیه خودنویس هایی با جوهر تیوپ ها توصیه می شود. 

نکته بعد توجه به اندازه سر قلم خودنویس است که دارای سه نوع نازک، متوسط و پهن است. استفاده از خودنویس هایی با سر نازک به افرادی که دارای دستخط نامنظم هستند توصیه می شود زیرا قلم سر پهن دستخط آنها را نا خواناتر می کند. برخی از سر قلم ها نیز بسیار پهن بوده و برای نوشتن نت موسیقی به کار می روند. 
علاوه بر اندازه نوک قلم، توجه به جنس آن نیز حائز اهمیت است. برای مثال نوک قلم هایی در انواع مختلف استیل و طلادر بازار موجود است. اگر چه انواع طلای آن بیشتر جنبه تزئینی دارند اما نرم تر بوده و استهلاک آنها نیز کمتر است. البته امروزه خودنویس هایی با نوک استیل به بازار عرضه شده که کیفیت آنها نیز مانند خودنویس های با نوک طلاست. 
هنگام خرید خودنویس، در صورت امکان، نوشتن چند کلمه با خودنویس انتخاب را آسان تر می کند. به کسانی که برای اولین بار اقدام به خرید خودنویس می کنند تهیه انواع ارزان تر و دارای تیوپ توصیه می شود. 

گردآوری: بخش تعلیم و تربیت آکاایران

منبع : بخش اطلاعات عمومی آکاایران
برچسب :
مطالب پیشنهادی